Ocena uczelni

Komentarze (159)
Kliknij w obrazek by go odświeżyć…

 • Kasia

  Czy osoby z listy rezerwowej mogą składać papiery na uczelnie? Nie mając potwierdzenia, że zostali zakwalifikowani.
  9/16/20
 • #UPJP2

  Reply for the comment of Tomek from date 9/14/20
  Wszystko uzależnione jest od ilości kandydatów, którzy potwierdzą gotowość podjęcia studiów. Zachęcamy do śledzenia informacji na stronie rekrutacyjnej.
  9/15/20
 • #UPJP2

  Reply for the comment of Kasia from date 9/14/20
  Prosimy o kontakt z sekretariatem właściwym dla kierunku.
  9/15/20
 • Tomek

  Dzień dobry, kiedy można spodziewać się kto dostał się z listy rezerwowej na psychologię?
  9/14/20
 • Kasia

  Dzień dobry, chciałabym zapytać do kiedy trzeba wnieść opłatę za legitymację?
  9/14/20
 • #UPJP2

  Reply for the comment of Ola from date 9/3/20
  Nie udzielamy tego rodzaju informacji.
  9/8/20
 • #UPJP2

  Reply for the comment of Filip from date 9/4/20
  Dzień dobry, informacje na temat kierunku Muzyka kościelna można znaleźć na stronie rekrutacyjnej (https://rekrutacja.upjp2.edu.pl/wydzial/studia-stacjonarne/muzyka-koscielna) - zachęcamy do zapoznania się z planem studiów dla naboru, który jest dostępny na dole strony.
  9/8/20
 • #UPJP2

  Reply for the comment of Elka from date 9/4/20
  Dzień dobry, jest to uzależnione od ilości kandydatów przyjętych na studia, którzy potwierdzą gotowość do podjęcia kształcenia.
  9/8/20
 • #UPJP2

  Reply for the comment of Ala from date 9/6/20
  Dzień dobry, 'Terapia Zajęciowa' to specjalność na studiach I stopnia na kierunku 'Nauki o Rodzinie'. Rekrutacja trwa.
  9/8/20
 • Ala

  Dzień dobry, czy zostaną otwarte studia niestacjonarne z Terapii Zajęciowej II stopnia?
  9/6/20
 • Elka

  Dzień dobry, chciałam zapytać ile osób zostanie przyjętych z listy rezerwowej na psychologię?
  9/4/20
 • Filip

  Rozumiem, że Muzyka kościelna to studia praktyczne, z nauką gry na instrumencie?
  9/4/20
 • Ola

  Jaki w tamtym roku był próg na pedagogikę stacjonarną?
  9/3/20
 • #UPJP2

  Reply for the comment of K from date 8/26/20
  Dzień dobry, wszelkie informacje nt. opłat za studia niestacjonarne I i II stopnia można znaleźć na stronie rekrutacyjnej (https://rekrutacja.upjp2.edu.pl/ogloszenia-dziekanatu/oplaty-9.html). Należy kliknąć w hiperłącze "Wysokość opłat za studia niestacjonarne, studia prowadzone w języku obcym oraz za studia stacjonarne dla osób nieposiadających obywatelstwa polskiego określa Zarządzenie nr 38/2020 Rektora UPJPII".
  8/26/20
 • K

  Dzień dobry. Gdzie można znaleźć informację o terminach opłat za studia magisterskie niestacjonarne?
  8/26/20
 • #UPJP2

  Reply for the comment of Ala from date 8/19/20
  Pani Alu, najpóźniej do 13 września.
  8/21/20
 • Ala

  Kiedy będzie wiadomo kto dostał się z listy rezerwowej?
  8/19/20
 • #UPJP2

  Reply for the comment of Ala from date 7/31/20
  Szanowna Pani Alu, plan zajęć na nadchodzący rok akademicki jest w trakcie tworzenia, jednak myślę, iż powinna Pani zapoznać się z możliwością IOS - Indywidualnej Organizacji Studiów. Na stronie Wydziału Teologicznego, w zakładce po lewej stronie IOS znajdzie Pani potrzebne informacje.
  8/4/20
 • muzyk

  Czytałem na stronie, że limit miejsc na muzykę kościelną to 1-6. Ogólnie bardzo mało, ale z czego wynika rozrzut? Może się zdarzyć, że tylko 1 osoba będzie przyjęta??
  8/3/20
 • Ala

  Teologia na UJP II Kraków- w jakie dni jest nauka. Pytam, bo pracuje w tygodniu i mieszkam trochę km od Krakowa i muszę się zastanowić czy dam radę pogodzić pracę z zajęciami, to zależy od dni w jakie są zajęcia. Pytanie drugie - czy trudna jest teologia pastoralno-katechetyczna?Z góry dzięki.
  7/31/20
 • #UPJP2

  Reply for the comment of Z from date 7/23/20
  Zapraszamy na stronę https://upjp2.edu.pl/uczelnia/kalendarium-20202021. Tam znajduje się kalendarium na najbliższy rok akademicki oraz zjazdy studiów niestacjonarnych i podyplomowych w roku akademickim 2020/2021.
  7/28/20
 • Z

  Dziękuję za odpowiedź. A studia niestacjonarne odbywają się co tydzień czy co dwa tygodnie? :)
  7/23/20
 • #UPJP2

  Reply for the comment of Z from date 7/10/20
  Zajęcia na studiach niestacjonarnych na naszej uczelni odbywają się w piątki po południu i w sobotę.
  7/16/20
 • Z

  Dzień dobry, jestem zainteresowana studiami niestacjonarnymi na kierunku Komunikowanie promocyjno-wizerunkowe - reklama, branding, public relations. W które dni w weekend odbywają się zajęcia w trybie niestacjonarnym?
  7/10/20
 • Joanna

  Zbieram opinie o historii sztuki w Krakowie, ale również innych uczelniach. Piszcie o swoich wrażeniach, odczuciach.
  7/8/20
 • #UPJP2

  Reply for the comment of K from date 7/2/20
  Szanowny Panie "K", serdecznie zapraszamy do rekrutacji. Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi ma pytania: czy trudno się dostać, utrzymać na studiach. W pierwszym przypadku uzależnione jest to od liczby kandydatów na kierunek w danym naborze, w drugim od predyspozycji studenta. Analityczne myślenie zdecydowanie pozwoli Panu jeszcze łatwiej przyswajać wiedzę humanistyczną. Mamy wykładowców, którzy są wykształconymi umysłami ścisłymi (matematyka, chemia, fizyka!), którzy dopiero po ukończeniu pierwszych studiów, rozpoczęli np. teologię, filozofię a teraz posiadają tytuł profesorski właśnie z tej drugiej dyscypliny. :) Jeśli chciałby Pan poznać studentów lub absolwentów kierunków zapraszamy Pana do grup kierunków na naszym głównym profilu @UPJP2 na Facebooku.
  7/3/20
 • #UPJP2

  Reply for the comment of Z from date 7/3/20
  Szanowna "Z", wykłady w zależności od rodzaju odbywają w różnych budynkach. Przygotowując plany zajęć staramy się, by były zblokowane w poszczególnych budynkach, jednak czasem grupy muszą zmienić miejsce zajęć. Ale proszę nam wierzyć, przejście między Franciszkańską a Bernardyńską piękną ulicą Grodzką zajmuje ok. 10 minut, a po drodze można wstąpić po kawę czy drożdżówkę lub kupić krakowskiego obwarzanka. :)
  7/3/20
 • #UPJP2

