Logistyka i spedycja
Każdego dnia, w dzień i w nocy drogą powietrzną, naziemną, wodną, kolejową dostarczane są towary. Branża logistyczna ciągle poszukuje wykwalifikowanej kadry,
Dlatego jeżeli lubisz wyzwania i szybkie podejmowanie decyzji, rozważ studia na kierunku Logistyka i spedycja.
Kto jest idealnym kandydatem na studia logistyczne?
Komunikatywność, umiejętność podejmowania szybkich i trafnych decyzji, praca zespołowa - to pożądane umiejętności, które z pewnością rozwiniesz w trakcie studiów.
Zdobyta wiedza i umiejętności wyniesione ze studiów inżynierskich znajdą zastosowanie we wszystkich rodzajach przedsiębiorstw produkcyjnych, centrach dystrybucyjnych i logistycznych, w sektorze TSL (Transport - Spedycja - Logistyka).
W programie kształcenia na kierunku Logistyka i spedycja nacisk położony jest na przedmioty związane z nowoczesnymi systemami logistycznymi, m.in. zarządzaniem łańcuchami - zwłaszcza w przemyśle samochodowym - just-in-time, in line sequencing, logistyką zaopatrzenia, produkcji i dystrybucji.
Program studiów został opracowany we współpracy z partnerami biznesowymi (Lear Corporation, O-I Produkcja Polska, OMEGA Pilzno) i odpowiada rzeczywistemu zapotrzebowaniu pracodawców na dane kompetencje i umiejętności techniczne.
Sześciomiesięczna praktyka zawodowa u partnerów biznesowych pozwoli na ugruntowanie kompetencji inżynierskich i zapewni płynne wejście na rynek pracy.
Dla kogo studia na kierunku logistyka i spedycja
Program kształcenia na kierunku logistyka i spedycja
Przykładowe przedmioty z programu studiów:
- logistyka zaopatrzenia, produkcji i dystrybucji
- zarządzanie łańcuchem dostaw
- gospodarka magazynowa
- technologie internetu w logistyce i spedycji
- gry symulacyjne
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku logistyka i spedycja
Co zdawać na maturze:
- język polski
- język obcy
- jeden przedmiot spośród: matematyka, informatyka, fizyka, geografia, chemia, wiedza o społeczeństwie
Szczegółowe zasady rekrutacji sprawdzaj zawsze na stronie Uczelni.