Ocena uczelni


Komentarze (93)

Kliknij w obrazek by go odświeżyć…

 • Alla

  Czy turystyka religijna przygotowuje ogólnie do pracy w branży turystycznej. Program jest zbliżony?
  12/5/19
 • Ela

  Rozważam historię sztuki. Możecie polecić właśnie na tej uczelni?
  10/22/19
 • UPJPII

  Reply for the comment of Marek from date 9/25/19
  Szanowny Panie Marku, muzyka kościelna to studia prowadzone wspólnie przez UPJPII i Akademię Muzyczną w Krakowie. Absolwent może pracować jako organista, animator życia muzycznego w kościołach i ośrodkach liturgicznych. Posiada kwalifikacje i umiejętności do prowadzenia zespołów muzyki kościelnej (chóry, schole) oraz przygotowania psałterzystów i kantorów. Studia dają również możliwość prowadzenia zajęć muzycznych w ośrodkach kształcenia czy instytucjach kultury i mediach. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej - mimk.upjp2.edu.pl.
  9/26/19
 • Marek

  Mam pytanie o muzykę kościelną i życie zawodowe po studiach.
  9/25/19
 • Polcia

  Do kiedy trwa rekrutacja, drugi nabór itp?
  8/29/19
 • dziennikarstwo

  Ktoś może wie od ilu punktów pryzmują na dziennikarstwo ?
  7/4/19
 • lola

  Orientuje się ktoś może czy trudno jest się dostać na dziennikarstwo ?
  4/17/19
 • dziennikarstwo

  Studiowałam na UP w Krk i poszłam na magisterkę na UPJP2 na kierunek dziennikarstwo. Jestem niesamowicie zadowolona! Podchodziłam sceptycznie do uczelni, bo nie jestem wierząca, ale nasłyszałam się i naczytałam bardzo dobrych opinii i... zaryzykowałam. To jaka panuje tam atmosfera, jak dobrze przygotowują do zawodu, ile możliwości rozwoju daje uczelnia - bajka! Gdybym miała wybrać jeszcze raz studia to od razu zaczęłabym od UPJP2!
  1/10/19
 • jawa

  nie sądzę, żeby nagle wprowadzili egzaminy na studia, po pierwsze obecna wersja matury jest tak pomyslana, żeby właśnie wyniki egzaminu maturalnego były przepustka na studia. A po drugie, to jest niż demograficzny nadal, miniona rekrutacja pokazuje, że było mniej studentów niż rok temu, musieliby sobie strzelić w stopę tymi egzaminami. Czyli, bez paniki.
  11/20/18
 • ważne pytanie o rekrutację

  jak mam rozumieć taki zapis na stronie Uniwerku: "informujemy, że w związku z wejściem w życie Ustawy - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, szczegółowe zasady rekrutacji oraz katalog studiów na rok akademicki 2019/2020 mogą ulec zmianie." Czyli że co? Egzaminy będą??? Kiedy wiadomo będzie, co i jak? Czy to na wszystkich uczelniach ?
  11/15/18
 • oj dobre .... bajki racjonalisty

  do Ciekawego - a to zależy, jaki kierunek wybierzesz. No bo na Teologie nie pójdzie ktoś, kto nie wierzy, prawda? ale jak się decydujesz na Historię albo Dziennikarstwo to wiesz .... możesz sobie wierzyć w co tam chcesz, a bajki to nic złego :-) swoją drogą to dobre teraz czasy nastały na szkół bliskich kościołowi. Ponoć uczelnia Ojca Rydzyka będzie nam kształciła lekarzy. Aż strach pomyśleć, że trafisz pod skalpel do takiego. Pozdrowienia.
  10/25/18
 • ciekawy

  czy racjonalista może nam studiować, czy trzeba wierzyć w bajki?
  9/2/18
 • Ola

  Jakie książki na pierwszym roku dziennikarstwa??
  8/21/18
 • jadzia

  Czy nie ma już studiów historyczno-społecznych?
  7/19/18
 • Julia

  Czy ciężko jest się dostać na dziennikarstwo w II naborze?
  7/19/18
 • Smerfetka69