  Reply for the comment of Filip from date 7/2/20
  Panie Filipie, plany studiów dla naboru 2020/21 dostępne są na stronie rekrutacyjnej. Należy wybrać poziom studiów, następnie tryb (stacjonarne lub niestacjonarne), konkretny kierunek i na dole stronie znajduje się hiperłącze do planu. W razie problemów zapraszam do kontaktu np. mailowo promocja@upjp2.edu.pl lub poprzez messengera na profilu @UPJP2.
  7/3/20
 • Z

  Witam, chciałabym zapytać o miejsca, w których odbywają się wykłady. Znalazłam informację, że są to budynki na ulicach Franciszkańskiej i Bernardyńskiej. W którym z tych budynków odbywać się będą zajęcia studentów psychologii lub DiKS? Pozdrawiam!
  7/3/20
 • Filip

  Dzien dobry czy znajdę gdzieś plany studiow? Jak wpisuje w wyszukiwarke taka fraze to niestety nic takiego nie mogę znaleźć Pozdrawiam, Filip
  7/2/20
 • K

  Szanowna Pani Doktor, Droga Koleżanko z archiwistyki, bardzo dziękuję za szybkie odpowiedzi. Jeśli mogę, chciałbym jeszcze uzyskać informacje odnośnie tego, czy trudno się dostać na ten kierunek, czy jest on bardzo oblegany, czy raczej nie (z tego, co kojarzę, to dziennikarstwo jest dość obleganym kierunkiem na tej uczelni, czy się mylę?). Chciałbym także dowiedzieć się czy jest w jakikolwiek sposób trudno się 'utrzymać' na tym kierunku? Nie ukrywam, że humanistą raczej nie jestem, bo skończyłem profil matematyczny w liceum, ale raczej nie chcę iść w tym kierunku, chciałbym coś zmienić. Pomyślałem że może warto przejrzeć ofertę Uniwerystety Papieskiego (z tego, co kojarzyłem, jest to raczej uczelnia nastawiona w pewnym sensie na humanistyczne kierunki) i zaciekawiły mnie trzy z nich (psychologia, archiwistyka i ochrona dóbr kultury). Jeżeli jest tu ktoś, kto chciałby przybliżyć pozostałe kierunki (zarówno że strony studenta, jak i profesora tej uczelni, będzie mi niezmiernie miło), to bardzo proszę o odpowiedź. Każda informacja bedxie cenna bo nie zostało mi zbyt wiele czasu. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
  7/2/20
 • dr hab. Lucyna Rotter

  Szanony "K" na wydziale Historii i Dziedzictwa Kulturowego są dwa kierunki praktyczne: "Archiwistyka, zarządzanie dokumentacją i infobrokerstwo" oraz "Turystyka i zarządzanie dziedzictwem". Obydwa kierunki prowadzone są w Instytucie Historii. W obydwu przypadkach oprócz zajęć teoretycznych masz mnóstwo możliwości zdobycia doświadczenia i wiedzy praktycznej pod okiem specjalistów najwyższej klasy, reprezentujących te branże. W obydwu przypadkach zagrożenie, o którym wspominasz nie istnieje. Wielu naszych absolwentów "Archiwistyki..." pracuje w archiwach również na kierowniczych stanowiskach. Także absolwenci "TiZD" znajdują pracę w zawodzie niemal natychmiast. "Turystyka i zarządzanie dziedzictwem" - to dwie specjalności do wyboru (Turystyka historyczna oraz Zarządzanie dziedzictwem materialnym i niematerialnym). Te kierunki to nie tylko czysta akademicka humanistyka. Dowiesz się między innymi jak wiedzę humanistyczną wykorzystać z sukcesem na rynku pracy, jak zarządzać instytucją, jaki jest warsztat menadżera kultury, jak się zapewnia bezpieczeństwo dużych imprez, jak się pozyskuje informacje, jak pozyskiwać fundusze etc. To jest humanistyka - ale w zupełnie nowej, praktycznej odsłonie. https://ih-whidk.upjp2.edu.pl/
  7/2/20
 • Archiwistyka

  Reply for the comment of K from date 7/1/20
  Witam, jestem studentką archiwistyki, zarządzania dokumentacją i infobrokerstwa. Bardzo polecam mój kierunek. Na pewno nie jest to kierunek "pokroju historii sztuki". Duży nacisk kładzie się na aspekt praktyczny - na trzecim roku student odbywa ponad 500 godzin praktyk w różnych instytucjach. Pozwala to zdobyć ogromne doświadczenie i sprawdzić się w zawodzie. Dzięki praktykom, warsztatom i stypendiom zagranicznym, student, kończący kierunek może pochwalić się pokaźnym CV. Dodatkowym atutem archiwistyki są zajęcia prowadzone w małych grupach, gdzie wszyscy doskonale się znają.
  7/2/20
 • Mateusz

  Witam, też zastanawiam się nad kierunkami, które wymieniała koleżanka poniżej, tylko chciałbym jeszcze wiedzieć czy na takich kierunkach jest 'ciezko'? Czy łatwo się dostać, czy może wręcz przeciwnie? I czy mógłby ktoś z wymienionych kierunków trochę opowiedzieć o realiach, dosłownie kilka zdań? Jeżeli chodzi o psychologię, to zastanawiam się nad specjalizacją 'psychologia kliniczna'. Jestem ciekaw czy jest to opłacalny i (w pewnym sensie) przyszlosciowy kierunek. Jestem studentem jednej z krakowskich uczelni i chyba nie trafiłem na 'ten właściwy' kierunek, zastanawiam się nad zmianą. Zgóry dziękuję za wszelkie informacje
  7/1/20
 • K

  Witam, zastanawiam się nad podjęciem studiów na tej uczelni. Waham się pomiędzy psychologią, archiwistyką, a ochroną dóbr kultury. Czy jest ktoś z tych kierunków (najlepiej absolwenci) kto udzieliłby mi odpowiedzi czy warto składać papiery i czy jest 'pewna' praca po tych studiach (jeżeli chodzi o psychologię, to zdaje sobie sprawę, że jest to bardzo 'modny' teraz kierunek i zastanawiam się właśnie czy warto się 'pchać' w takie coś, czy może jednak iść na coś zupełnie innego)? Jezeli chodzi o ochronę dóbr i archiwistykę, to opisy kierunków sa bardzo ciekawe, ale czy nie są to kierunki pokroju historii sztuki (ktoś wcześniej pisał, że skończył ten kierunek i niestety nie ma za bardzo pracy po nim. Nie ukrywam, że nie chce się znaleźć w podobnej sytuacji po skończeniu w/w kierunków )?
  7/1/20
 • #UPJP2

  Reply for the comment of Karolina from date 6/21/20
  Dzień dobry Pani Karolino. W przypadku studiów niestacjonarnych DiKS zarówno 1. i 2. stopnia opłata semestralna wynosi 2400 zł.
  6/23/20
 • Karolina

