Coaching filozoficzny
Jak psychicznie poradzić sobie w zmieniającym się świecie? Jak podchodzić do tematyki katastrofy klimatycznej, politycznych zawirowań, epidemii? Wielu z nas potrzebuje psychicznego wsparcia. Jedni odnajdą ukojenie w religii, inni - w psychoterapii, a jeszcze inni skorzystają z usług... filozoficznego coacha.
Coaching filozoficzny to świadoma swoich filozoficznych źródeł nowoczesna metoda odkrywania wewnętrznych zasobów. Współczesne przedsiębiorstwa coraz więcej czasu i środków przeznaczają na rozwój osobisty pracowników oraz relacje interpersonalne. Rośnie zapotrzebowanie na coachów, psychologów biznesu czy trenerów relacji interpersonalnych. I właśnie takich specjalistów ma wykształcić kierunek coaching filozoficzny.
Dla kogo studia na kierunku coaching filozoficzny
To studia dla osób płynnie mówiących po angielsku, zainteresowanych pracą w dziedzinie kultury, polityki, organizacji społecznych i biznesu.
Program kształcenia na kierunku coaching filozoficzny
Program studiów stanowi kompleksowe podejście do komunikacji publicznej: nie tylko zapoznaje studentów z szeregiem zagadnień teoretycznych, ale, co ważniejsze, ma na celu zwiększenie zdolności komunikacyjnych. W szczególności studenci nauczą się skutecznie komunikować w języku angielskim przy użyciu różnych technologii i rozwiną swoje umiejętności współpracy z innymi. Ponadto będą mieli możliwość rozpoznania, zwiększenia i wykazania swojego potencjału przywódczego.
Podczas studiów pojawiają się zarówno zajęcia z praktycznego języka angielskiego, jak i z komunikacji publicznej, PR-u, kultury i współczesnych mediów, retoryki oraz komunikacji między kulturami.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku coaching filozoficzny
Najlepiej punktowanym przedmiotem maturalnym jest rzecz jasna język angielski. Ponadto kandydat wybiera dowolny zdawany przez siebie przedmiot.
Perspektywy pracy po kierunku coaching filozoficzny
Kierunek English in Public Communication przygotowuje absolwentów do pracy w międzynarodowym środowisku biznesowym, dziennikarskim, politycznym, PR-owym i edukacyjnym. Absolwenci mogą być również zatrudnieni w administracji publicznej na szczeblu regionalnym, krajowym lub międzynarodowym. Albo pracować dla instytucji kultury, korporacji lub organizacji pozarządowych.
Opinie o kierunku coaching filozoficzny
„Zainteresowałam się kierunkiem English in Public Communication, bo chciałam polepszyć swoją znajomość głównie biznesowego angielskiego. Teraz, podczas studiów, daję korepetycje. Po studiach chcę wyjechać za granicę, najchętniej do USA, i pracować w dużym biznesie”.
Patrycja, 21 lat, Opole