Przemysłowe zastosowania informatyki
Studenci kierunku Przemysłowe zastosowania informatyki poznają zasady tworzenia oprogramowania i praktycznego posługiwania się różnymi narzędziami informatycznymi z zakresu software. Uczą się i konfigurowania sprzętu komputerowego i teleinformatycznego dedykowanego do obsługi procesów przebiegających w przedsiębiorstwach oraz nadzorowania jego współpracy z systemami mechanicznymi i procesami przemysłowymi.
Zapoznają się z metodami przeprowadzania analizy danych z użyciem uniwersalnych i specjalistycznych programów komputerowych, projektowania i programowania systemów automatycznego sterowania maszynami i urządzeniami mechanicznymi oraz procesami technologicznymi z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi dedykowanych programistom i projektantom.
Studia realizowane są na poziomie pierwszego stopnia.
Dla kogo studia na kierunku przemysłowe zastosowania informatyki
Kierunek przewidziany jest dla kandydatów o predyspozycjach technicznych, analitycznych, o dobrym przygotowaniu matematycznym.
Program kształcenia na kierunku przemysłowe zastosowania informatyki
Informacji na temat programu kształcenia należy szukać na stronie Uczelni.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku przemysłowe zastosowania informatyki
Kandydatów obowiązuje konkurs świadectw.
Perspektywy pracy po kierunku przemysłowe zastosowania informatyki
Absolwenci mogą pracować na stanowiskach przewidywanych dla inżyniera informatyka oraz innych stanowiskach inżynierskich w przemyśle. Znajdą zatrudnienie w:
- firmach zajmujących się budową i wdrażaniem narzędzi oraz systemów informatycznych i teleinformatycznych w sektorze finansowym
- różnych gałęziach przemysłu
- usługach
- podmiotach gospodarczych korzystających z infrastruktury informatycznej.