  Witajcie :) Na stronie uczelni nie mogę znaleźć nigdzie informacji ile płaci się za semestr niestacjonarnego dziennikarstwa i komunikacji. Jestem osobą pracująca, nie mogę pozwolić sobie na uczestniczenie w studiach stacjonarnych. Z góry dziękuję za odpowiedź, Karolina
  6/21/20
 • #UPJP2

  Reply for the comment of Paweł from date 6/18/20
  Uprzejmie informujemy, że na mocy porozumienia z AGH w Krakowie, na chwile obecną dysponujemy 70 miejscami dla studentów naszej uczelni, w akademiku DS3 AKROPOL przy ul. Tokarskiego 1. Dokładne informacje można uzyskać pod adresem agata.jedynak@upjp2.edu.pl.
  6/19/20
 • Paweł

  Jak wygląda sprawa domów studenckich? Gdzie się mieszczą? Ile jest miejsc? Ciężko dostać miejsce? Jestem spod Warszawy
  6/18/20
 • #UPJP2

  Reply for the comment of Magda from date 6/17/20
  Dzień dobry, przedmiot dodatkowy może być zdawany na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. W zależności od poziomu inny będzie mnożnik tego wyniku. Przy poziomie rozszerzonym jest to 1,5 przy podstawowym 1.
  6/18/20
 • #UPJP2

  Reply for the comment of Zuza from date 6/17/20
  Nie mamy progów punktowych, listy tworzone są na podstawie wyników kwalifikacyjnych w ramach limitów przyjęć.
  6/18/20
 • Magda

  Dzień Dobry, rozumiem, że "dodatkowy przedmiot" podczas rekrutacji oznacza przedmiot rozszerzony, tak?
  6/17/20
 • Zuza

  Jaki był minimalny wyniki przy przyjęciu na Prace socjalną?
  6/17/20
 • #UPJP2

  Reply for the comment of TusiaNatusia from date 6/12/20
  UPJP2 jest uczelnią kościelną finansowaną na zasadach uczelni publicznych. Oznacza to, że kształcenie na studiach stacjonarnych jest bezpłatne.
  6/16/20
 • TusiaNatusia

  Czy studia stacjonarne na UJPII są płatne? Chodzi mi konkretnie o Psychologię stacjonarna.
  6/12/20
 • #UPJP2

  Reply for the comment of Marek from date 6/9/20
  Zapraszamy do studiowania teologii w Tarnowie. W ostatnich 10 latach tylko jeden raz zdarzyło się, że nie uruchomiono I rocznika. Liczymy, że się to nie powtórzy.
  6/10/20
 • Marek

  Rozważam studia teologiczne w Tarnowie. Czy liczba chętnych w ubiegłych latach była na tyle duża, że studia były uruchamiane? Czy z perspektywy ubiegłych lat jest gwarancja, że studia się rozpoczną?
  6/9/20
 • #UPJP2

  Reply for the comment of Kinga from date 5/28/20
  Pani Kingo, w rekrutacji na kierunek 'dziennikarstwo i komunikacja społeczna' (stacjonarne licencjackie) obowiązuje konkurs świadectw według punktów uzyskanych z trzech przedmiotów egzaminu pisemnego: 1) języka polskiego lub matematyki; 2) języka obcego nowożytnego; 3) dodatkowego przedmiotu spośród: język polski, matematyka, informatyka, historia, geografia, wiedza o społeczeństwie. Wyniki egzaminów maturalnych są przeliczane na punkty kwalifikacyjne wg reguły: 1) 1% z egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym = 1 pkt kwalifikacyjny; 2) 1% z egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym = 1,5 pkt kwalifikacyjnego. Zatem, oczywiście istnieje możliwość dostania się na studia dziennikarskie bez rozszerzenia na maturze. Wszystko uzależnione jest od wyników pozostałych kandydatów, ale warto próbować :) Do zobaczenia w październiku :)
  6/1/20
 • Kinga

  Dzień dobry. Czy można dostać się na kierunek dziennikarstwo bez rozszerzenia z języka obcego,?
  5/28/20
 • #UPJP2

  Reply for the comment of Natalia from date 5/26/20
  Pani Natalio, kierunek Psychologia to nowość na naszej uczelni. W poprzednich latach nie prowadziliśmy rekrutacji na ten kierunek. Zapraszamy do grupy kierunku na fan page'u @UPJP2, gdzie znajdzie Pani wiele informacji o proponowanym przez nas kształceniu.
  5/27/20
 • Natalia

  Witam, jaki był minimalny wynik przy przyjęciu osoby na psychologię?
  5/26/20
 • Nina

  Szukam kierunku związanego z archiwistyką. Opis jest interesujący, to chyba to czego szukam. Proszę o opinię osoby, które studiują ten kierunek - czy coś Was rozczarowało, jak jest na uczelni itp.
  5/25/20
 • #UPJP2

  Reply for the comment of xyz from date 5/12/20
  Dzień dobry, dla zapewnienia równych szans wszystkim Kandydatom, terminy rekrutacji na studia pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie zostaną podane po głoszeniu w Biuletynie Informacji Publicznej przez Dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej komunikatu w sprawie zmiany harmonogramu przeprowadzenia egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2019/2020. Zachęcamy do śledzenia informacji na stronie https://bit.ly/TerminarzRekrutacjiUPJP2
  5/12/20
 • xyz

  Witam, kiedy zaczyna się rekrutacja na dziennikarstwo 1 stopnia? I czy mogłabym prosić wymagania maturalne na ten kierunek?
  5/12/20
 • #UPJP2

  Reply for the comment of Maja from date 5/8/20
  Dzień dobry, rekrutacja na większość kierunków drugiego stopnia rozpoczyna się 1 czerwca. Więcej informacji na stronie: https://bit.ly/TerminarzRekrutacjiUPJP2
  5/12/20
 • Maja

  Kiedy rozpoczyna się rekrutacja na studia drugiego stopnia?
  5/8/20
 • #UPJP2

  Reply for the comment of Hela from date 5/5/20
  Różnica nie jest tylko w nazwie. Zwykle turystyka wiąże się z rekreacją i sportem. Na naszym kierunku (nie eliminując standardowych zagadnień związanych z turystyką) przesunęliśmy punkt ciężkości na sektor/branżę kultura i dziedzictwo. Jest to jedno z nielicznych (jeśli nie jedyne) w Polsce połączenie turystyki z zarządzaniem kulturą i dziedzictwem kulturowym i historycznych. Łączy zagadnienia z zakresu turystyki, historii, sztuki, nauki o kulturze i religii z przedmiotami z obszaru zarządzania instytucją, marketingu, programowaniu imprez masowych i festiwali, kreowania wizerunku itd. W ramach kierunku można wybrać specjalność: „turystyka historyczna” lub „zarządzanie dziedzictwem materialnym i niematerialnym”. Na studiach magisterskich dodatkowa – trzecia to „kultury Azji”. Z uwagi na praktyczny charakter kierunku program wzbogacony jest nie tylko o praktyki realizowane w instytucjach kultury i turystyki ale także o dedykowane warsztaty specjalnościowe. Więcej informacji: https://bit.ly/KierunekTiZD_UPJP2
  5/6/20
 • Hela

  Turystyka i zarządzanie dziedzictwem mocno różni się od tradycyjnej turystyki, czy głównie nazwą?
  5/5/20
 • #UPJP2

