Sztuka rejestracji obrazu
Kierunek Sztuka rejestracji obrazu powstał w wyniku kontynuacji doświadczeń kształcenia w zakresie fotografii.
Struktura studiów jest konsekwencją ciągłych zmian w rozwoju środków i narzędzi rejestrujących i przetwarzających obraz. W kwestii animacji i fotografii środki przekazu wpływają w istotny sposób na ich język oraz obszar komunikacji (film, reklama, telewizja, Internet).
Studenci zdobywają wiedzę i doświadczenie zarówno w pracowniach klasycznej fotografii i animacji oraz pracowniach komputerowych i multimedialnych. Realizowane są tam tematy, związane z fotografią jako autonomiczną wypowiedzią, nawiązującą do tradycji, a także fotografią będącą dialogiem z innym mediami - fotografia intermedialna, komputerowa, reklamowa i użytkowa.
Do ciągłej dyspozycji studentów są: laboratorium, ciemnie fotograficzne, studio światła błyskowego i studio światła ciągłego, pracownia komputerowa.
Dla kogo studia na kierunku sztuka rejestracji obrazu
To propozycja dla osób posiadających zmysł artystyczny, kandydatów kreatywnych, swobodnie posługujących się nowoczesnymi narzędziami rejestracji obrazu.
Program kształcenia na kierunku sztuka rejestracji obrazu
Studenci zdobywają podstawową wiedzę na temat techniki, technologii oraz programów komputerowych, wykorzystywanych do rejestracji i przetwarzania obrad - fotografii, wideo, edycji obrazu cyfrowego, oświetlenia planu, postprodukcji.
Program studiów obejmuje zajęcia z malarstwa, rysunku, fotografii i animacji oraz technik zapisu i obróbki obrazu.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku sztuka rejestracji obrazu
Zasady rekrutacji należy sprawdzać na stronie internetowej uczelni realizującej studia.
Perspektywy pracy po kierunku sztuka rejestracji obrazu
Po ukończeniu kierunku Sztuka rejestracji obrazu absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie przy produkcjach filmowych, w studiach fotograficznych, pracowniach graficznych, wydawnictwach agencjach reklamowych.
Opinie o kierunku sztuka rejestracji obrazu
Sztuka rejestracji obrazu to nie tylko umiejętność zatrzymania obrazu w kadrze, ale jego kreatywne ujęcie, artystyczne zaprezentowanie. Studia oprócz przybliżenia praktycznych kompetencji pielęgnują umiejętność artystycznego postrzegania świata.