  nauki o rodzinie - jaki był próg punktowy ?
  7/6/18
 • Student 2016

  Studiowałem pracę socjalna na upjp2 i muszę przyznać, że uczelnia zapewnia kształcenie na wysokim poziomie. Świetnie przygotowana kadra, w większości praktyków posiadająca ogromną wiedzę z dziedzin, z których prowadzą zajęcia. Dodatkowym atutem jest zmiana profilu na typowo praktyczny, zatem jeśli chcesz studiować z zamiarem podjęcia później zatrudnienia, to UPJPII jest najlepszym wyborem. PS i jest rodzinnie:)
  7/5/18
 • Administrator

  Komentarz usunięty - naruszenie regulaminu.
  6/8/18
 • pytanko o DZiKS

  Czy studiując Dziennikarstwo i Komunikację Spoleczną na Uni_Papieskim będę mieć poczucie, że jest to uczelnia katolicka? Czy fakt imienia Jana Pawła wyznacza w jakis sposób specyfikę studiów? chodzi mi o to, że nie chcę skrzywienia w kierunku Kościoła, a Dz i KS wydają się być neutralne poglądowo :-)
  11/20/17
 • Aga

  Hej planuję iść na pracę socjalną ,lub Nauki o rodzinie napiszcie coś na temat egzaminów ,zaliczeń praktyk ,zjazdów a może w 2017/2018 też się ktos wybiera .Z góry dziękuję
  9/18/17
 • Prawo kanoniczne

  Czy mógłby mi ktoś opowiedzieć troche o tym kierunku ? :) Złożyłam papiery też na KUL ale zastanawiam się czy nie zrezygnować i przenieść ich na UPJPII . Mam dylemat bo nie wiem, którą uczelnie wybrać :)pomoże ktoś ? :)
  7/13/17
 • Krak

  Czy osoba nieśmiała znajdzie tu właściwe miejsce? Czy dba się o pojedynczego studenta? Czy kierunki historyczne są trudne? Czy egzaminy są pisemne czy ustne?
  5/28/17
 • Nati

  Cześć, czy mógłby mi ktoś powiedzieć jaka jest ta uczelnia? Chodzi mi konkretnie o kierunek archiwistyka i zarządzanie dokumentacją. Zamierzam składać dokumenty na tą uczelnie, ale wcześniej chciałabym się dowiedzieć czegoś o niej. Ktoś pomoże?
  5/23/17
 • Kasia

  Czy mógłby ktos podzielic się opinią na temat kierunku prawo kanoniczne?
  4/23/17
 • Stanisław

  Wybitny profesorzy i wykładowcy wśród których wymienić należy o. prof. Jana Mazura OSPPE, ks. dra hab. Leona Szota, ks. dra hab. Janusza Mierzwę, dra med Siudę-Krajewskiego, dra Kaszyńskiego... Wykładowcy to praktycy, o dużych dokonaniach w rzeczywistym świecie. Inspirują poprzez czyny, jednocześnie opierając się na solidnych fundamentach szacunku i dobra wobec bliźniego, których dostarcza katolicka nauka społeczna. Jest to coś czego inne uczelnie nie posiadają. Ten specyficzny paradygmat formuje, wychowuje studenta całościowo. Na poziomie intelektualnym i duchowym. Jest to jedyna taka uczelnia w Krakowie i być może w Polsce. Jestem niezmiernie wdzięczny, że mogłem tam spędzić trzy lata.
  3/19/17
 • turystyka religijna

  Jak dużo mamy biur turystycznych o nachyleniu na turystykę pielgrzymkową? Nie mogę za bardzo spotkać takich informacji w Internecie, może tu znajdą się specjaliści z tej branży ;)
  3/18/17
 • turystyka religijna

