Muzyka w multimediach
Jak odnaleźć się dziś na szerokiej, wciąż ewoluującej scenie muzycznej? Najważniejsza jest pełna świadomość twórczych działań w obszarze zarówno artystycznym, jak i estetycznym i... technologicznym.
Opisywane studia dotyczą dość specyficznej gałęzi muzyki, jaką jest muzyka w grach i innych produktach audiowizualnych.
Muzyka, jako jeden z najistotniejszych elementów warstwy dźwiękowej produktu audiowizualnego, wypełnia w nim znaczące funkcje i role. Wraz z pozostałymi elementami, takimi jak słowo i efekt dźwiękowy, tworzy strumień informacji, znaczeń i emocji. I tego dotyczy właśnie kierunek Muzyka w multimediach - to studia, które przygotowują specjalistów w obszarze kompozycji i aranżacji, metod cyfrowej rejestracji dźwięku, przetwarzania cyfrowego, dźwięku przestrzennego, rejestracji i przetwarzania głosu, sprzętu i oprogramowania MIDI, a także postprodukcji dźwięku w rzeczywistości wirtualnej, m.in. w grach oraz programach edukacyjnych.
Dla kogo studia na kierunku muzyka w multimediach
To studia dla osób o szerokich zainteresowaniach w zakresie kreacji i przetwarzania muzyki i dźwięku. Dla ludzi nowoczesnych, którzy świetnie czują się w świecie cyfrowym.
Program kształcenia na kierunku muzyka w multimediach
Program muzyki w multimediach zawiera możliwość podjęcia jednej z dwóch ścieżek kształcenia:
- tworzenie dźwięku w grach komputerowych
- komponowanie muzyki w sztukach audiowizualnych.
Niezbędnym uzupełnieniem programu nauczania są zajęcia o charakterze teoretycznym, pozwalające na przekazanie rzetelnej wiedzy z zakresu historii i teorii muzyki, muzyki klasycznej, harmonii, estetyki, czy zasad funkcjonowania rynku ogólnie rozumianego przemysłu muzycznego, a także relacji związków muzyki z innymi mediami.
Ponadto integralną część programu kształcenia stanowią zajęcia praktyczne, umożliwiające trening praktycznych umiejętności zawodowych, dotyczących produkcji różnorodnych form muzyki w multimediach.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku muzyka w multimediach
Do przyjęcia na studia niezbędne jest przejście procesu kwalifikacyjnego. Uczelnia wyróżnia trzy jego elementy:
- sprawdzian predyspozycji muzycznych
- praca autorska (przesłanie pliku z nagraniem)
- autoprezentacja.
Perspektywy pracy po kierunku muzyka w multimediach
Absolwent kierunku muzyka w multimediach jest przygotowany do samodzielnej działalności artystycznej w obszarze kompozycji i aranżacji. Studia te przygotowują również do pracy w charakterze autora ilustracji muzycznej (autora warstwy muzycznej) dla potrzeb produkcji audiowizualnych ze szczególnym uwzględnieniem projektów audiowizualnych - sieciowych, telewizyjnych i krótkich form filmowych.
Opinie o kierunku muzyka w multimediach
Kierunki pokrewne do kierunku muzyka w multimediach
Jakie uczelnie oferują kierunek muzyka w multimediach
(+33) 854 62 40