Przetwórstwo drewna
Studia na tym kierunku kształcą specjalistów posiadających wiedzę i znajomość z dziedziny przetwórstwa drewna.
Studenci uczą się opisywania i analizowania zjawisk przyrodniczych oraz technicznych związanych z przerobem drewna, metod pomiarowych surowca drzewnego i materiałów drewnopochodnych. Poznają czynniki wpływające na deprecjację drewna, zasady obróbki mechanicznej drewna oraz rodzaje narzędzi tnących i obrabiarek do drewna, metody pozyskiwania i zrywki drewna w drzewostanach.
Dla kogo studia na kierunku przetwórstwo drewna
To propozycja dla osób pragnących pracować w branży drzewnej. Dobrze sprawdza się osoby cierpliwe, dokładne, o predyspozycjach manualnych.
Program kształcenia na kierunku przetwórstwo drewna
Program studiów na kierunku przetwórstwo drewna obejmuje wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, leśnych i technicznych dotyczącą przetwórstwa drewna. Studenci mierzą się z takimi przedmiotami jak:
- matematyka
- informatyka
- fizyka
- chemia organiczna
- metrologia
- dendrologia
- obróbka mechaniczna.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku przetwórstwo drewna
Zasady rekrutacji należy sprawdzać na stronie internetowej uczelni.
Perspektywy pracy po kierunku przetwórstwo drewna
Absolwent będzie potrafił podejmować działania na styku trzech dziedzin gospodarczych: przyrodniczych, leśnych i technicznych, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania surowca drzewnego i materiałów drewnopochodnych.
Absolwent jest przygotowany do samodzielnego pogłębiania wiedzy i wykorzystania nabytych kompetencji w sytuacjach zawodowych, a także społecznych. To inżynier, łączący wiedzę specjalistyczną ze znajomością problematyki przetwórstwa drewna, procedur prawnych i elementów zarządzania przedsiębiorczością drzewną.