  Turystyka religijna to dość nietypowy kierunek, zazwyczaj szkoły mają klasyczną turystykę i rekreację. Różnica jest głównie na ilości przedmiotów związanych z miejscami kultu w Polsce, Europie ale również na świecie. Dodatkiem sa przedmioty psychologiczne i prawne. Dla mnie ten kierunek był idealnym rozwiązaniem gdyż po ukończeniu licencjatu od razu zaczęłam pracę w biurze podróży specjalizującym się w pielgrzymkach.
  2/22/17
 • Turystyka religijna

  Zastanawiam się nad Turystyką religijną i czy ktoś może mi powiedzieć czy matura z wosu jest dobrym rozwiązaniem na ten kierunek. Czy ogólnie jest tu ktoś co mógłby powiedzieć o tym kierunku?
  12/16/16
 • Izka

  jasne, ja byłam bardzo zadowolona z dziennikarstwa, najlepiej wspominam zajęcia z dykcji oraz technik manipulacji i perswazji ;) serdecznie polecam ten kierunek
  11/29/16
 • wioleta

  ja też myślę o dziennikarstwie i komunikacji społ., albo o studiach historyczno - społecznych. Chętnie bym się dwiedziała czegoś więcej na ten temat od osób obecnie studiujących? jak wasza ocena? czy wybralibyście jeszcze raz ta samą uczelnię?
  11/23/16
 • dziennikarstwo

  interesuje mnie kierunek - dziennikarstwo, chce studiować w Krakowie na uczelni państwowej, co możecie na ten temat powiedzieć o Uni Papieskim oraz ewentulanie innych szkołach?
  11/16/16
 • Paulina

  Zastanawiam się nad Turystyką religijną i czy ktoś może mi powiedzieć czy matura z wosu jest dobrym rozwiązaniem na ten kierunek. Czy ogólnie jest tu ktoś co mógłby powiedzieć o tym kierunku?
  11/8/16
 • M.

  Studia w Instytucie Historii Sztuki i Kultury na UPJP2. Studiowałam tutaj Ochronę Dóbr Kultury i Historię Sztuki. Poziom nauczania jest niski, większość wykładowców nie ma szacunku do studentów, przez co traci się chęci do dalszego studiowania. Za opuszczenie jednego dnia zajęć od razu robi się afera. Wykładowcy niechętnie pomagają studentom np. w pisaniu pracy (większość grupy miała z tym problem). Zamiast doradzić, ośmieszali nasze prace, pomysły i umiejętności. Jeżeli chodzi o inne kierunki, takie jak np. filozofia czy dziennikarstwo, znajomi raczej sobie chwalą i są zadowoleni. Atmosfera faktycznie jest kameralna i przyjemna, studenci są w stosunku do siebie mili i uprzejmi, ale poziom nauczania i zachowanie niektórych wykładowców pozostawiają wiele do życzenia.
  11/6/16
 • Karolina

  Cześć Wszystkim, jeśli ktoś z Was wybiera się na dziennikarstwo... mam książki potrzebne na I ROK do sprzedania TAANIOO Piszcie na caroline.viper@vp.pl Pozdrawiam!
  10/9/16
 • Paulina

  Zastanawiam się nad Turystyką religijną i czy ktoś może mi powiedzieć czy matura z wosu jedt dobrym rozwiązaniem na ten kierunek. Czy ogólnie jest tu ktoś co mógłby powiedzieć o tym kierunku?
  9/26/16
 • rybka

  ilu jest chętnych kandydatów na historię sztuki na jedno miejsce?
  9/26/16
 • medzlis

  Jestem absolwentem tej uczelni i wszystkim polecam studia na UPJPII. Bardzo wysoki poziom nauczania, szczególnie na filozofii oraz na dziennikarstwie, fajni ludzie, znający się na rzeczy prowadzący. Nie ma się co przejmować całym "klimatem" katolickim, bo w gruncie rzeczy nie jest mocno odczuwalny. Gdybym dziś miał jeszcze raz wybrać się na studia, to tylko na Papieski!
  7/18/16
 • aśk

