Doradztwo filozoficzne z mentoringiem
Studia na kierunku Doradztwo filozoficzne z mentoringiem o profilu praktycznym to propozycja skierowana dla osób zainteresowanych kształceniem, które nie jest przeciążone oderwanymi od życia teoriami.
To studia, które uczą konkretnych umiejętności przydatnych na rynku pracy. Doradztwo filozoficzne to kierunek dla osób zainteresowanych filozofią w jej klasycznym rozumieniu – filozofią jako sztuką dobrej rozmowy i kształtowania siebie, własnego bytu. Sztuką obejmującą zarówno kompetencje retoryczne, jak i umiejętność dobrego życia. Filozofia pojmowana i nauczana tak, jak to miało miejsce w starożytnej Grecji pozwala odkryć potencjał terapeutyczny rozmowy rozumianej jako dialog. Pozwala też zdobyć kompetencje pozwalające na pracę zarówno w zawodach pomocowych (coach, mentor, doradca, pracownik społeczny), jak i w biznesie.
Studiujący doradztwo filozoficzne uczą się, jak poznawać siebie. Mierzą się z osobistymi trudnościami i zyskują wgląd w siebie. Poznają narzędzia skutecznego kierowania sobą (własnym życiem, karierą, rozwojem). Zdobywają poszukiwane wśród pracodawców kompetencje, przydatne w przedsiębiorstwach prywatnych i państwowych jednostkach edukacyjnych i pomocowych. Szkolą się w prowadzeniu dialogu sokratejskiego, utrwalają kompetencje interpersonalne i retoryczne, rozwijają logiczne myślenie, pomysłowość i poszerzają swoje humanistyczne horyzonty.
Dla kogo studia na kierunku doradztwo filozoficzne z mentoringiem
Lubisz prowadzić dyskursy, analizować problemy, filozofować?
Jeśli szukasz nieszablonowych studiów w dziedzinie filozofii - ta propozycja przypadnie Ci do gustu.
Program kształcenia na kierunku doradztwo filozoficzne z mentoringiem
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku doradztwo filozoficzne z mentoringiem
Zasady naboru na studia zawsze sprawdzaj na stronie www uczelni.
Perspektywy pracy po kierunku doradztwo filozoficzne z mentoringiem
Absolwent Doradztwa filozoficznego z mentoringiem może znaleźć zatrudnienie jako:
- doradca filozoficzny,
- mentor,
- mediator,
- opiekun społeczny,
- trener rozwoju osobistego,
- edukator,
- doradca biznesowy,
- trener biznesu,
- coach,
- terapeuta filozoficzny
Ukończenie studiów daje kompetencje, które mogą być przydatne w zawodach wymagających pracy z ludźmi, takich jak: pedagog, psycholog, terapeuta, opiekun społeczny czy katecheta.
Przykładowe miejsca pracy: korporacje, ośrodki rozwoju osobistego, poradnie zawodowe, świetlice, szkoły, domy opieki, hospicja.
Absolwenci tego kierunku posiadają umiejętności pozwalające im organizować sobie samozatrudnienie, a także odnajdywać się we wszystkich sektorach gospodarki.