Szczegółowy opis uczelni

Poznaj AMA Film Academy

AMA FILM ACADEMY to prywatna, interdyscyplinarna szkoła filmowa stworzona przez praktyków i pasjonatów kina o międzynarodowym doświadczeniu z wpisem do Rejestru Szkół Artystycznych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Założycielem szkoły jest Piotr Lenar – operator, producent filmowy i wykładowca z wieloletnim, międzynarodowym doświadczeniem.

AMA specjalizuje się w profesjonalnym kształceniu z zakresu nowoczesnych dziedzin audiowizualnych: reżyserii, sztuki operatorskiej, postprodukcji obrazu i dźwięku, scenariopisarstwa, gry aktorskiej, oraz kreatywnej produkcji filmowej.

Program nauczania ewoluuje wraz z rozwojem nowych trendów oraz technologii filmowych.

Szkoła mieści się na Zabłociu i wraz z nią działa Centrum Filmowe Kraków, skupiające artystów i przedstawicieli krakowskiej branży filmowej.Nasze atuty - warto wiedzieć

W AMA wykładają wyłącznie zawodowi filmowcy oraz doświadczeni wykładowcy innych uczelni polskich i zagranicznych. Zajęcia praktyczne i teoretyczne są realizowane w AMA na poszczególnych kierunkach, kursach i warsztatach.

Kadra AMA to zespół kilkudziesięciu osób związanych bezpośrednio z branżą filmową i multimedialną, uznani filmowcy, technolodzy i technicy filmowi, aktywni zawodowo reżyserzy, operatorzy, producenci, aktorzy, specjaliści od efektów specjalnych VFX, montażyści i dźwiękowcy, oświetlacze i asystenci filmowi, teoretycy filmu i sztuki.

Motto AMA to powołanie i zawód. Zdobycie praktycznych umiejętności i zrozumienie celu. To wszystko w nowoczesnych uwarunkowaniach, w technologiach przyszłości.

Nasi absolwenci

Absolwenci AMA FILM ACADEMY znaleźli pracę w zawodach filmowych, tworzą filmy i programy, pracują w studiach filmowych i stacjach Tv.

Zrealizowane w AMA filmy pojawiają się na festiwalach m.in. Krakowskim Festiwalu Filmowym, Gdyńskim Festiwalu Filmowym, Festiwalu Debiutów Młodzi i Film w Koszalinie, OFF Camera, 24 HFF, Camerimage czy Etiuda&Anima.
Kontakty, które zdobędziesz podczas praktyk na planie filmowym oraz nauki w szkole, zapewnią Ci możliwość zrobienia wielkiego kroku w karierze filmowej – dzięki temu będziesz mógł się wykazać i ujawnić swoje umiejętności przed najznakomitszymi postaciami polskiego rynku branży filmowej i telewizyjnej.
Kierunki i specjalności

AMA Film Academy rozpoczęła rekrutację na nowy rok szkolny 2018/2019.

W ofercie szkoleniowej znajdziecie zarówno kierunki stacjonarne jak i zaoczne. Program edukacyjny skierowany jest do osób chcących zdobyć umiejętności z myślą o karierze zawodowej w branży filmowej.

Stacjonarnie:

KIERUNEK FILMOWY
Roczny, stacjonarny kurs kompleksowej realizacji filmowej w zakresie reżyserii i sztuki operatorskiej na poziomie podstawowym.

KIERUNEK OPERATORSKI STACJONARNY
Dwuletni, czterosemestralny, dzienny kurs sztuki operatorskiej na poziomie podstawowym, średnim i zaawansowanym. Przygotowuje do samodzielnej pracy operatora filmowego lub do kontynuacji studiów kierunkowych.

KIERUNEK MONTAŻ I COLOR GRADING

Dwuletni, czterosemestralny kompleksowy kurs postprodukcji obrazu w zakresie montażu filmowego i korekcji barwnej z elementami efektów cyfrowych VFX.

KIERUNEK ORGANIZACJA PRODUKCJI FILMOWEJ I MEDIÓW
Dwuletni, czterosemestralny, dzienny kurs przygotowujący w nowoczesny sposób do samodzielnej pracy na stanowisku asystenta kierownika produkcji filmowej, kierownika produkcji medialnych.

KIERUNEK REŻYSERIA STACJONARNY
Dwuletni, czterosemestralny, dzienny kurs poświęcony kompleksowej nauce realizacji filmowej w zakresie reżyserii. Przygotowuje do samodzielnej pracy realizatora filmowego lub do kontynuacji studiów kierunkowych.