  Polecam dziennikarstwo na UPJP2 - przede wszystkim (zwłaszcza w porównaniu z innymi uczelniami) jest całkiem sporo praktyki. Jeśli ktoś chce się rozwijać to ma takie możliwości - uczelnia przygotowała bardzo nowoczesne Akademickie Centrum Medialne a w nim: studio telewizyjne, radio, pracownię nowych mediów i pracownię fotograficzną. Poza tym jest bardzo kameralna, przyjazna atmosfera i ludzcy, potrafiący zaciekawić, chcący pomóc studentom wykładowcy :)
  7/2/16
 • MalwinaJulia

  witam, zaraz piszę maturę i chciałabym dostać się na ten uniwersytet. zdaje rozszerzony angielski i geografię, na podstawie polski, matematykę i francuski. Myslałam nad turystyką historyczną, ale w sumie podoba mi się tam wiele kierunków :) jakie polecacie z takimi przedmiotami i czy ciężko się dostać ??
  4/26/16
 • k.zone

  Witam, mam pytanie odnośnie turystyki historycznej? Jak dużo mogę się spodziewać tam zajęć z historii i w jakim zakresie? o jakie przedmioty uboższa jest tur. historyczna od klasycznej turystyki i rekreacji?
  4/11/16
 • w temacie dziennikarskim

  a propos ... dziś jechłem autem i słuchałem Radia Maryja, Pani jakaś tam z Tej uczelni Rydzyka się wypowiadała.... to jest szok, mozna być wierzącym, ale ten fanatyzm, to przekonanie o wyższości, ta buta którą teraz prezentują media i dziennikarze sprzyjające PIS-owi po prostu mnie pzeraza. Ja iem, że ideologia robi wodę z mózgu, że religie prowadziły do wojen i nadal są powodem wojen (patrz: ataki errorystyczne w imię Allaha), ale ludzie - nie dajmy się zwariować. Czy tamta uczelnia Rydzykowa naprawde uczy takiego poziomu dziennikarstwa skażonego dokrtyną ideologi prawicowej??? To jest straszne. Ale pytanie mam inne - jakiego dziennikarstwa Was uczą w tej szkole czyli na UPJPII??? czy to są zajęcia ukierunkowane politycznie???
  11/25/15
 • dzennikarstwo i komunikacja społeczna

  Planuję studia w Krakowie na kierunku dziennikarskim. W grę wchodzi także politologia albo stosunki międzynarodowe, ale to zależy jak mi pójdzie na dziennikarstwie i czy zdołam od drugiego czy trzeciego roku pocuągnąć dwa kierunki. I tutaj zbliżam się do pytania: gdzie, w jakij uczelni polecacie dziennikarstwo? Czy na UPJPII te studia są dobrze realizowane? jacy są wykładowcy? Jak oceniacie poziom warsztatów dziennikarskich? Gdzie się odbwywają praktyki i staże studenckie? Jak to wygląda w praktyce? Czy jesteście zadowoeni z dzienniakastwa w tej szkole, a jeśli maci rozeznanie w innych uczelniach - to co ewentualnie polecacie?
  11/23/15
 • studentka

  Polecam upjp2, przyjemna, kameralna atmosfera, wspaniali, i życzliwi wykladowcy. co do dr gorzelany czy dr grotowskiego to zawsze na kazdej uczelni znajdzie sie jakis czubek, wiec nimi nie nalezy sie przejmowac...;D Ja studiowalam ochore dobr kultury i bardzo polecam zarowno uczelnie jak i ten kierunek- wiele objazdow (takze zagraniczne), interesujace wykopaliska archeologiczne, zajecia w muzeach, na wawelu, zajecia w terenie- naprawde, szczerze polecam ;-)
  9/16/15
 • student historii

  program dziwny, wykładowcy różni, ale możnaby ich lepij dobrać, cytując jednego z wykładowców, po co macie się uczyć wszystkiego, wystarczy kupić książkę i spokój. U mnie na roku są osoby, które nie wiedzą kim był Bolesław Śmiały albo w którym roku był hołd pruski, nie wspomnę o XVII i XVIII w. Jesli jesteś ambitny to odradzam.
  8/21/15
 • Carlos

  a jak jest na wydziale historii ciężko się dostać i czy warto tam startować?
  6/12/15
 • dabi

  fajny klimat, super wykladowcy, świetni koledzy w grupie, jestem zadowolona
  6/12/15
 • Zawiedziona