  Reply for the comment of Ada from date 4/7/20
  Szanowna Pani Ado, oczywiście zapraszamy do nas! :) Studia z historii sztuki umożliwiają zdobycie gruntownej wiedzy z historii sztuki powszechnej i polskiej oraz umiejętności podstawowego opisu i analizy dzieła sztuki. Wykłady mają charakter kursowy i przekrojowy, umożliwiając studentom zapoznanie się z najważniejszymi zjawiskami w sztuce powszechnej i polskiej od starożytności do współczesności. Studenci mają możliwość poszerzenia swojej wiedzy na wykładach fakultatywnych, na zajęciach z nauk pomocniczych historii, archiwistyki i zajęć dziejów kultury poszczególnych epok. Studenci mają obowiązek odbycia praktyk oraz zaliczenia wyjazdu zabytkoznawczego zorganizowanego przez uczelnię. Praktyki można odbyć w formie wyjazdów inwentaryzacyjnych lub staży w krakowskich muzeach, galeriach i antykwariatach. Studia na kierunku historia sztuki umożliwiają rozwój indywidualnych zainteresowań, a jeśli pomysły studentów wykraczają poza te propozycje, mogą oni realizować w ramach studenckiego Koła Naukowego. Siedziba Instytutu Historii Sztuki i Kultury znajduje się w samym sercu Krakowa. Od najważniejszych zabytków miasta, muzeów i galerii dzieli nas najwyżej kilkuminutowy spacer. Dzięki temu nasi studenci mają okazję poznawać świat sztuki podczas licznych zajęć prowadzonych w muzeach, galeriach, kościołach i innych zabytkach architektury. Naszym zdaniem bezpośredni kontakt z dziełem sztuki i możliwość swobodnej dyskusji są szczególnie istotne podczas studiów, dlatego prowadzimy zajęcia zawsze w małych grupach. Walorem studiów jest możliwość indywidualnego rozwoju w formie wolontariatu lub praktyk w nowoczesnych i specjalistycznych pracowniach badań i konserwacji tkanin zabytkowych, laboratorium dziejów kultury materialnej oraz pracowni inwentaryzacji i konserwacji zabytków. Jako jedyny tego typu instytut w Polsce od roku akademickiego 2020/2021 roku studenci będą mieli możliwość nauki profesjonalnej inwentaryzacji i digitalizacji dzieł sztuki, jak i dokumentów archiwalnych. Kadrę kierunku stanowią wytrawni znawcy o wieloletnim stażu z różnych środowisk w Polsce i zagranicą.
  4/8/20
 • Ada

  Myślę o historii sztuki. Biorę pod uwagę również UJ. Co radzicie?
  4/7/20
 • IPS

  Reply for the comment of Isi from date 3/12/20
  Witam, nie rozumiem w jakim kontekście, ale generalnie - nie ma żadnych problemów! W warunkach rekrutacji można uzyskać pełne informacje. UPJPII prowadzi studia z pracy socjalnej o profilu praktycznym czyli dla studiów I stopnia to 6 m-cy praktyk w cyklu kształcenia, a dla II stopnia - 3 m-ce. To niewątpliwy atut tych studiów. Od roku akademickiego 2020/2021 wprowadzamy nowe specjalności: I stopień - praca socjalna z rodziną i dzieckiem, a dla II stopnia - kuratela społeczna. Zapraszamy do śledzenia naszej strony! Zapraszamy na studia, które dają dobre przygotowanie do wykonywania zawodu :-)
  3/14/20
 • Isi

  Czy jest problem z rekrutacją na pracę socjalną?
  3/12/20
 • Kris

  Co myślicie o dziennikarstwie na tej uczelni?
  3/2/20
 • Koło Naukowe Komunikacji Wizerunkowej

  Reply for the comment of Gosia from date 2/6/20
  Podstawą jakiej oczekuje każda uczelnia od absolwenta szkoły ponadgimnazjalnej jest dobrze zdana matura, a tutaj o tym co znaczy "dobrze zdana" można dyskutować zarówno tak samo jak i w przypadku "czy trudno". Podobnie w jednym, jak w drugim aspekcie wszystko zależy od wielu czynników. Czy mnie było się trudno dostać? Nie uważam, żeby było to dla mnie trudne, choć towarzyszył mi spory stres, który potęgowało napięcie związane z oczekiwaniem na wyniki. Trzeba się po prostu przyłożyć do matury, zwłaszcza z języka polskiego. Potem same studia to już czysta przyjemność. Zwłaszcza w gronie niebanalnych profesorów i w przyjemnej atmosferze, choć jak widmo nie brakuje i wyzwań, bo czasami trzeba walczyć z samym sobą.
  2/10/20
 • Gosia

  Czy jest trudno dostać się na dziennikarstwo?
  2/6/20
 • M.

  Skończyłam historię sztuki na UPJPII. Kierunek ciekawy, ale pracy po tych studiach nie ma.
  1/25/20
 • Alla

  Czy turystyka religijna przygotowuje ogólnie do pracy w branży turystycznej. Program jest zbliżony?
  12/5/19
 • Ela

  Rozważam historię sztuki. Możecie polecić właśnie na tej uczelni?
  10/22/19
 • UPJPII

  Reply for the comment of Marek from date 9/25/19
  Szanowny Panie Marku, muzyka kościelna to studia prowadzone wspólnie przez UPJPII i Akademię Muzyczną w Krakowie. Absolwent może pracować jako organista, animator życia muzycznego w kościołach i ośrodkach liturgicznych. Posiada kwalifikacje i umiejętności do prowadzenia zespołów muzyki kościelnej (chóry, schole) oraz przygotowania psałterzystów i kantorów. Studia dają również możliwość prowadzenia zajęć muzycznych w ośrodkach kształcenia czy instytucjach kultury i mediach. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej - mimk.upjp2.edu.pl.
  9/26/19
 • Marek

  Mam pytanie o muzykę kościelną i życie zawodowe po studiach.
  9/25/19
 • Polcia

  Do kiedy trwa rekrutacja, drugi nabór itp?
  8/29/19
 • dziennikarstwo

  Ktoś może wie od ilu punktów pryzmują na dziennikarstwo ?
  7/4/19
 • lola

  Orientuje się ktoś może czy trudno jest się dostać na dziennikarstwo ?
  4/17/19
 • dziennikarstwo

