Additive manufacturing
Kierunek Additive manufacturing realizowany jest we współpracy z Politechniką Lwowską.
Podejmuje problematykę innowacyjnych technologii wytwarzania, umożliwiających tworzenie trójwymiarowych struktur poprzez składanie warstw materiałów. Studenci zdobywają wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu nowoczesnych procesów produkcyjnych. Poznają technologie takie, jak druk 3D, które rewolucjonizują tradycyjne metody wytwarzania.
Studia realizowane są na poziomie drugiego stopnia, w języku angielskim.
Dla kogo studia na kierunku additive manufacturing
Studia przewidziane są dla absolwentów studiów na jednym z kierunków: automatyka i robotyka, energetyka, informatyka stosowana, inżynieria bezpieczeństwa, inżynieria biomedyczna, inżynieria medyczna, inżynieria materiałowa, inżynieria produkcji, inżynieria środków transportu, inżynieria wzornictwa przemysłowego, mechanika i budowa maszyn, pojazdy samochodowe, metalurgia, nanotechnologia i nanomateriały, technologia chemiczna, technologia metali, transport, fizyka medyczna, fizyka techniczna lub innym, gdy zachodzi co najmniej 60% zgodność pomiędzy możliwymi do uzyskania na tych kierunkach studiów efektami uczenia się, a efektami uczenia się określonymi takimi jak dla kierunku inżynieria materiałowa, specjalność technologie druku 3D, prowadzonego na studiach I stopnia przez Wydział.
Program kształcenia na kierunku additive manufacturing
Program tych studiów integruje wiedzę z zakresu inżynierii materiałowej, inżynierii mechanicznej fizyki i zaawansowanych technologii produkcyjnych, przygotowując absolwentów do wyzwań związanych ze współczesnym przemysłem. Obejmuje również aspekty zrównoważonego rozwoju oraz bezpieczeństwa procesów produkcyjnych,
Kursy dotyczą problematyki związanej z różnorodnymi materiałami, ich właściwościami i zachowaniem w trakcie procesów addytywnego wytwarzania, projektowaniem materiałów i ich zastosowaniem.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku additive manufacturing
O przyjęcie na studia na kierunku mogą ubiegać się kandydaci posiadający tytuł zawodowy inżyniera lub magistra inżyniera lub równorzędny, którzy ukończyli jeden z kierunków studiów wskazanych przez uczelnię.
Perspektywy pracy po kierunku additive manufacturing
Absolwenci kierunku mogą pracować w takich sektorach, jak:
- lotnictwo,
- motoryzacja,
- medycyna,
- energetyka.