  Nigdy nie miałam problemów na tej uczelni ale jestem zawiedziona i zażenowana poziomem studiów w Instytucie Sztuki. Część wykładowców w ogóle nie szanuje studentów. Zmieniają się często zajęcia w ramach kierunku. Pani w sekretariacie jest wrogiem studenta a nie przyjacielem. Niestety muszę odradzić.
  6/10/15
 • Administrator

  Komentarz usunięty - naruszenie zasad regulaminu.
  5/20/15
 • gaby

  nie widzę wokól siebie osób niezadowolonych, jasne że można się czepić zawsze czegoś, przedmioty też jedne bardziej wspasują się w twój gust, inne będą mniej leżeć, ale ogólnie jest w porządku,
  5/10/15
 • OnA

  Kiedy sa dni otwarte wydzialu Historii i dziedzictwa ? Wybieram sie na ochrone dóbr kultury i wpierw chciała bym zobaczyc uczelnie kiedy taka mozliwosc? ktos moze skomentuje albo napisze jaki jest prog punktow i czy egzaminy wstepne sa trudne :)
  4/9/15
 • czarnula

  Również nie odczułam presji religijnej w tej uczelni, sama jestem ateistką i nigdy nie spotkałam się z negatywną reakcją
  1/26/15
 • student filozofii pat

  Polecam studia filozoficzne. Absolutnie nie wyczuwa się, że jest to uczelnia katolicka, nie ma żadnej "indoktrynacji", wręcz przeciwnie; zresztą część wykładowców i większość studentów i doktorantów to osoby niewierzące. Jeśli chodzi o szczegółowe kwestie, to sądzę, że zwłaszcza osoby zainteresowane filozofią nauki czy relacją między filozofią a naukami przyrodniczymi mogą być bardzo zadowolone. To jest chyba najmocniejsza strona Wydziału Filozoficznego. Ostatnio rozwijana jest również etyka, zwłaszcza stosowana.
  1/2/15
 • student filozofii pat

  Polecam studia filozoficzne. Absolutnie nie wyczuwa się, że jest to uczelnia katolicka, nie ma żadnej "indoktrynacji", wręcz przeciwnie; zresztą część wykładowców i większość studentów i doktorantów to osoby niewierzące. Jeśli chodzi o szczegółowe kwestie, to sądzę, że zwłaszcza osoby zainteresowane filozofią nauki czy relacją między filozofią a naukami przyrodniczymi mogą być bardzo zadowolone. To jest chyba najmocniejsza strona Wydziału Filozoficznego. Ostatnio rozwijana jest również etyka, zwłaszcza stosowana.
  1/2/15
 • Piotrek

  Zastanawiałem się nad składaniem papierów na tą uczelnie. Na uczelnie, która wydawałoby się KATOLICKA. Niestety obchodzę przez tą uczelnie święta jak dzień islamu w KK oraz dnia judaizmu w KK, wyklucza złożenia dokumentów do tej placówki. Islam, który wyznaje mahomeda jak proroka, który był pedofilem i współżył z 9 lat oraz mordował, religia, która nienawidzi chrześcijan. Natomiast judaizm, który mówi, że nie żydzi tzw. goje to podludzie którzy powinni służyć żydom. Nie widziałem, aby muzułmanie lub życia w swoich religiach robili takie szopki. Najwidoczniej rada uczelnie uznaje, że fałszywy ekumenizm jest ważniejszy niż własna wiara. I dla są wstanie zrobić wszystko, byle inne poklepali ich po plecach. Dziękuje za takie coś.
  12/30/14
 • student

