Automatyka i robotyka w Opolu
Automatyka i robotyka - studia
Studenci uczą się projektowania, uruchamiania i eksploatacji systemów automatyki czy systemów robotyki przemysłowej i usługowej. Poznają zasady programowania komputerów i sterowników cyfrowych. Zdobywają wiedzę z zakresu analizy sygnałów, regulacji automatycznej, algorytmów decyzyjnych i obliczeniowych.
Automatyka i robotyka to studia dwustopniowe, realizowane zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. Na pierwszym stopniu trwają odpowiednio siedem lub osiem semestrów. Absolwenci uzyskują tytuł inżyniera.
Automatyka i robotyka - specjalności
Na studiach drugiego stopnia dostępna jest specjalność:
- systemy komputerowe w automatyce i robotyce.
Automatyka i robotyka - przedmioty na studiach
W programie studiów na opolskiej Automatyce i robotyce znajdą się m.in.: podstawy metrologii, analiza matematyczna, elektrotechnika, metody statystyczne, inżynieria materiałowa, podstawy automatyki i regulacji matematycznej, przetworniki elektromechaniczne, elektronika, podstawy robotyki, energoelektronika, sterowanie procesami ciągłymi, algorytmy sterowania dyskretnego, technologie internetowe w automatyce, komputerowe systemy automatyki przemysłowej.
Automatyka i robotyka - rekrutacja
Kandydaci przyjmowani są na podstawie wyników maturalnych z języka obcego oraz dwóch przedmiotów wybranych spośród: matematyka, chemia, fizyka, informatyka, język polski.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Automatykę i robotykę możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia inżynierskie i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Automatyka i robotyka - opinie
Zajrzyj na Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej:
Automatyka i robotyka – praca po studiach
Absolwenci zatrudniani są w różnorodnych gałęziach przemysłu. Posiadają umiejętności i kompetencje do pracy w charakterze:
- projektanci
- konstruktorzy
- specjaliści eksploatacji
- inżynierowie ruchu
- programiści robotów
Czy warto studiować Automatykę i robotykę?
Wraz z postępem technologicznym robotyka staje się coraz bardziej obecna w życiu codziennym. Roboty asystujące, roboty domowe czy roboty dostawcze to tylko niektóre przykłady zastosowań, które mogą mieć wpływ na nasze życie.
Praca w dziedzinie robotyki pozwoli Ci na tworzenie nowych rozwiązań technologicznych, innowacji i autorskich projektów.
Zarobki po Automatyce i robotyce
Według portalu wynagrodzenia.pl mediana zarobków na tym stanowisku to 7700 zł brutto. Oznacza to, że połowa automatyków zarabia mniej, a druga połowa uzyskuje wyższe wynagrodzenie.
Na zarobki powyżej 9 340 PLN brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych automatyków.
***
Może zainteresują Cię również kierunki:
Automatyka, cybernetyka i robotyka
Automatyka i sterowanie robotów
Robotyka i automatyzacja procesów
Automatyka i robotyka przemysłowa
Automatyka, robotyka i systemy sterowania
Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych
Automatyka i robotyka stosowana
Poznaj inne kierunki inżynierskie
Dowiedz się więcej o studiach technicznych