Zarządzanie w systemie ochrony zdrowia
Zarządzanie w systemie ochrony zdrowia to studia poszerzające kompetencje w zakresie zarządzania szpitalami, przychodniami i innymi podobnymi jednostkami. Kierunek ten przygotowuje też do prowadzenia własnej działalności o charakterze medycznym.
Dla kogo studia na kierunku zarządzanie w systemie ochrony zdrowia
To studia odpowiednie zarówno dla studentów, jak i dla osób już aktywnych zawodowo, które chcą pogłębić swoją wiedzę i umiejętności, a tym samym podnieść swoje kwalifikacje.
Program kształcenia na kierunku zarządzanie w systemie ochrony zdrowia
W programie nauczania znajduje się 45 przedmiotów z zakresu:
- ochrony zdrowia (zdrowie publiczne, polityka zdrowotna, organizacja badań klinicznych, nowoczesne technologie w medycynie, pierwsza pomoc przedlekarska)
- prawa (prawo sanitarne, ochrona własności intelektualnej, prawo sektorowe, prawo medyczne, postępowanie administracyjne)
- administracji (administracja w podmiotach leczniczych, nauki o organizacji, techniki i instrukcje kancelaryjne, CRM w podmiotach leczniczych, systemy informatyczne w zarządzaniu, audyt i kontrola wewnętrzna)
- marketingu (marketing usług zdrowotnych, etyka w zarządzaniu, social media marketing, public relations, badania marketingowe, e-zdrowie i bezpieczeństwo informacji).
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku zarządzanie w systemie ochrony zdrowia
To studia drugiego stopnia, więc niezbędne jest ukończenie co najmniej studiów pierwszego stopnia, najlepiej na kierunkach związanych z medycyną.
Perspektywy pracy po kierunku zarządzanie w systemie ochrony zdrowia
Jak przekonuje uczelnia, spektrum zatrudnienia po ukończeniu studiów z zarządzania w systemie ochrony zdrowia jest szerokie. Począwszy od działów organizacyjnych, zarządczych oraz administracyjnych placówek ochrony zdrowia, inspekcji sanitarnych oraz jednostek administracji publicznej, po organizacje o charakterze prozdrowotnym, czy instytucje ubezpieczeniowe, farmaceutyczne, a także obiekty turystyki zdrowotnej i wellness.