Projektowanie produktu
Studia na kierunku Projektowanie produktu przybliżają zagadnienia projektowania konceptualnego, projektowania multisensorycznego i multidyscyplinarnego, a także modelowania i prototypowania, fotografii produktu, ergonomii, rysunku technicznego i rysunku prezentacyjnego.
Studenci poznają aspekty tworzenia zarówno od strony estetycznej, jak i uczą się rozwiązywania problemów funkcjonalnych czy konstrukcyjnych
Dla kogo studia na kierunku projektowanie produktu
Projektowanie produktu to propozycja dla osób kreatywnych, nieszablonowo postrzegających otoczenie, potrafiących łączyć funkcje użytkowe z ciekawym, nowoczesnym designem.
Program kształcenia na kierunku projektowanie produktu
Wśród przedmiotów kształcenia znajdą się m.in.:
- projektowanie konceptualne
- podstawy projektowania bionicznego
- podstawy projektowania multisensorycznego
- fotografia produktu
- druk 3D
- modelowanie i prototypowanie
- komputerowe wspomaganie projektowania produktu
- rysunek prezentacyjny i zawodowy
- projektowanie produktu.
Programy studiów uzupełniają zajęcia z metodologii projektowania, design managementu, kompozycji, psychofizjologii widzenia, antroposfery oraz historii sztuki i designu.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku projektowanie produktu
Egzamin na ten kierunek składa się z dwóch etapów:
- przygotowania i dostarczenia własnych prac z zakresu sztuk pięknych (malarstwo, rysunek, fotografia, film itp.), w tym minimum 10 prac reprezentujących zainteresowania kandydata/kandydatki kierunkiem na jaki aplikuje
- egzaminu specjalistycznego, polegającego na zrealizowani zadania z wyobraźni przestrzennej oraz rozmowy kwalifikacyjnej.
Perspektywy pracy po kierunku projektowanie produktu
Absolwenci kierunku zdobywają cenione na rynku pracy praktyczne umiejętności projektowania przedmiotów, mody i graficznych elementów komunikacji wizualnej.
Mogą pracować w:
- pracowniach projektowych
- instytucjach związanych ze sztukami wizualnymi
- pracowniach projektowania wnętrz