  Studiowałam na UP w Krk i poszłam na magisterkę na UPJP2 na kierunek dziennikarstwo. Jestem niesamowicie zadowolona! Podchodziłam sceptycznie do uczelni, bo nie jestem wierząca, ale nasłyszałam się i naczytałam bardzo dobrych opinii i... zaryzykowałam. To jaka panuje tam atmosfera, jak dobrze przygotowują do zawodu, ile możliwości rozwoju daje uczelnia - bajka! Gdybym miała wybrać jeszcze raz studia to od razu zaczęłabym od UPJP2!
  1/10/19
 • jawa

  nie sądzę, żeby nagle wprowadzili egzaminy na studia, po pierwsze obecna wersja matury jest tak pomyslana, żeby właśnie wyniki egzaminu maturalnego były przepustka na studia. A po drugie, to jest niż demograficzny nadal, miniona rekrutacja pokazuje, że było mniej studentów niż rok temu, musieliby sobie strzelić w stopę tymi egzaminami. Czyli, bez paniki.
  11/20/18
 • ważne pytanie o rekrutację

  jak mam rozumieć taki zapis na stronie Uniwerku: "informujemy, że w związku z wejściem w życie Ustawy - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, szczegółowe zasady rekrutacji oraz katalog studiów na rok akademicki 2019/2020 mogą ulec zmianie." Czyli że co? Egzaminy będą??? Kiedy wiadomo będzie, co i jak? Czy to na wszystkich uczelniach ?
  11/15/18
 • oj dobre .... bajki racjonalisty

  do Ciekawego - a to zależy, jaki kierunek wybierzesz. No bo na Teologie nie pójdzie ktoś, kto nie wierzy, prawda? ale jak się decydujesz na Historię albo Dziennikarstwo to wiesz .... możesz sobie wierzyć w co tam chcesz, a bajki to nic złego :-) swoją drogą to dobre teraz czasy nastały na szkół bliskich kościołowi. Ponoć uczelnia Ojca Rydzyka będzie nam kształciła lekarzy. Aż strach pomyśleć, że trafisz pod skalpel do takiego. Pozdrowienia.
  10/25/18
 • ciekawy

  czy racjonalista może nam studiować, czy trzeba wierzyć w bajki?
  9/2/18
 • Ola

  Jakie książki na pierwszym roku dziennikarstwa??
  8/21/18
 • jadzia

  Czy nie ma już studiów historyczno-społecznych?
  7/19/18
 • Julia

  Czy ciężko jest się dostać na dziennikarstwo w II naborze?
  7/19/18
 • Smerfetka69

  nauki o rodzinie - jaki był próg punktowy ?
  7/6/18
 • Student 2016

  Studiowałem pracę socjalna na upjp2 i muszę przyznać, że uczelnia zapewnia kształcenie na wysokim poziomie. Świetnie przygotowana kadra, w większości praktyków posiadająca ogromną wiedzę z dziedzin, z których prowadzą zajęcia. Dodatkowym atutem jest zmiana profilu na typowo praktyczny, zatem jeśli chcesz studiować z zamiarem podjęcia później zatrudnienia, to UPJPII jest najlepszym wyborem. PS i jest rodzinnie:)
  7/5/18
 • Administrator

  Komentarz usunięty - naruszenie regulaminu.
  6/8/18
 • pytanko o DZiKS

  Czy studiując Dziennikarstwo i Komunikację Spoleczną na Uni_Papieskim będę mieć poczucie, że jest to uczelnia katolicka? Czy fakt imienia Jana Pawła wyznacza w jakis sposób specyfikę studiów? chodzi mi o to, że nie chcę skrzywienia w kierunku Kościoła, a Dz i KS wydają się być neutralne poglądowo :-)
  11/20/17
 • Aga

  Hej planuję iść na pracę socjalną ,lub Nauki o rodzinie napiszcie coś na temat egzaminów ,zaliczeń praktyk ,zjazdów a może w 2017/2018 też się ktos wybiera .Z góry dziękuję
  9/18/17
 • Prawo kanoniczne

  Czy mógłby mi ktoś opowiedzieć troche o tym kierunku ? :) Złożyłam papiery też na KUL ale zastanawiam się czy nie zrezygnować i przenieść ich na UPJPII . Mam dylemat bo nie wiem, którą uczelnie wybrać :)pomoże ktoś ? :)
  7/13/17
 • Krak

  Czy osoba nieśmiała znajdzie tu właściwe miejsce? Czy dba się o pojedynczego studenta? Czy kierunki historyczne są trudne? Czy egzaminy są pisemne czy ustne?
  5/28/17
 • Nati

  Cześć, czy mógłby mi ktoś powiedzieć jaka jest ta uczelnia? Chodzi mi konkretnie o kierunek archiwistyka i zarządzanie dokumentacją. Zamierzam składać dokumenty na tą uczelnie, ale wcześniej chciałabym się dowiedzieć czegoś o niej. Ktoś pomoże?
  5/23/17
 • Kasia

  Czy mógłby ktos podzielic się opinią na temat kierunku prawo kanoniczne?
  4/23/17
 • Stanisław

  Wybitny profesorzy i wykładowcy wśród których wymienić należy o. prof. Jana Mazura OSPPE, ks. dra hab. Leona Szota, ks. dra hab. Janusza Mierzwę, dra med Siudę-Krajewskiego, dra Kaszyńskiego... Wykładowcy to praktycy, o dużych dokonaniach w rzeczywistym świecie. Inspirują poprzez czyny, jednocześnie opierając się na solidnych fundamentach szacunku i dobra wobec bliźniego, których dostarcza katolicka nauka społeczna. Jest to coś czego inne uczelnie nie posiadają. Ten specyficzny paradygmat formuje, wychowuje studenta całościowo. Na poziomie intelektualnym i duchowym. Jest to jedyna taka uczelnia w Krakowie i być może w Polsce. Jestem niezmiernie wdzięczny, że mogłem tam spędzić trzy lata.
  3/19/17
 • turystyka religijna

  Jak dużo mamy biur turystycznych o nachyleniu na turystykę pielgrzymkową? Nie mogę za bardzo spotkać takich informacji w Internecie, może tu znajdą się specjaliści z tej branży ;)
  3/18/17
 • turystyka religijna

  Turystyka religijna to dość nietypowy kierunek, zazwyczaj szkoły mają klasyczną turystykę i rekreację. Różnica jest głównie na ilości przedmiotów związanych z miejscami kultu w Polsce, Europie ale również na świecie. Dodatkiem sa przedmioty psychologiczne i prawne. Dla mnie ten kierunek był idealnym rozwiązaniem gdyż po ukończeniu licencjatu od razu zaczęłam pracę w biurze podróży specjalizującym się w pielgrzymkach.
  2/22/17
 • Turystyka religijna

  Zastanawiam się nad Turystyką religijną i czy ktoś może mi powiedzieć czy matura z wosu jest dobrym rozwiązaniem na ten kierunek. Czy ogólnie jest tu ktoś co mógłby powiedzieć o tym kierunku?
  12/16/16
 • Izka

  jasne, ja byłam bardzo zadowolona z dziennikarstwa, najlepiej wspominam zajęcia z dykcji oraz technik manipulacji i perswazji ;) serdecznie polecam ten kierunek
  11/29/16
 • wioleta

  ja też myślę o dziennikarstwie i komunikacji społ., albo o studiach historyczno - społecznych. Chętnie bym się dwiedziała czegoś więcej na ten temat od osób obecnie studiujących? jak wasza ocena? czy wybralibyście jeszcze raz ta samą uczelnię?
  11/23/16
 • dziennikarstwo

  interesuje mnie kierunek - dziennikarstwo, chce studiować w Krakowie na uczelni państwowej, co możecie na ten temat powiedzieć o Uni Papieskim oraz ewentulanie innych szkołach?
  11/16/16
 • Paulina

  Zastanawiam się nad Turystyką religijną i czy ktoś może mi powiedzieć czy matura z wosu jest dobrym rozwiązaniem na ten kierunek. Czy ogólnie jest tu ktoś co mógłby powiedzieć o tym kierunku?
  11/8/16
 • M.

