Studia historyczno-społeczne
Kształcenie na kierunku Studia historyczno-społeczne ma charakter interdyscyplinarny. Absolwent studiów historyczno-społecznych będzie posiadał nie tylko szeroką wiedzę humanistyczną, ale i umiejętności prowadzenia badań społecznych. Będzie przygotowany do pracy w administracji publicznej, w mediach, organizacjach pozarządowych oraz w szkołach.
Dla kogo studia na kierunku studia historyczno-społeczne
To propozycja dla osób o zamiłowaniach do historii, urodzonych humanistów, ale też badaczy i propagatorów wiedzy.
Program kształcenia na kierunku studia historyczno-społeczne
Studia składają się z trzech modułów: ogólnohistorycznego, społecznego i praktycznego.
- Administracja (program modułu - kliknij tutaj) pozwala zdobyć podstawową wiedzę i umiejętności niezbędne w pracy administracyjnej. Moduł pozwoli Ci zapoznać się m. in. z podstawami prawa polskiego i europejskiego, z zasadami postępowania administracyjnego. Swoje umiejętności wypróbujesz na praktykach w studenckiej kancelarii administracyjnej.
- Edytorstwo (program modułu - kliknij tutaj) pozwoli Ci nauczyć się zasad edycji tekstu i składu wydawniczego, a także zdobyć wiedzę o organizacji procesu wydawniczego. Swoje umiejętności sprawdzisz i udoskonalisz podczas praktyk wydawniczych.
- Publicystyka (program modułu - kliknij tutaj) rozwinie Twoje umiejętności pisarskie. Poznasz gatunki publicystyczne, utrwalisz zasady konstruowania wywodu pisemnego, nauczysz się prowadzenia polemiki. Swoje umiejętności sprawdzisz w studenckiej redakcji publicystyki historycznej.
- Turystyka (program modułu - kliknij tutaj) pozwoli Ci na zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych w obsłudze ruchu turystycznego. Poznasz geografię turystyczną Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, będziesz specjalistą z zakresu historii, zabytków i Muzeów Krakowa oraz Małopolski. Swoje umiejętności sprawdzisz w studenckim biurze wycieczkowym.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku studia historyczno-społeczne
Zasady rekrutacji należy sprawdzać na stronie internetowej uczelni.
Perspektywy pracy po kierunku studia historyczno-społeczne
Absolwenci mogą pracować w:
- jednostkach naukowo badawczych
- instytucjach kultury i oświaty
- mediach
- wydawnictwach
- turystyce.
Opinie o kierunku studia historyczno-społeczne
Interdyscyplinarne studia pozwalają uzyskać wielopłaszczyznowe wykształcenie, co znacznie zwiększa konkurencyjność na rynku pracy.