Inżynieria akustyczna

Inżynieria akustyczna to studia, które kształcą głównie w dziedzinie matematyki, fizyki, informatyki, muzyki, elektroniki, akustyki, teorii sygnałów.

Celem kierunku jest przekazanie studentom wiedzy na temat realizacji nagrań, sposobów ograniczania hałasu, technologii analizy i syntezy mowy. Program obejmuje również zagadnienia walki z hałasem i ochrony przed drganiami. Głównymi zadaniami podczas studiów są samodzielne prace projektowe. Ponad jedna trzecia przedmiotów to przedmioty wybierane przez studentów.

Specjalności oferowane na kierunku studiów:

  • drgania i hałas w technice i środowisku,
  • inżynieria dźwięku w mediach i kulturze

Perspektywy pracy po inżynierii akustycznej

Absolwent jest przygotowany do pracy z dźwiękiem w różnych formach audytywnych i audiowizualnych. Zna zagadnienia z obszaru psychologii słyszenia, akustyki ogólnej, akustyki muzycznej, elektroakustyki, kształtowania przestrzeni akustycznej, informatyki.

Studia przygotowują do pracy w studiach fonograficznych, studiach radiowych, studiach telewizyjnych i teatralnych, w filmowych grupach produkcyjnych oraz przy nagłośnieniu koncertów i imprez plenerowych.

Jakie uczelnie oferują kierunek Inżynieria akustyczna
Total 1 item.
W których miastach można studiować Inżynieria akustyczna

Kraków

Kraków
Uczelnie: 29
Kierunki: 512
Komentarze (1)
  • w

    Można sobie darować. Tu sie zdobywa papierek, a nie umiejętności i wiedzę. Papierek nie da ci pracy w zawodzie związanym z branżą. Lepiej iść na realizację dźwięku na inną uczelnię albo ostatecznie na specjalizację wibro, jeśli chcesz pracować przy zwalczaniu hałasu i drgań. Specjalizację inżynieria dźwięku w mediach i kulturze polecam omijać szerokim łukiem, bo to strata czasu.
    10/1/14