  Studia w Instytucie Historii Sztuki i Kultury na UPJP2. Studiowałam tutaj Ochronę Dóbr Kultury i Historię Sztuki. Poziom nauczania jest niski, większość wykładowców nie ma szacunku do studentów, przez co traci się chęci do dalszego studiowania. Za opuszczenie jednego dnia zajęć od razu robi się afera. Wykładowcy niechętnie pomagają studentom np. w pisaniu pracy (większość grupy miała z tym problem). Zamiast doradzić, ośmieszali nasze prace, pomysły i umiejętności. Jeżeli chodzi o inne kierunki, takie jak np. filozofia czy dziennikarstwo, znajomi raczej sobie chwalą i są zadowoleni. Atmosfera faktycznie jest kameralna i przyjemna, studenci są w stosunku do siebie mili i uprzejmi, ale poziom nauczania i zachowanie niektórych wykładowców pozostawiają wiele do życzenia.
  11/6/16
 • Karolina

  Cześć Wszystkim, jeśli ktoś z Was wybiera się na dziennikarstwo... mam książki potrzebne na I ROK do sprzedania TAANIOO Piszcie na caroline.viper@vp.pl Pozdrawiam!
  10/9/16
 • Paulina

  Zastanawiam się nad Turystyką religijną i czy ktoś może mi powiedzieć czy matura z wosu jedt dobrym rozwiązaniem na ten kierunek. Czy ogólnie jest tu ktoś co mógłby powiedzieć o tym kierunku?
  9/26/16
 • rybka

  ilu jest chętnych kandydatów na historię sztuki na jedno miejsce?
  9/26/16
 • medzlis

  Jestem absolwentem tej uczelni i wszystkim polecam studia na UPJPII. Bardzo wysoki poziom nauczania, szczególnie na filozofii oraz na dziennikarstwie, fajni ludzie, znający się na rzeczy prowadzący. Nie ma się co przejmować całym "klimatem" katolickim, bo w gruncie rzeczy nie jest mocno odczuwalny. Gdybym dziś miał jeszcze raz wybrać się na studia, to tylko na Papieski!
  7/18/16
 • aśk

  Polecam dziennikarstwo na UPJP2 - przede wszystkim (zwłaszcza w porównaniu z innymi uczelniami) jest całkiem sporo praktyki. Jeśli ktoś chce się rozwijać to ma takie możliwości - uczelnia przygotowała bardzo nowoczesne Akademickie Centrum Medialne a w nim: studio telewizyjne, radio, pracownię nowych mediów i pracownię fotograficzną. Poza tym jest bardzo kameralna, przyjazna atmosfera i ludzcy, potrafiący zaciekawić, chcący pomóc studentom wykładowcy :)
  7/2/16
 • MalwinaJulia

  witam, zaraz piszę maturę i chciałabym dostać się na ten uniwersytet. zdaje rozszerzony angielski i geografię, na podstawie polski, matematykę i francuski. Myslałam nad turystyką historyczną, ale w sumie podoba mi się tam wiele kierunków :) jakie polecacie z takimi przedmiotami i czy ciężko się dostać ??
  4/26/16
 • k.zone

  Witam, mam pytanie odnośnie turystyki historycznej? Jak dużo mogę się spodziewać tam zajęć z historii i w jakim zakresie? o jakie przedmioty uboższa jest tur. historyczna od klasycznej turystyki i rekreacji?
  4/11/16
 • w temacie dziennikarskim

  a propos ... dziś jechłem autem i słuchałem Radia Maryja, Pani jakaś tam z Tej uczelni Rydzyka się wypowiadała.... to jest szok, mozna być wierzącym, ale ten fanatyzm, to przekonanie o wyższości, ta buta którą teraz prezentują media i dziennikarze sprzyjające PIS-owi po prostu mnie pzeraza. Ja iem, że ideologia robi wodę z mózgu, że religie prowadziły do wojen i nadal są powodem wojen (patrz: ataki errorystyczne w imię Allaha), ale ludzie - nie dajmy się zwariować. Czy tamta uczelnia Rydzykowa naprawde uczy takiego poziomu dziennikarstwa skażonego dokrtyną ideologi prawicowej??? To jest straszne. Ale pytanie mam inne - jakiego dziennikarstwa Was uczą w tej szkole czyli na UPJPII??? czy to są zajęcia ukierunkowane politycznie???
  11/25/15
 • dzennikarstwo i komunikacja społeczna

  Planuję studia w Krakowie na kierunku dziennikarskim. W grę wchodzi także politologia albo stosunki międzynarodowe, ale to zależy jak mi pójdzie na dziennikarstwie i czy zdołam od drugiego czy trzeciego roku pocuągnąć dwa kierunki. I tutaj zbliżam się do pytania: gdzie, w jakij uczelni polecacie dziennikarstwo? Czy na UPJPII te studia są dobrze realizowane? jacy są wykładowcy? Jak oceniacie poziom warsztatów dziennikarskich? Gdzie się odbwywają praktyki i staże studenckie? Jak to wygląda w praktyce? Czy jesteście zadowoeni z dzienniakastwa w tej szkole, a jeśli maci rozeznanie w innych uczelniach - to co ewentualnie polecacie?
  11/23/15
 • studentka

  Polecam upjp2, przyjemna, kameralna atmosfera, wspaniali, i życzliwi wykladowcy. co do dr gorzelany czy dr grotowskiego to zawsze na kazdej uczelni znajdzie sie jakis czubek, wiec nimi nie nalezy sie przejmowac...;D Ja studiowalam ochore dobr kultury i bardzo polecam zarowno uczelnie jak i ten kierunek- wiele objazdow (takze zagraniczne), interesujace wykopaliska archeologiczne, zajecia w muzeach, na wawelu, zajecia w terenie- naprawde, szczerze polecam ;-)
  9/16/15
 • student historii

  program dziwny, wykładowcy różni, ale możnaby ich lepij dobrać, cytując jednego z wykładowców, po co macie się uczyć wszystkiego, wystarczy kupić książkę i spokój. U mnie na roku są osoby, które nie wiedzą kim był Bolesław Śmiały albo w którym roku był hołd pruski, nie wspomnę o XVII i XVIII w. Jesli jesteś ambitny to odradzam.
  8/21/15
 • Carlos

  a jak jest na wydziale historii ciężko się dostać i czy warto tam startować?
  6/12/15
 • dabi

  fajny klimat, super wykladowcy, świetni koledzy w grupie, jestem zadowolona
  6/12/15
 • Zawiedziona

  Nigdy nie miałam problemów na tej uczelni ale jestem zawiedziona i zażenowana poziomem studiów w Instytucie Sztuki. Część wykładowców w ogóle nie szanuje studentów. Zmieniają się często zajęcia w ramach kierunku. Pani w sekretariacie jest wrogiem studenta a nie przyjacielem. Niestety muszę odradzić.
  6/10/15
 • Administrator

  Komentarz usunięty - naruszenie zasad regulaminu.
  5/20/15
 • gaby

  nie widzę wokól siebie osób niezadowolonych, jasne że można się czepić zawsze czegoś, przedmioty też jedne bardziej wspasują się w twój gust, inne będą mniej leżeć, ale ogólnie jest w porządku,
  5/10/15
 • OnA

