Analityka społeczna
Studia na kierunku Analityka społeczna wyposażają studentów w wiedzę z zakresu socjologii, psychologii społecznej, ekonomii i nauk politycznych.
Na czym polega praca analityka społecznego?
Analityk społeczny posiada kompetencje to tego, by przeprowadzać diagnozy w danym obszarze biznesu lub sfery społecznej, poprzez odwołanie do różnych informacji, w tym do wyników badań socjologicznych i badań opinii publicznej. Potrafi przewidywać następstwa zdiagnozowanej sytuacji i skutki podejmowanych decyzji. W swej pracy doradczej proponuje alternatywne projekty zmian, wykonuje ekspertyzy, zarządza projektami badawczymi, ewaluacyjnymi, procesem organizacyjnym
Dla kogo studia na kierunku analityka społeczna
Na kierunku sprawdzą się kandydaci o predyspozycjach analitycznych, baczni obserwatorzy, osoby dociekliwe, ciekawe innych osób i relacji międzyludzkich, interesujące się problemami społecznymi.
Program kształcenia na kierunku analityka społeczna
Program został opracowany tak, by słuchacze nabyli umiejętności praktyczne w zakresie analizy społecznej i prowadzenia badań społecznych i rynkowych, rozwinęli kompetencje interpersonalne, tak istotne na współczesnym rynku pracy.
W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów, między innymi takich jak:
- politologia
- podstawy statystyki
- badania fokusowe
- narzędzia ewaluacji.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku analityka społeczna
Zasady rekrutacji należy sprawdzać na stronach internetowych uczelni realizującej studia.
Perspektywy pracy po kierunku analityka społeczna
Absolwenci analityki społecznej mają duże możliwości jeśli chodzi o zatrudnienie. Mogą podjąć pracę w takich organizacjach, jak:
- instytuty badawcze,
- agencje badań społecznych i marketingowych,
- agencje reklamowe,
- agencje PR,
- korporacje,
- organizacje pozarządowe,
- samorządy lokalne,
- urzędy,
- administracja publiczna: Powiatowy Urząd Pracy, Wojewódzki Urząd Pracy, Urząd Miasta,
- działy HR.
Opinie o kierunku analityka społeczna
Analityka społeczna jest innowacyjną odpowiedzią na dynamicznie zmieniającą się rzeczywistość społeczną, zachodzące w jej obrębie zjawiska, procesy i zdarzenia, oddziałujące na kierunek i tempo zmian we współczesnym świecie.