Agroturystyka

Agroturystyka to dziedzina, która znajduje coraz więcej zwolenników. Wiele osób wybiera odpoczynek na wsi, który kojąco wpływa na organizm. Polska wieś ze swoim bogatym folklorem i tradycją ma wiele do zaoferowania współczesnym turystom. Studia na kierunku agroturystyka przeznaczone są dla osób, które chcą w przyszłości czerpać dochody z gospodarstwa rolnego w sposób alternatywny dla rolnictwa. Pożądane cechy kandydatów to pracowitość, przedsiębiorczość, łatwość nawiązywania kontaktów.

Kierunek agroturystyka prowadzony jest obecnie tylko na jednej uczelni w Polsce tj. Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Są to studia licencjackie trwające 3 lata (6 semestrów). Naukę po tym kierunku można kontynuować na studiach magisterskich, na kierunkach pokrewnych np. turystyce i rekreacji, turystyce przyrodniczej, itd. Agroturystykę można studiować również jako specjalność na innych kierunkach np. rolnictwie, czy turystyce i rekreacji.

Przykładowe przedmioty realizowane w toku studiów to m.in.: Geografia turystyczna lub Geography of tourism, Historia architektury i sztuki, Ekologia i ochrona środowiska, Propedeutyka turystyki, Podstawy fizjologii człowieka, Technologia informacyjna poziom, Wiedza społeczna.

Po ukończeniu studiów absolwenci mają wiedzę ogólną z zakresu nauk przyrodniczych, społecznych i ekonomicznych. Potrafią zorganizować wypoczynek dla gości z Polski i z zagranicy. Są przygotowani do codziennego wykorzystywania wiedzy z marketingu i organizacji turystyki. Praca dla absolwentów agroturystyki czeka głównie we własnych gospodarstwach, ale również w biurach podróży, hotelach, ośrodkach turystycznych.

Polecamy kanał na YouTube z filmami dotyczącymi agroturystyki w Wielkopolsce.

Pierwszy odcinek agroturystyka po wielkopolsku:

Jakie uczelnie oferują kierunek Agroturystyka

No results found.

W których miastach można studiować Agroturystyka

No results found.

Komentarze (0)

No comments found