  Kiedy sa dni otwarte wydzialu Historii i dziedzictwa ? Wybieram sie na ochrone dóbr kultury i wpierw chciała bym zobaczyc uczelnie kiedy taka mozliwosc? ktos moze skomentuje albo napisze jaki jest prog punktow i czy egzaminy wstepne sa trudne :)
  4/9/15
 • czarnula

  Również nie odczułam presji religijnej w tej uczelni, sama jestem ateistką i nigdy nie spotkałam się z negatywną reakcją
  1/26/15
 • student filozofii pat

  Polecam studia filozoficzne. Absolutnie nie wyczuwa się, że jest to uczelnia katolicka, nie ma żadnej "indoktrynacji", wręcz przeciwnie; zresztą część wykładowców i większość studentów i doktorantów to osoby niewierzące. Jeśli chodzi o szczegółowe kwestie, to sądzę, że zwłaszcza osoby zainteresowane filozofią nauki czy relacją między filozofią a naukami przyrodniczymi mogą być bardzo zadowolone. To jest chyba najmocniejsza strona Wydziału Filozoficznego. Ostatnio rozwijana jest również etyka, zwłaszcza stosowana.
  1/2/15
 • student filozofii pat

  Polecam studia filozoficzne. Absolutnie nie wyczuwa się, że jest to uczelnia katolicka, nie ma żadnej "indoktrynacji", wręcz przeciwnie; zresztą część wykładowców i większość studentów i doktorantów to osoby niewierzące. Jeśli chodzi o szczegółowe kwestie, to sądzę, że zwłaszcza osoby zainteresowane filozofią nauki czy relacją między filozofią a naukami przyrodniczymi mogą być bardzo zadowolone. To jest chyba najmocniejsza strona Wydziału Filozoficznego. Ostatnio rozwijana jest również etyka, zwłaszcza stosowana.
  1/2/15
 • Piotrek

  Zastanawiałem się nad składaniem papierów na tą uczelnie. Na uczelnie, która wydawałoby się KATOLICKA. Niestety obchodzę przez tą uczelnie święta jak dzień islamu w KK oraz dnia judaizmu w KK, wyklucza złożenia dokumentów do tej placówki. Islam, który wyznaje mahomeda jak proroka, który był pedofilem i współżył z 9 lat oraz mordował, religia, która nienawidzi chrześcijan. Natomiast judaizm, który mówi, że nie żydzi tzw. goje to podludzie którzy powinni służyć żydom. Nie widziałem, aby muzułmanie lub życia w swoich religiach robili takie szopki. Najwidoczniej rada uczelnie uznaje, że fałszywy ekumenizm jest ważniejszy niż własna wiara. I dla są wstanie zrobić wszystko, byle inne poklepali ich po plecach. Dziękuje za takie coś.
  12/30/14
 • student

  jak dla mnie to raczej niski poziom, trudności ze znalezieniem pracy, pracownicy administracji nieprzychylni studentom, nowe władze hmmmmm.........
  12/18/14
 • studia historyczno-spoełeczne

  szukam informacji o tych studiach historyczno-spoelcznych, ale na stronie jest nie z dużo, a mi najbardzej zależy na opinii osób, które ten kierunek wybrały. Jak w praktyce wyglądaja zajęcia? czym sie te studia wyróżniają, bo nazwą na pewno :-) czy jesteście zadowoleni z wyboru? gdzie absolwenci zwykle znajdują pracę (rynek krakowski mam na mysli).
  11/6/14
 • gosia

  hej, jak mniej więcej jest z up? Ciężko się dostać? dużo chętnych jeśli chodzi o miejsca? myślę o pracy społecznej i zastanawiam się jakie mam szanse
  9/24/14
 • Student

  Witam! Instytut Historii Sztuki i Kultury jest beznadziejny.. Wyrzucają ludzi ze studiów bo myślą, że to pokazuje "poziom". Ja na szczęście skończyłem ale nigdy nikomu nie polecę. Poszedłem na historię sztuki na UJ i jest super. Jeśli nie wierzycie wystarczy spytać roczników wyżej o takie osoby jak dr Grotowski, Gorzelany czy Ksiądz Nowobilski, który przeklina na zajęciach przy studentach.. Żal
  9/16/14
 • paula

  różnica jest taka, że masz dużo więcej zając z historii i architektury Polski i świata, poznajesz szczegółowo style architektoniczne, duży nacisk jest też kładziony na geografię i geologię, kierunek ciekawy, na pewno trudniejszy niż klasyczna turystyka i rekreacja
  8/7/14
 • turysta

  mam pytanie odnoście turystyki historycznej, czym różni się ten kierunek od klasycznej turystyki i rekreacji? jak dużo godzin historii obejmuje program? czy są zajęcia z archeologii?
  7/26/14
 • A.

  Do dido: Na UPJPII nie ma resocjalizacji. Pozdr :)))
  11/15/13
 • dido

  witam mam pytania czy na uniwe.jana pawłą 2 jest resocjalizacja i jakbym chciała przenieś sie na 2 rok to by mnie przyjeli jestem obecnie studentka wspia w poznaniu
  11/10/13
 • ...

  Żeby dostać się na kierunek dziennikarstwo, proponowałabym się trochę pouczyć:) To samo jeżeli chodzi np. o historię sztuki:) Ja co prawda nie brałam korepetycji, tylko uczyłam się sama, ale to nie wystarczyło, żeby dostać się na wymarzony kierunek;) Kilka procent więcej i by się udało, ale cóż;) Na inne kierunki raczej łatwo;P Pozdr.:)
  9/26/13
 • dziennikarstwo

  ja myslę o dziennikarstwie na UP JP II, jestem w klasie maturalnej teraz, profil humanistyczny, czy braliscie jakies korepetycje, zeby sie dostac? jak Wam poszla matura? z jakimi wynikami was przyjeli na studia?
  9/23/13
 • A.

  Czy orientuje się ktoś, jakie zajęcia z wychowania fizycznego prowadzone są na UPJPII?
  8/27/13
 • Faust

  Czy w roku rekrutacyjnym 2013/2014 został w ogóle otwarty kierunek teologia ? Bo link z wynikami rekrutacji (Jednolite studia magisterskie - teologia) jest pusty.
  7/30/13
 • kaajaa

  Czy jest możliwe że mnie nie zrekrutowali?
  7/27/13
 • studentka

  ta uczelnia jak na razie spełnia moje oczekiwania, dobra atmosfera studiów, wykladowcy ktorzy rozumieja studentów, poziom zajec dobry lub bardzo dobry organizacyjnie tez w porządku, raczej nie było nigdy bałaganu z zajeciami, fajny klimat do tego i sympatiko grupa, polecam :-)
  7/27/13
 • El sol

  Chce iść na Uniw. papieski na historię, jakie są tam progi pkt??
  7/15/13
 • Kandydatka

  czy ciężko jest się dostać?
  7/5/13
 • Marta

  Hej! Czy podjął ktoś z Was studia dziennikarskie II st. tr zaoczny po kierunku licencjackim niehumanistycznym? Czy istnieje w ogóle taka możliwość?
  6/11/13
 • Marta