  jak dla mnie to raczej niski poziom, trudności ze znalezieniem pracy, pracownicy administracji nieprzychylni studentom, nowe władze hmmmmm.........
  12/18/14
 • studia historyczno-spoełeczne

  szukam informacji o tych studiach historyczno-spoelcznych, ale na stronie jest nie z dużo, a mi najbardzej zależy na opinii osób, które ten kierunek wybrały. Jak w praktyce wyglądaja zajęcia? czym sie te studia wyróżniają, bo nazwą na pewno :-) czy jesteście zadowoleni z wyboru? gdzie absolwenci zwykle znajdują pracę (rynek krakowski mam na mysli).
  11/6/14
 • gosia

  hej, jak mniej więcej jest z up? Ciężko się dostać? dużo chętnych jeśli chodzi o miejsca? myślę o pracy społecznej i zastanawiam się jakie mam szanse
  9/24/14
 • Student

  Witam! Instytut Historii Sztuki i Kultury jest beznadziejny.. Wyrzucają ludzi ze studiów bo myślą, że to pokazuje "poziom". Ja na szczęście skończyłem ale nigdy nikomu nie polecę. Poszedłem na historię sztuki na UJ i jest super. Jeśli nie wierzycie wystarczy spytać roczników wyżej o takie osoby jak dr Grotowski, Gorzelany czy Ksiądz Nowobilski, który przeklina na zajęciach przy studentach.. Żal
  9/16/14
 • paula

  różnica jest taka, że masz dużo więcej zając z historii i architektury Polski i świata, poznajesz szczegółowo style architektoniczne, duży nacisk jest też kładziony na geografię i geologię, kierunek ciekawy, na pewno trudniejszy niż klasyczna turystyka i rekreacja
  8/7/14
 • turysta

  mam pytanie odnoście turystyki historycznej, czym różni się ten kierunek od klasycznej turystyki i rekreacji? jak dużo godzin historii obejmuje program? czy są zajęcia z archeologii?
  7/26/14
 • A.

  Do dido: Na UPJPII nie ma resocjalizacji. Pozdr :)))
  11/15/13
 • dido

  witam mam pytania czy na uniwe.jana pawłą 2 jest resocjalizacja i jakbym chciała przenieś sie na 2 rok to by mnie przyjeli jestem obecnie studentka wspia w poznaniu
  11/10/13
 • ...

  Żeby dostać się na kierunek dziennikarstwo, proponowałabym się trochę pouczyć:) To samo jeżeli chodzi np. o historię sztuki:) Ja co prawda nie brałam korepetycji, tylko uczyłam się sama, ale to nie wystarczyło, żeby dostać się na wymarzony kierunek;) Kilka procent więcej i by się udało, ale cóż;) Na inne kierunki raczej łatwo;P Pozdr.:)
  9/26/13
 • dziennikarstwo

  ja myslę o dziennikarstwie na UP JP II, jestem w klasie maturalnej teraz, profil humanistyczny, czy braliscie jakies korepetycje, zeby sie dostac? jak Wam poszla matura? z jakimi wynikami was przyjeli na studia?
  9/23/13
 • A.

  Czy orientuje się ktoś, jakie zajęcia z wychowania fizycznego prowadzone są na UPJPII?
  8/27/13
 • Faust

  Czy w roku rekrutacyjnym 2013/2014 został w ogóle otwarty kierunek teologia ? Bo link z wynikami rekrutacji (Jednolite studia magisterskie - teologia) jest pusty.
  7/30/13
 • studentka

  ta uczelnia jak na razie spełnia moje oczekiwania, dobra atmosfera studiów, wykladowcy ktorzy rozumieja studentów, poziom zajec dobry lub bardzo dobry organizacyjnie tez w porządku, raczej nie było nigdy bałaganu z zajeciami, fajny klimat do tego i sympatiko grupa, polecam :-)
  7/27/13
 • kaajaa

