Automatyka i elektrotechnika przemysłowa

Współczesny rynek pracy potrzebuje specjalistów z zakresu automatyki i elektrotechniki przemysłowej.

Nowy kierunek studiów technicznych - Automatyka i elektrotechnika przemysłowa - jest odpowiedzią na zapotrzebowanie przedsiębiorstw w zakresie pozyskania wykształconych specjalistów w tym zakresie.

Czego się nauczysz na kierunku Automatyka i elektrotechnika przemysłowa?

Kończąc studia absolwenci będą mieli wiedzę, która umożliwi im efektywnie zastosować informacje z zakresu matematyki, fizyki, elektrotechniki, elektroniki i automatyki do analizy problemów inżynieryjnych i syntezy ich rozwiązań w celu realizacji zadań z zakresu pracy na wskazanym stanowisku.

Program studiów zakłada, że będą umieli tworzyć oprogramowanie na komputery PC, sterowniki PLC oraz mikrokontrolery, ich umiejętności pozwolą na programowanie systemów sterowania maszyn i procesów produkcyjnych, obrabiarek CNC i robotów przemysłowych.

Posiądą zdolność wykorzystywania nowoczesnych narzędzi informatycznych, w tym oprogramowania CAD/CAS oraz SCADA, do szybkiego prototypowania, projektowania, symulacji, wizualizacji układów automatyki i procesów przemysłowych.

Będą potrafili dobierać zabezpieczenia w celu ochrony urządzeń elektrycznych, jak również projektować układy automatyki z uwzględnieniem podstawowych standardów, norm i aspektów prawnych.

Dla kierunku Automatyka i elektrotechnika przemysłowa przewidziano praktyki zawodowe, które będą realizowane we współpracy z wiodącymi przedsiębiorstwami z branży automatyki, co umożliwi absolwentom szybkie znalezienie zatrudnienia.

Jaka praca po kierunku Automatyka i elektrotechnika przemysłowa?

Absolwenci opisywanych studiów będą przygotowani do pracy na stanowisku automatyk-elektryk. Ich wiedza będzie dostosowana do wymagań zakładów wykorzystujących zautomatyzowane i zrobotyzowane linie produkcyjne, systemy wizyjne, technologie Przemysłu 4.0 oraz Internetu Rzeczy.

Jakie uczelnie oferują kierunek Automatyka i elektrotechnika przemysłowa
W których miastach można studiować Automatyka i elektrotechnika przemysłowa

Kielce

Kielce
Uczelnie: 8
Kierunki: 95
Komentarze (0)
No comments found