Scenografia i przestrzeń wirtualna
Studia na kierunku Scenografia i przestrzeń wirtualna obejmują zagadnienia współczesnej scenografii i przestrzeni wirtualnej, elementy projektu koncepcyjnego i wykonawczego, style w architekturze oraz sztuce i związane z nimi tradycje wykonawcze.
Studenci uczą się praktycznego zastosowania wiedzy w o technikach i technologii w teatrze, filmie oraz przestrzeni wirtualnej, a także analizowania projektu pod tym kątem wykonawczym.
Zapoznają się z częściami składowymi projektu, czytają rysunki projektowe w tym rzuty, przekroje, detale, także detale scenograficzne. Poznają podstawy aranżacji scen teatralnych, planów filmowych i telewizyjnych a także obiektów użyteczności publicznej.
Absolwenci posiadają orientację w zakresie problematyki związanej z technologiami stosowanymi w scenografii oraz przestrzeni wirtualnej.
Dla kogo studia na kierunku scenografia i przestrzeń wirtualna
To kierunek odpowiedni dla osób o dużej wyobraźni przestrzennej, nieszablonowym postrzeganiu otoczenia, posiadających zmysł kreacji predyspozycje artystyczne.
Program kształcenia na kierunku scenografia i przestrzeń wirtualna
Informacji na temat przedmiotów realizowanych w toku studiów należy szukać na stronie uczelni.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku scenografia i przestrzeń wirtualna
Egzamin na ten kierunek składa się z dwóch etapów:
- przygotowania i dostarczenia własnych prac, w tym dwóch prac malarskich, trzech prac rysunkowych oraz siedmiu prac plastycznych w innych technikach; portfolio powinno zawierać także list motywujący wybór kierunku studiów oraz prezentację oczekiwań, zainteresowań i umiejętności kandydata
- egzaminu praktycznego, polegającego na wykonaniu kompozycji przestrzennej.
Perspektywy pracy po kierunku scenografia i przestrzeń wirtualna
Absolwenci zdobywają kompetencje przydatne do pracy w:
- biurach projektowych
- teatrach
- agencjach artystycznych
- charakterze projektanta przestrzeni wystawienniczych, działań performatywnych.