  Czy jest możliwe że mnie nie zrekrutowali?
  7/27/13
 • El sol

  Chce iść na Uniw. papieski na historię, jakie są tam progi pkt??
  7/15/13
 • Kandydatka

  czy ciężko jest się dostać?
  7/5/13
 • Marta

  Hej! Czy podjął ktoś z Was studia dziennikarskie II st. tr zaoczny po kierunku licencjackim niehumanistycznym? Czy istnieje w ogóle taka możliwość?
  6/11/13
 • Marta

  Hej! Czy podjął ktoś z Was studia dziennikarskie II st. tr zaoczny po kierunku licencjackim niehumanistycznym? Czy istnieje w ogóle taka możliwość?
  6/11/13
 • Marta

  Hej! Czy podjął ktoś z Was studia dziennikarskie II st. tr zaoczny po kierunku licencjackim niehumanistycznym? Czy istnieje w ogóle taka możliwość?
  6/11/13
 • looking

  chce zapytać. czy ciężko się dostać na dziennikarstwo ?? W przeciągu tygodnia muszę wybrać jakiś uniwerek i teraz bardzo intensywnie myślę o UP :) Ogólnie polecacie??
  5/26/13
 • gość

  Czy kandydaci z nową maturą na Teologię dzienną mają rozmowę kwalifikacyjną? Jest tu ktoś na specjalizacji Turystyka religijna, polecacie?
  4/22/13
 • hanka

  jelsi studiujesz na uniwersytecie papieskim to czujesz, ze nie jest to uczelnia jak inne swieckie, bo ten klimat szkoly koscielnej sie czuje, moja znajoma uwaza, ze to jej sie wlasnie podoba, ze jest spokojniej, ,mniej chamstwa, fajni ludzie, ciekawsze, glebsze relacje, wieksza zyczliwosc samych wykladowcow, wieksza wyrozumialosc dla problemowludzkich, i ona wlasnie dlatego wybrala historie na Uniwersytecie Papieskim, jest zadowolona i mnie namawia na dziennikarstwo,
  2/6/13
 • Ola

  Pierwszy raz słyszę o kierunku muzyka kościelna ;) w ogóle zastanawiam się czy ta szkoła jest bardzo nastawiona na rzeczy związane z kościołem ? Jak wyglądają tam studia? Jaka jest atmosfera? Czy UP w Krakowie bardzo różni się od innych uczelni?
  11/17/12
 • francesco

  jeśli można spytać, to jaki był minimalny limit przyjęcia ?
  10/28/12
 • PAT ???

  co to znaczy to PAT na gorze? na żólto?
  10/5/12
 • historia ok

  ktos pytal o historie na UP JP II, jesli tylko idziesz, bo sie interesujesz historia, to zadowolenie gwarantowane, do tego klimat dosc kameralny, fajna atmosfera, nie meczysz sie, kiedy trzeba wstac na wyklady w zimie, ja polecam
  9/12/12
 • sheek

  Lepszy jest Uniwersytet Papieski w Krakowie czy Katolicki Uniwersytet Lubelski? Zastanawiam się na którą uczelnię się wybiorę... Co prawda jeszcze prawie rok mam na decyzję, ale to szybko leci. Wszelkie informacje i porady miło widziane, szczególnie interesuje mnie kadra!
  8/24/12
 • historia

  a co powiedzie o historii na tym uniwerku? Nie dostałam się na to co chciałam, i z tych kierunków na które jeszcze jest nabór historia mnie najbardziej zaciekawiła. czy ktos moze cos napisac wiecej o tych studiach na tym uniwerku?
  8/22/12
 • milano

