Budownictwo pasywne
Budownictwo pasywne to szereg wysoce zaawansowanych technologii, które są już obecne na rynku polskim i z roku na rok będą stanowiły coraz poważniejszy segment rynku. Pozwalają one w szybki, bezpieczny i ekologiczny sposób zbudować dom, który będzie przyjazny dla zamieszkujących go ludzi i otaczającego środowiska.
Studia na kierunku Budownictwo pasywne prowadzone są w porozumieniu z Politechniką Warszawską.
Podczas zajęć studenci zdobędą wiedzę na temat projektowania i budowania domów pasywnych, zapoznają z szeregiem rozwiązań wykorzystywanych przy tych procesach, szczególnie z zastosowaniem technologii Odnawialnych Źródeł Energii oraz inteligentnego sterowania nimi.
Absolwenci zyskają szerokie kompetencje z zakresu budownictwa pasywnego i zapoznają się z praktycznymi aspektami tej problematyki.
Autorski program studiów i najwyższe kwalifikacje kadry dydaktycznej (wykładowcy z Politechniki Warszawskiej) są gwarancją atrakcyjnej perspektywy zawodowej dla absolwentów kierunku Budownictwo pasywne.
Dla kogo studia na kierunku budownictwo pasywne
Inżynierskie studia z zakresu budownictwa to propozycja dla kandydatów otwartych na nowoczesne technologie, o predyspozycjach technicznych, łatwości nauki przedmiotów ścisłych, zainteresowanych zdobyciem wykształcenie w rozwojowej, przyszłościowej dziedzinie.
Osoby zainteresowane powyższą tematyką odsyłamy do serwisu TechnologieiBudownictwo.pl - witryna ta jest źródłem interesujących treści merytorycznych poświęconych branży budowlanej i technologicznej.
Program kształcenia na kierunku budownictwo pasywne
Program studiów obejmuje treści, których poznanie pozwoli w przyszłości projektować i budować domy pasywne i adaptować na ich potrzeby odnawialne źródła energii. Studenci nauczą się projektować różne rodzaje budynków – domy mieszkalne, obiekty użyteczności publicznej czy elementy infrastruktury miejskiej.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku budownictwo pasywne
Zasady rekrutacji należy sprawdzać na stronach internetowych uczelni realizującej studia.
Perspektywy pracy po kierunku budownictwo pasywne
Absolwenci są przygotowani do pracy przykładowo w takich miejscach jak:
- przedsiębiorstwa budowlane,
- biura projektowe,
- urzędy administracji państwowej i samorządowej,
- jednostki administracji i samorządu terytorialnego,
- placówki naukowo-badawcze,
- szkolnictwo na poziomie średnim i wyższym,
- placówki usług handlowych materiałami budowlanymi i sprzętem budowlanym,
- prywatne przedsiębiorstwa związane z branżą budowlaną i projektową,
- a także własna działalność gospodarcza.
Opinie o kierunku budownictwo pasywne
Budownictwo pasywne można obecnie studiować jako specjalność na kierunkach inżynierskich.