Quantitative methods in economics and information systems
Quantitative Methods in Economics and Information Systems to anglojęzyczne studia pierwszego stopnia, dostarczające podstawowej wiedzy z zakresu ekonomii, zarządzania, finansów, metod ilościowych w ekonomii oraz systemów informatycznych. Oferta dydaktyczna tego kierunku obejmuje też przedmioty o charakterze praktycznym: z zakresu analiz statystycznych i ekonometrycznych, podejmowania decyzji, informatyki, demografii.
W ramach kierunku możliwe jest wybranie jednego z dwóch profili kształcenia. Jeden jest nakierowany na metody ilościowe w ekonomii, a drugi – na informatykę gospodarczą.
Dla kogo studia na kierunku quantitative methods in economics and information systems
To wymagające studia dla osób wytrwałych, skrupulatnych, władających językiem angielskim na doskonałym poziomie oraz zainteresowanych tematami finansów.
Program kształcenia na kierunku quantitative methods in economics and information systems
Studenci kierunku będą musieli zmierzyć się z następującymi przedmiotami:
- Algebra
- Business Informatics
- Demography or Mathematical Economics
- Deterministic Models of Operation Research or Economic Statistics
- Econometrics
- Financial and Actuarial Mathematics or Analysis and Design of Information Systems
- Mathematical Analysis
- Probability Theory
- Statistical Methods
- Survey Methods
- Computer Programming
- Database Systems
- Econometric Modelling in Microeconomics
- Econometrics in Finanse
- Econometrics in Practice
- Fundamentals of System Analysis
- Induced Decision Rules
- Introduction to Game Theory
- Introductory Microeconometrics
- Mathematical Models of Risk and their Applications
- Methods of Decision Analysis
- Operating Systems
- Optimization Methods
- Population Ageing and its Socio-economic Consequences.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku quantitative methods in economics and information systems
Punktowane przedmioty dzielą się na trzy kategorie. Pierwsza z nich to rozszerzona matematyka albo fizyka. Druga - fizyka, informatyka, geografia, historia, wiedza o społeczeństwie albo ekonomia. Trzecia kategoria to język obcy.
Perspektywy pracy po kierunku quantitative methods in economics and information systems
Kierunek Quantitative Methods in Economics and Information Systems umożliwia jego absolwentom skuteczne prowadzenie własnego biznesu lub zatrudnienie się w międzynarodowych organizacjach finansowych.
Opinie o kierunku quantitative methods in economics and information systems
- Poważnie zastanawiam się nad studiowaniem metod ilościowych w ekonomii i systemów informacyjnych na SGH, ale myślę także nad angielską wersją tego kierunku - Quantitative Methods in Economics and Information Systems.Problem polega na tym, że studia po angielsku kosztują 2 tys. euro za semestr... Czy myślicie, że ten wydatek jest tego warty?
- Nie. W Polsce i tak Twoj papier przegra na starcie z ludzmi z lepszych uczelni z UK, ktorych troche wrocilo. Jeśli chcesz wyjechac za granice, to i tak o SGH nikt nie słyszał, niezaleznie od tego w jakim języku skończyłes. Nie dostaniesz praktycznie zadnego benefitu za to co zaplacisz. Idz na MIESI, a kase w cos zainwestuj.
- Na SGH poziom angielskiego (ale jako przedmiotu, a nie języka wykładowego) jest chyba niezły - trochę absolwentów poznałem. Więc jak będziesz chciał to dadzą Ci możliwość nauczenia się języka.
- Studiowałem na SGH, jeżeli się dostaniesz to idź na dzienne, w takim przypadku płacenie to byłoby wyrzucenie pieniędzy w błoto. Miałem kilka przedmiotów po angielsku no i niestety poziom języka wykładowców pozostawiał wiele do życzenia i trochę uszy bolały na wykładach. Natomiast lektoraty z języków obcych są na wysokim poziomie. Oczywiście zależy do kogo trafisz, ale ogólnie na plus. Podsumowując, ludzie raczej idą na studia po angielsku jeżeli się nie dostali na dzienne po polsku. Tak jak ktoś inny napisał, lepiej wydać te pieniądze na coś innego, np na wakacje w UK czy kurs językowy, więcej skorzystasz.