Medycyna roślin

Propozycja kształcenia na kierunku medycyna roślin to oferta przeznaczone dla osób o zainteresowaniach przyrodniczych, botanicznych, ekologicznych. W trakcie studiów słuchacze uzyskują wiedzę z zakresu biologii oraz ekologicznych aspektów występowania czynników chorobotwórczych roślin, jak również zagrażających im szkodników i chwastów.

Student tego kierunku zdobędzie kompleksową wiedzę umożliwiającą podejmowanie decyzji dotyczących wyboru metod ograniczenia szkodliwości chorób, szkodników i chwastów dla upraw roślin oraz dla człowieka. Te decyzje, podejmowane przez specjalistów - lekarzy roślin, będą mieć ogromne znaczenie zarówno etyczne, jak i ekonomiczne. Spoczywać na nich będzie odpowiedzialność za skutki wdrażanych metod nie tylko dla środowiska naturalnego, również dla społeczeństwa.

Absolwent medycyny roślin jest przygotowany do diagnozowania chorób i szkodników roślin w ogrodach botanicznych, gospodarstwach rolnych, firmach nasiennych, hodowlanych oraz tych, które zajmują się dystrybucją pestycydów i nawozów. Zatrudnienie mogą znaleźć również w centrach i supermarketach ogrodniczych. Absolwent jest przygotowany do pracy w służbach fitosanitarnych.

Jakie uczelnie oferują kierunek Medycyna roślin
Total 2 items.
W których miastach można studiować Medycyna roślin

Poznań

Poznań
Uczelnie: 24
Kierunki: 343

Wrocław

Wrocław
Uczelnie: 27
Kierunki: 272
Komentarze (1)
  • zawiedziony

    Nie marnujcie życia proszę was.....byłem, studiowałem,, nie polecam... strata czasu brak pracy..............po TYM!!!
    6/10/15