Nadzór i kontrola
Nadzór i kontrola to praktyczny kierunek drugiego stopnia, prowadzony we współpracy z międzynarodową firmą audytorską.
Jego absolwenci posiądą wiedzę zawodową z dziedziny ekonomii i finansów oraz dobrze rozwinięte umiejętności posługiwania się nowoczesnymi metodami nadzoru, kontroli i audytu. Zyskają też trzy najbardziej pożądane przez pracodawców kompetencje: samoorganizacyjne, interpersonalne i zawodowe.
Dla kogo studia na kierunku nadzór i kontrola
Idealny kandydat na te studia powinien dobrze radzić sobie z matematyką i być zainteresowany karierą w świecie dużych finansów.
Program kształcenia na kierunku nadzór i kontrola
Program studiów zorientowany jest na przygotowanie do pracy w audycie, kontrolingu finansowym i rachunkowości zarządczej. W tym celu wybrano zagadnienia tematyczne uznane za szczególnie istotne – z punktu widzenia problemów i trendów rysujących się we współczesnej gospodarce – w edukacji z zakresu rachunkowości, audytu i szeroko rozumianych finansów.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku nadzór i kontrola
Do podjęcia studiów II stopnia niezbędne jest ukończenie studiów I stopnia pokrewnych specjalności. Postępowanie rekrutacyjne przebiega w kilku etapach, wliczając w to rozmowę kwalifikacyjną.
Perspektywy pracy po kierunku nadzór i kontrola
Kierunek nadzór i kontrola umożliwia absolwentom rozpoczęcie kariery między innymi jako:
- wysoko wykwalifikowani specjaliści w zakresie rachunkowości, audytu i kontroli w różnych typach organizacji (przedsiębiorstwa, organizacje non-profit, jednostki administracji publicznej, samorząd lokalny, regionalny lub krajowy)
- pracownicy renomowanych firm audytorskich i konsultingowych
- właściciele bądź pracownicy biur rachunkowych
- kierownicy działów operacyjnych, finansowych, analitycznych w korporacjach, międzynarodowych lub małych i średnich przedsiębiorstwach (MŚP) działających w skali krajowej i międzynarodowej.