Popularyzacja i nauczania fizyki
Popularyzacja i nauczania fizyki to innowacyjny ze względu na treści i sposób realizacji kierunek o profilu praktycznym.
Ma na celu wykształcenie specjalistów w dziedzinie edukacji fizyki oraz popularyzacji nauki. To unikalne połączenie pozwala zwielokrotnić szanse na podjęcie atrakcyjnej i motywującej pracy na dynamicznie rozwijającym się edukacyjnym i popularyzacyjnym rynku pracy.
Dla kogo studia na kierunku popularyzacja i nauczania fizyki
Kandydaci na studia powinni być osobami otwartymi na pracę zespołową, systematycznymi, uporządkowanymi. Istotne będą zainteresowania naukami matematyczno-przyrodniczymi, zmysł analityczny i łatwość syntetyzowania zdobytej wiedzy.
Program kształcenia na kierunku popularyzacja i nauczania fizyki
W programie studiów oprócz przedmiotów związanych z dziedziną nauki, jaką jest fizyka nacisk położony będzie na aspekty związane z popularyzacją fizyki, jej metodyką, umiejętnością nauczania, propagowania.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku popularyzacja i nauczania fizyki
Szczegółowe zasady rekrutacji należy sprawdzać na stronach rekrutacyjnych uczelni.
Perspektywy pracy po kierunku popularyzacja i nauczania fizyki
Absolwenci mogą znaleźć pracę w centrach nauki i techniki, planetariach, organizacjach edukacyjnych i oświatowych oraz w mediach popularyzujących naukę. Wydawnictwa książkowe i multimedialne, portale i fundacje edukacyjne coraz częściej poszukują specjalistów do tworzenia materiałów i programów edukacyjnych oraz popularyzatorskich. Po ukończeniu studiów I stopnia absolwenci uzyskują również kwalifikacje do nauczania fizyki w szkołach podstawowych.