Ichtiologia morska
Ichtiologia morska to trzyletnie studia stacjonarne pierwszego stopnia na Wydziale Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego.
Studenci tego kierunku zdobędą wiedzę z zakresu ichtiologii morskiej, bezpieczeństwa pracy na morzu, podstaw hodowli ryb i akwarystyki morskiej oraz nurkowania i prowadzenia podwodnych przyrodniczych prac badawczych. Praktyki zawodowe realizowane w trakcie studiów będą się odbywały w najlepszych instytucjach zarządzających zasobami i przestrzenią morską.
Dla kogo studia na kierunku ichtiologia morska
To propozycja dla miłośników przyrody, ze szczególnym naciskiem na środowisko morskie, życie ryb, eksploatację mórz i oceanów.
Program kształcenia na kierunku ichtiologia morska
Wybrane przedmioty w programie studiów:
- podstawy anatomii ryb,
- podstawy fizjologii ryb,
- podstawy genetyki ryb,
- podstawy systematyki ryb,
- podstawy behawioru i ekologii ryb,
- choroby i pasożyty ryb,
- podstawowe statystyczne modele rybackie,
- podstawy hydroakustyki rybackiej,
- ochrona i racjonalne wykorzystanie żywych zasobów mórz,
- ichtiofagi morskie.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku ichtiologia morska
Zasady rekrutacji należy sprawdzać na stronie internetowej uczelni realizującej studia.
Perspektywy pracy po kierunku ichtiologia morska
Absolwenci kierunku Ichtiologia morska znajdą zatrudnienie w krajowych i międzynarodowych instytucjach administrujących i zarządzających zasobami morza oraz ochroną środowiska morskiego, w placówkach akademickich, morskich instytutach naukowych i biurach konsultacyjnych, a także w parkach narodowych i krajobrazowych, pozarządowych organizacjach społecznych oraz w instytucjach i przedsiębiorstwach związanych z rybołówstwem i przetwórstwem rybnym.
Opinie o kierunku ichtiologia morska
Celem studiów na Ichtiologii morskiej jest wykształcenie kompetentnych absolwentów znających problemy biologii, ekologii, ochrony i eksploatacji zasobów ryb morskich.