  @jula: Przyjęło się że KUL jest lepszy niż UPJPII, ale tak naprawdę ta druga uczelnia nie odstaje pod względem kierunków teologicznych od pierwszej. Wybudowała sobie już dobrą opinię w środowisku studenckim, jeszcze nie jest powszechnie aż tak bardzo poważana, ale to przyjdzie z czasem. Ja polecam studiowanie tutaj, osobiście nie jestem zawiedziona.
  8/9/12
 • III wieku

  a czy ktoś mógłby mi coś napisać o uniwersytecie trzeciego wieku realizowanego w tej placówce? moja mama chciałaby się czymś zająć będąc na rencie a nie tylko siedzieć. Bardzo ją na to namawiam i kibicuję, ale mama trochę się boi, ktoś mógłby to opisać?
  7/17/12
 • wera

  gdyby nie to że dostaję stypendium socjalne, pewnie musiałabym zrezygnować ze studiów i szukać pracy, a tak - mogę się uczyć i rozwijać intelektualnie, choć nie wiem co mi to da przy szukaniu pracy po studiach. strasznie ciężko jest teraz coś znaleźć w zawodzie jeśli się nie ma znajomości, niestety ;/
  6/1/12
 • jula

  wiadomo że wolałabym jednak KUL niż Uniwersytet Papieski w Krakowie, no ale nie wiem jak jest z przejściem rekrutacji, nie wiem gdzie ciężej i czy porównywalny poziom kierunków teologicznych. ma ktoś jakieś porównanie może? w ogóle raczej polecacie ten uniwersytet czy odradzacie?
  6/1/12
 • fdsds

  Gdzie można szukać pracy po kierunku ochrona dóbr kultury? czy uniwersytet pomaga znaleźć studentom miejsce praktyk zawodowych? w sumie sama nazwa kierunku ciekawa, a bardzo chcę studiować w Krakowie i wydaje mi się że Uniwersytet Papieski to dobra opcja. tylko waham się między historią sztuki a właśnie ochroną dóbr kultury
  5/17/12
 • demnt

  Praktycznie jak wszędzie, jeśli masz powołanie to się odnajdziesz. To dobry kierunek, ale trzeba mieć anielską cierpliwość i chęć pomocy innym. Praktyki co roku.. to chyba wszystko..
  5/12/12
 • zombie

  praca socjalna jak u nich wygląda?
  5/11/12
 • o Papieskim Uniwerku

  na dziennikarstwo mozesz sie smialo wybierac, kierunek jest fajnie realizowany, duzo warsztatow, ciekawi wykladowcy, niezle nazwiska, co do klimatu .... powiem tak, jak ktos jest na bakier w kosciolem to albo nie wybierze tego uniwerku, albo bedzie wyczuwal atmosfere nawiedzenia, nie do konca mu tobdzie lezalo, znam osoby, ktore z tego powodu rozwazaly zmiane uczelni, ale dla mnie osobiscie wlasnie taki klimat jest atutem
  5/6/12
 • dziennikarstwo i komunikacja społeczna

  czy ktoś może sie wypowiedzień na temat kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna realizowanego wlaśnie na Uniwerku Papieskim???? na ile program studiow w takiej uczelni jest inny od kazdej innej szkoly wyzszej swieckiej? czy to ma w ogole jakies znaczenie? czy to prawda ze to bardziej kameralny uniwersytet, z "boskim" klimatem, zyczliwym nastawieniem wykladowcow i przychylnoscia do bolu? nie zebym sie bardzo obawial uduchowienia, ale nie lubie przesady.
  3/13/12
 • do Anastazji

  czy moglabys napisac, jaki kierunek studiujesz i na ktorym roku? i na jakiej podstawie dokonujesz porownania tych dwoch uczelni? bo mozna odniesc wrazenie, ze nie masz z Uniwersytetem Papieskim nic wspolnego, ze lepiej znasz KUL, tylko nie bardzo rozumiem, dlaczego nie piszesz o KUL-u na wpisach KUL-u, tylko tutaj.
  3/3/12
 • Teo

  Studiuję teologię, specjalność turystyka religijna. Bardzo ciekawy kierunek, poszerza moją wiedzę i światopogląd. Polecam wszystkim, którzy są zainteresowani religią.
  5/23/11