Przewodnictwo i pilotaż turystyczny

Z pozoru zawód przewodnika zdaje się być lekki, łatwy i przyjemny. Podróże do ciepłych krajów, oprowadzanie po zabytkach, wakacyjny wypoczynek. Ale to także praca wymagająca wiedzy, zaangażowania, poświęcenia i odpowiednich predyspozycji.

Teoretycznie przewodnikiem może być każdy, bez względu na wykształcenie. Jednak aby sprawdzić się w zawodzie przewodnika, pilota wycieczek należy posiadać predyspozycje psycho-fizyczne oraz wiedzę z różnych dziedzin życia.

Studia na kierunku Przewodnictwo i pilotaż turystyczny to kompleksowy cykl kształcenia, dający solidne podstawy do podjęcia w przyszłości odpowiedzialnej pracy przewodnika wycieczek. Program studiów został opracowany tak, aby wszechstronnie przygotować do wykonywania profesji pilota.

Gdzie i jaka praca po Przewodnictwie i pilotażu turystycznym?

Istnieje kilka opcji zatrudnienia. Przewodnik lub pilot turystyczny może prowadzić działalność gospodarczą. Może współpracować z organizacjami przewodnickimi lub biurami turystycznymi. Miejsce pracy mogą być biura informacji turystycznej, regionalne centra promocji, placówki muzealne.

Jakie uczelnie oferują kierunek Przewodnictwo i pilotaż turystyczny
W których miastach można studiować Przewodnictwo i pilotaż turystyczny

Bydgoszcz

Bydgoszcz
Uczelnie: 10
Kierunki: 161
Komentarze (0)
No comments found