International studies in philosophy
International Studies in Philosophy (w skrócie ISiP) to prowadzone od roku 2007 trzyletnie licencjackie studia filozoficzne w języku angielskim. Wszystkie zajęcia, wykłady i egzaminy przeprowadzane są po angielsku.
Studenci kierunku uzyskują wszechstronną wiedzę na temat aktualnego stanu badań w różnych działach filozofii. Zaznajamiają się także z głównymi historycznymi tradycjami filozofii europejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem filozofii analitycznej oraz dorobku Szkoły Lwowsko-Warszawskiej.
To studia, które uczą formułować nawet najtrudniejsze myśli oraz rozumieć poglądy innych. Filozofia to jedna z najważniejszych i najstarszych nauk w historii ludzkości. Dotyka kwestii bytu, poznania i absolutu, ale może być też rozumiana dużo bardziej przyziemnie. Studia filozoficzne pomogą przygotować absolwentów do krytycznego, merytorycznego podejścia do otaczającego ich świata.
Dla kogo studia na kierunku international studies in philosophy
To kierunek dla osób władających doskonałym językiem angielskim. Dla ludzi wnikliwych, ciekawych świata, samodzielnych i ceniących sobie niezależność myślenia.
Program kształcenia na kierunku international studies in philosophy
W programie studiów znalazły się takie przedmioty jak:
- Ancient Philosophy
- Epistemology
- Logic
- Medieval Philosophy
- Academic Philosophical Writing
- Philosophical Problems of Science
- Logic
- Ontology
- Ethics
- Social Philosophy
- Modern Philosophy.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku international studies in philosophy
Punktowane są zarówno obowiązkowe przedmioty maturalne, jak i jeden wybrany przedmiot na poziomie rozszerzonym (wybrany spośród biologii, chemii, filozofii, fizyki, geografii, historii, informatyki oraz WOS-u).
Kandydaci, którzy z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym uzyskali wynik poniżej 60% zobowiązani są do przedstawienia dodatkowych dokumentów potwierdzających znajomość języka angielskiego.
Perspektywy pracy po kierunku international studies in philosophy
Absolwent studiów filozoficznych przygotowany jest do pracy w instytucjach kulturalnych, opiekuńczych i oświatowych. Może wykonywać zawód animatora kultury, nauczyciela filozofii, etyki i wiedzy o społeczeństwie w szkolnictwie podstawowym i średnim. Zatrudnienie znajdzie jako rzecznik prasowy, felietonista i komentator, specjalista Public Relations czy copywriter w agencji reklamowej.
Opinie o kierunku international studies in philosophy
„Filozofię zacząłem studiować z pasji i chęci uzyskania odpowiedzi na wiele nurtujących mnie pytań. Wybrałem ją jako drugi kierunek studiów. Pierwszym kierunkiem było prawo. Filozofia daje mi inne spojrzenie na świat i myślę, że przygotuje mnie do przyszłej pracy na stanowisku prawniczym”.
(Dominik, źródło: porady.pracuj.pl)