KIERUNEK AKTORSKI STACJONARNY

Dwuletni, czterosemestralny kurs sztuki aktorskiej specyficznej dla filmu, telewizji i reklamy, wzorowany na programach Camera Acting. Przygotowuje do samodzielnej pracy aktorskiej lub do kontynuacji studiów kierunkowych.

KIERUNEK SCENARIOPISARSTWO STACJONARNY

Roczny, dwusemestralny w trybie stacjonarnym kurs pisania scenariuszy filmu fabularnego i serialu TV. Nauka obejmuje kompleksowo specyfikę warsztatu scenarzysty. Przygotowuje do samodzielnej pracy zawodowej.

KIERUNEK REALIZACJA DŹWIĘKU STACJONARNY

Dwuletni, czterosemestralny kurs obejmujący całokształt zagadnień związanych z realizacją dźwięku i muzyki w filmie, grach,TV, reklamie oraz multimediach. Jedyny w swoim rodzaju kierunek kształcenia w szkole filmowej.

FILMMAKING BASIC COURSE - kurs w języku angielskim

Kurs skierowany do osób chcących zdobyć doświadczenie we wszystkich dziedzinach związanych z filmem i treściami ekranowymi, takich jak pisanie scenariuszy, produkcja, reżyseria, kamera i oświetlenie oraz edycja. Przygotowuje się do niezależnej pracy reżysera filmowego lub kontynuowania studiów filmowych.

CINEMATOGRAPHY - kurs w języku angielskim i niemieckim

Kurs skierowany dla studentów,chcących uczyć się w języku niemieckim i angielskim. Nauka obejmuje zdobywanie umiejętności z zakresu kluczowych technik, kreatywnych podejść i obsługi sprzętu takiego jak kamery, oświetlenie, kinematografia i nagrywanie dźwięku.

KIERUNEK REALIZACJA DŹWIĘKU W FILMIE I GRACH
Dwuletni kurs obejmujący całokształt zagadnień związanych z realizacją dźwięku i muzyki w filmie, TV, reklamie i multimediach.

Niestacjonarnie:

KIERUNEK REŻYSERIA FILMOWA
Dwuletni kierunek poświęcony nauce kompleksowej realizacji filmowej w zakresie reżyserii. Nacisk położony jest szczególnie na praktyczne podejście do filmu i naukę rzemiosła.

KIERUNEK PRODUKCJA FILMOWA
Dwuletni kurs w nowoczesny sposób przygotowujący studentów do pracy producenta filmowego. Podczas zajęć poznają profesjonalne techniki kreowania produktu audiowizualnego – od momentu jego powstania, aż do skutecznej sprzedaży.

KIERUNEK OPERATORSKI
Dwuletni kurs sztuki operatorskiej na poziomie podstawowym, średnim i zaawansowanym.

KIERUNEK POSTPRODUKCJA
Dwuletnia nauka montażu filmowego, efektów cyfrowych VFX, animacji 3D oraz postprodukcji obrazu. Pierwszy semestr obejmuje naukę wspólną elementów języka filmowego, technologii obrazu i dźwięku, analizy filmowej, konstrukcji dzieła filmowego oraz podstaw wszystkich dziedzin postprodukcji obrazu w filmie.W drugim semestrze zaczynają się praktyczne zajęcia specjalistyczne w danej specjalizacji.

KIERUNEK SCENARIOPISARSTWO
Roczny kurs, przygotowujący studentów do pracy przy filmie fabularnym, serialu oraz formacie dokumentalnym. Kurs kończy się przygotowaniem autorskiego scenariusza wybranej przez słuchacza formy filmowej.

KIERUNEK AKTORSTWO FILMOWE
Dwuletni kurs aktorstwa filmowego, obejmujący pracę z kamerą, specyfikę pracy na planie zdjęciowym, współpracę z reżyserem i operatorem.

PODYPLOMOWY KIERUNEK REŻYSERSKI
Zaawansowany, roczny kurs polegający na indywidualnej pracy nad realizacją filmu w profesjonalnych warunkach, mistrzowskich konsultacjach z uznanymi autorytetami reżyserskimi oraz na obowiązkowej, indywidualnej praktyce w filmowych firmach produkcyjnych, stacjach TV.

PODYPLOMOWY KIERUNEK OPERATORSKI

To semestralny kurs sztuki operatorskiej, przygotowujący na poziomie zaawansowanym do dalszej kontynuacji studiów filmowych lub też samodzielnej pracy operatorskiej.

Zapraszamy do nas

Artykuły dotyczące uczelni

No results found.

Lokalizacja