Inżynieria samochodów hybrydowych i elektrycznych
Inżynieria samochodów hybrydowych i elektrycznych to kierunek dający możliwości poznania nowych technologii napędu samochodów, obsługi i diagnostyki pojazdów oraz rozwiązywania szerokiego spektrum problemów inżynierskich w branży motoryzacyjnej.
Absolwenci kierunku ISHiE uzyskują multidyscyplinarną wiedzę niezbędną do diagnostyki oraz obsługi złożonych układów technicznych samochodu z akumulacją energii oraz systemów kontroli i wspomagania jazdy z elementami sterowania autonomicznego.
Nowoczesne podejście do procesu dydaktycznego sprawia, że absolwenci kierunku charakteryzują się umiejętnościami i kompetencjami w zakresie adekwatnym do złożoności technicznej współczesnych pojazdów samochodowych.
Dla kogo studia na kierunku inżynieria samochodów hybrydowych i elektrycznych
Studia kierowane są do kandydatów zainteresowanych nowoczesnymi technologiami stosowanymi w motoryzacji, osób o predyspozycjach technicznych, inżynierskich.
Program kształcenia na kierunku inżynieria samochodów hybrydowych i elektrycznych
Szczegółowych informacji na temat przedmiotów kształcenia należy szukać na stronie uczelni.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku inżynieria samochodów hybrydowych i elektrycznych
Podczas naboru punktowany jest język polski, język obcy, matematyka oraz jeden przedmiot do wyboru spośród: fizyka/fizyka z astronomią, chemia, informatyka/technologia informacyjna.
Perspektywy pracy po kierunku inżynieria samochodów hybrydowych i elektrycznych
Potencjalne miejsca pracy absolwentów kierunku:
- producenci pojazdów samochodowych – biura konstrukcyjne,
- firmy z zakresu modyfikacji i tuningu samochodów,
- serwisy i salony samochodowe,
- wytwórcy podzespołów, części zamienych i innych elementów wyposażenia pojazdu,
- branża recyklingu pojazdów.
Opinie o kierunku inżynieria samochodów hybrydowych i elektrycznych
W dobie tak szybkiej transformacji technologicznej w branży motoryzacyjnej istnieje potrzeba szkolenia inżynierów, specjalistów łączących w sobie umiejętności obsługi pojazdów napędzanych silnikami spalinowymi, elektrycznymi oraz układami hybrydowymi. Program nauczania powstał po szerokej konsultacji z otoczeniem gospodarczym, gdzie wskazano potrzebę kształcenia przyszłej kadry inżynierskiej dla branży motoryzacyjnej.