Ichtiologia i rybactwo śródlądowe

Studia na kierunku ichtiologia i rybactwo śródlądowe maja na celu wszechstronne przygotowanie absolwentów do pracy w zróżnicowanych gospodarstwach rybackich (karpiowych, pstrągowych, wylęgarniach i ośrodkach zarybieniowych), podmiotach użytkujących obwody rybackie i organach administracji publicznej.

Kształcenie obejmuje treści dotyczące biologii ryb i ich roli w ekosystemach wodnych oraz specjalistyczne przedmioty poświęcone zaawansowanym technikom oraz biotechnologii wykorzystywanej w nowoczesnej akwakulturze.

W programie studiów ichtiologia i rybactwo śródlądowe przewidziano takie przedmioty kierunkowe, jak: anatomia i embriologia ryb, systematyka ryb, genetyka ryb, biologia ryb, fizjologia i rozród ryb, hydrobotanika, hydroekologia, wylęgarnictwo i larwikultura ryb, chów i hodowla ryb łososiowatych, chów i hodowla karpia, rybactwo rzeczne i jeziorowe, rybactwo śródlądowe na świecie, biotechnologia rozrodu ryb, technika połowów i sieciarstwo, bezkręgowce wodne, żywienie ryb i paszoznawstwo, choroby ryb, ochrona wód, toksykologia wodna, zarządzanie i marketing w gospodarce rybnej, ochrona krajobrazu, ocena i wykorzystanie mięsa ryb, hydrologia i hydraulika, budownictwo stawowe.

Absolwenci kierunku ichtiologia i rybactwo śródlądowe uzyskują możliwości zatrudnienia w gospodarstwach rybackich, wylęgarniach, ośrodkach zarybieniowych i innych podmiotach związanych z rybactwem śródlądowym. Mają także możliwość znalezienia zatrudnienia w organach administracji publicznej i samorządowej, takich jak: Regionalne Zarządy Gospodarki Wodnej, Urzędy Wojewódzkie, Urzędy Marszałkowskie, Inspektoraty Ochrony Środowiska, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa a także w Polskim Związku Wędkarskim czy w placówkach ochrony przyrody.

Uczelnie, na których możesz studiować wybrany kierunek

No results found.

Komentarze (3)

 • Waldek

  Kierunek studiów, który można bez wątpliwości rozpatrywać jako "kształcenie smieciowe". Co najciekawsze praktycznie nikt nie pracuje w zawodzie po studiach. Tu jest ciekawa sprawa, że znakomita większość przekwalifikowuje się do innych zawodów. I tak jak pięknie jest napisane ile to jest możliwości pracy i perspektyw... Tak tylko że do ich uzyskania czy realizacji nie są potrzebne te studia hahahaha! Ktoś się rozminal z rzeczywistością. W gospodarstwach pracują ludzie po rolnictwie, mechanicy po przyuczeniu, itp. Oznacza to że zdobyta wiedzą i kwalifikacje nie są w żaden sposób wartościowe i wyjątkowe. Tak samo w administracji publicznej ludzie po innych studiach.... Rybactwo jest całkowicie pozbawione konkurencyjności. Kierunek studiów do natychmiastowego zlikwidowania. Dlaczego kształcić ludzi skoro nikt z nich nie będzie pracował w zawodzie bo inne kierunki studiów dużo bardziej konkurencyjne dostarczają absolwentów dużo bardziej kompetentnych. Rybactwo już dawno "wyleciało z obiegu". Ten kierunek to tylko marnowanie zasobów ludzkich w kraju dotkniętym ogromnym problemem demograficznym. Osobiście uważam że wszystkie takiego typu kierunki powinny zostać natychmiastowo zlikwidowane ponieważ tak jak wcześniej napisałem z jednej strony marnotrawstwia zasoby ludzkie a z drugiej strony zasoby finansowe w postaci podatków, które są lokowanie w takie zupełnie nierentowe kierunki.
  4/28/19
 • ALBERT

  Kierunek porażka! Z całego serca odradzam! Dla testu pójdzcie do UP i powiedzcie że jesteście po Rybactwie. Wszystko stanie się jasne...
  1/26/19
 • Roman

  Po tym nie ma pracy bo to nie są studia.
  1/10/19