Podatki
Studia na kierunku Podatki obejmują szerokie spektrum zagadnień podatkowych związanych z obszarem prawa podatkowego, warsztatu pracy doradcy podatkowego, wykładni prawa podatkowego oraz ekonomicznych skutków opodatkowania.
Studenci dowiadują się, jak podatki wpływają na decyzje gospodarcze przedsiębiorstw zarówno w płaszczyźnie instytucjonalnej (wybór formy prawnej, wybór miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, przekształcenia), jak również w płaszczyźnie funkcjonalnej (decyzje inwestycyjne, decyzje finansowe, polityka dywidendy, polityka bilansowa, polityka cen transferowych i inne).
Dla kogo studia na kierunku podatki
Kierunek Podatki przewidziany jest dla kandydatów na studia, którzy swoją karierę wiążą nie tylko z wykonywaniem zawodu doradcy podatkowego, ale również chcą zajmować się problematyką podatkową w biznesie, administracji podatkowej czy wreszcie w przestrzeni międzynarodowej.
Wymagana jest podstawowa wiedza z ekonomii i prawa.
Program kształcenia na kierunku podatki
Szczegółowe informacje na temat przedmiotów realizowanych w toku studiów dostępne są na stronie Uczelni.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku podatki
Podstawą kwalifikacji na studia stacjonarne jest wynik ze sprawdzianu kwalifikacyjnego z wiedzy o gospodarce oraz języka obcego. Sprawdzian kwalifikacyjny przeprowadza się w formie kodowanego testu i składa się z dwóch modułów:
- językowo-ogólnego;
- jakościowego.
Perspektywy pracy po kierunku podatki
Absolwenci są przygotowani do podjęcia zatrudnienia w:
- firmach doradztwa podatkowego,
- kancelariach prawnopodatkowych,
- konsultingu podatkowym wewnątrz przedsiębiorstw (in house),
- administracji rządowej, samorządowej unijnej.