  Hej! Czy podjął ktoś z Was studia dziennikarskie II st. tr zaoczny po kierunku licencjackim niehumanistycznym? Czy istnieje w ogóle taka możliwość?
  6/11/13
 • Marta

  Hej! Czy podjął ktoś z Was studia dziennikarskie II st. tr zaoczny po kierunku licencjackim niehumanistycznym? Czy istnieje w ogóle taka możliwość?
  6/11/13
 • looking

  chce zapytać. czy ciężko się dostać na dziennikarstwo ?? W przeciągu tygodnia muszę wybrać jakiś uniwerek i teraz bardzo intensywnie myślę o UP :) Ogólnie polecacie??
  5/26/13
 • gość

  Czy kandydaci z nową maturą na Teologię dzienną mają rozmowę kwalifikacyjną? Jest tu ktoś na specjalizacji Turystyka religijna, polecacie?
  4/22/13
 • hanka

  jelsi studiujesz na uniwersytecie papieskim to czujesz, ze nie jest to uczelnia jak inne swieckie, bo ten klimat szkoly koscielnej sie czuje, moja znajoma uwaza, ze to jej sie wlasnie podoba, ze jest spokojniej, ,mniej chamstwa, fajni ludzie, ciekawsze, glebsze relacje, wieksza zyczliwosc samych wykladowcow, wieksza wyrozumialosc dla problemowludzkich, i ona wlasnie dlatego wybrala historie na Uniwersytecie Papieskim, jest zadowolona i mnie namawia na dziennikarstwo,
  2/6/13
 • Ola

  Pierwszy raz słyszę o kierunku muzyka kościelna ;) w ogóle zastanawiam się czy ta szkoła jest bardzo nastawiona na rzeczy związane z kościołem ? Jak wyglądają tam studia? Jaka jest atmosfera? Czy UP w Krakowie bardzo różni się od innych uczelni?
  11/17/12
 • francesco

  jeśli można spytać, to jaki był minimalny limit przyjęcia ?
  10/28/12
 • PAT ???

  co to znaczy to PAT na gorze? na żólto?
  10/5/12
 • historia ok

  ktos pytal o historie na UP JP II, jesli tylko idziesz, bo sie interesujesz historia, to zadowolenie gwarantowane, do tego klimat dosc kameralny, fajna atmosfera, nie meczysz sie, kiedy trzeba wstac na wyklady w zimie, ja polecam
  9/12/12
 • sheek

  Lepszy jest Uniwersytet Papieski w Krakowie czy Katolicki Uniwersytet Lubelski? Zastanawiam się na którą uczelnię się wybiorę... Co prawda jeszcze prawie rok mam na decyzję, ale to szybko leci. Wszelkie informacje i porady miło widziane, szczególnie interesuje mnie kadra!
  8/24/12
 • historia

  a co powiedzie o historii na tym uniwerku? Nie dostałam się na to co chciałam, i z tych kierunków na które jeszcze jest nabór historia mnie najbardziej zaciekawiła. czy ktos moze cos napisac wiecej o tych studiach na tym uniwerku?
  8/22/12
 • milano

  @jula: Przyjęło się że KUL jest lepszy niż UPJPII, ale tak naprawdę ta druga uczelnia nie odstaje pod względem kierunków teologicznych od pierwszej. Wybudowała sobie już dobrą opinię w środowisku studenckim, jeszcze nie jest powszechnie aż tak bardzo poważana, ale to przyjdzie z czasem. Ja polecam studiowanie tutaj, osobiście nie jestem zawiedziona.
  8/9/12
 • III wieku

  a czy ktoś mógłby mi coś napisać o uniwersytecie trzeciego wieku realizowanego w tej placówce? moja mama chciałaby się czymś zająć będąc na rencie a nie tylko siedzieć. Bardzo ją na to namawiam i kibicuję, ale mama trochę się boi, ktoś mógłby to opisać?
  7/17/12
 • wera

  gdyby nie to że dostaję stypendium socjalne, pewnie musiałabym zrezygnować ze studiów i szukać pracy, a tak - mogę się uczyć i rozwijać intelektualnie, choć nie wiem co mi to da przy szukaniu pracy po studiach. strasznie ciężko jest teraz coś znaleźć w zawodzie jeśli się nie ma znajomości, niestety ;/
  6/1/12
 • jula

  wiadomo że wolałabym jednak KUL niż Uniwersytet Papieski w Krakowie, no ale nie wiem jak jest z przejściem rekrutacji, nie wiem gdzie ciężej i czy porównywalny poziom kierunków teologicznych. ma ktoś jakieś porównanie może? w ogóle raczej polecacie ten uniwersytet czy odradzacie?
  6/1/12
 • fdsds

  Gdzie można szukać pracy po kierunku ochrona dóbr kultury? czy uniwersytet pomaga znaleźć studentom miejsce praktyk zawodowych? w sumie sama nazwa kierunku ciekawa, a bardzo chcę studiować w Krakowie i wydaje mi się że Uniwersytet Papieski to dobra opcja. tylko waham się między historią sztuki a właśnie ochroną dóbr kultury
  5/17/12
 • demnt

  Praktycznie jak wszędzie, jeśli masz powołanie to się odnajdziesz. To dobry kierunek, ale trzeba mieć anielską cierpliwość i chęć pomocy innym. Praktyki co roku.. to chyba wszystko..
  5/12/12
 • zombie

  praca socjalna jak u nich wygląda?
  5/11/12
 • o Papieskim Uniwerku

  na dziennikarstwo mozesz sie smialo wybierac, kierunek jest fajnie realizowany, duzo warsztatow, ciekawi wykladowcy, niezle nazwiska, co do klimatu .... powiem tak, jak ktos jest na bakier w kosciolem to albo nie wybierze tego uniwerku, albo bedzie wyczuwal atmosfere nawiedzenia, nie do konca mu tobdzie lezalo, znam osoby, ktore z tego powodu rozwazaly zmiane uczelni, ale dla mnie osobiscie wlasnie taki klimat jest atutem
  5/6/12
 • dziennikarstwo i komunikacja społeczna

  czy ktoś może sie wypowiedzień na temat kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna realizowanego wlaśnie na Uniwerku Papieskim???? na ile program studiow w takiej uczelni jest inny od kazdej innej szkoly wyzszej swieckiej? czy to ma w ogole jakies znaczenie? czy to prawda ze to bardziej kameralny uniwersytet, z "boskim" klimatem, zyczliwym nastawieniem wykladowcow i przychylnoscia do bolu? nie zebym sie bardzo obawial uduchowienia, ale nie lubie przesady.
  3/13/12
 • do Anastazji

  czy moglabys napisac, jaki kierunek studiujesz i na ktorym roku? i na jakiej podstawie dokonujesz porownania tych dwoch uczelni? bo mozna odniesc wrazenie, ze nie masz z Uniwersytetem Papieskim nic wspolnego, ze lepiej znasz KUL, tylko nie bardzo rozumiem, dlaczego nie piszesz o KUL-u na wpisach KUL-u, tylko tutaj.
  3/3/12
 • Teo

  Studiuję teologię, specjalność turystyka religijna. Bardzo ciekawy kierunek, poszerza moją wiedzę i światopogląd. Polecam wszystkim, którzy są zainteresowani religią.
  5/23/11