Specialized english for business
Specialized English for Business to studia drugiego stopnia o profilu ogólnoakademickim prowadzone w języku angielskim. Program studiów zapewnia rozwój kompetencji kluczowych, w tym kompetencji cyfrowych. Innowacją kierunku są przedmioty mające związek z częstymi zmianami współczesnej gospodarki, a tym samym – na dzisiejszym rynku pracy, m.in:
- Practical English, Advanced Business Writing Skills, English for Public Speaking and Self-Presentation oraz English for Debates;
- Entrepreneurship and Marketing Specialized English, Business Plan – Workshop oraz Intellectual Property Protection;
- Specialized English for Labour Market oraz Business Activity and (De-)globalization;
- Basic Tools for Critical Thinking oraz Logic, Reasoning and Argumentation;
- Social Psychology, Business Ethics oraz Information Technology in Linguistic Research.
Autorski program studiów integruje teoretyczne i praktyczne przygotowanie w zakresie języka angielskiego w szeroko pojętej przestrzeni biznesowej na poziomie C1+ z takimi kluczowymi kompetencjami jak inicjatywność, umiejętności pracy w zespole, innowacyjność, samodzielność planowania, myślenie krytyczne oraz tzw. labour agility. Przedmioty z zakresu nauk społecznych wspomagające kształcenie przybliżają absolwentowi zjawiska synergii, zrównoważonego rozwoju i integracji.
Chcąc podkreślić dostosowanie kierunku Specialized English for Business do warunków prowadzenia biznesu na współczesnym rynku pracy, w programie studiów uwzględniono praktyki odbywające się na stanowiskach zapewniających wykorzystanie zaawansowanego i specjalistycznego języka angielskiego. Internacjonalizację na kierunku zapewni kształcenie w zakresie dodatkowego biznesowego języka obcego na poziomie B2+: niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego lub chińskiego – do wyboru przez studentów. Innowacyjny dobór treści programowych sprzyja konkurencyjności w miejscu pracy o charakterze międzynarodowym: przedsiębiorstwach, organizacjach i instytucjach.
Dla kogo studia na kierunku specialized english for business
Czy Twoja zaplanowana ścieżka zawodowa wymaga świetnej znajomości biznesowego języka angielskiego? Jeśli tak, na pewno zainteresuje Cię ta propozycja studiów.
Program kształcenia na kierunku specialized english for business
O szczegółowy program studiów pytaj bezpośrednio na uczelni.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku specialized english for business
Kandydat powinien dysponować zaawansowaną wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami z zakresu językoznawstwa, niezbędnymi do podjęcia pogłębionych studiów nad znajomością angielskiego języka biznesu oraz komunikacją językową w środowisku międzynarodowym.
Warunkami podjęcia studiów są:
a) dyplom ukończenia studiów I lub II stopnia lub jednolitych magisterskich:
- na kierunku studiów przypisanym do dyscypliny językoznawstwo lub
- na kierunku studiów przypisanym do dyscypliny innej niż językoznawstwo – w takim przypadku kandydat będzie zobowiązany do realizacji w trakcie studiów programu wyrównawczego obejmującego zajęcia z zakresu zaawansowanej wiedzy ogólnej w językoznawstwie, odnoszącej się do wybranych faktów i zjawisk oraz dotyczących ich metod i teorii wyjaśniających złożone zależności między nimi;
b) udokumentowana zaawansowana znajomość języka angielskiego na poziomie B2; w przypadku braku udokumentowanej znajomości języka angielskiego kandydata obowiązuje rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim, na podstawie której zweryfikowane zostaną umiejętności językowe kandydata (co najmniej na poziomie B2);
c) udokumentowana znajomość drugiego języka obcego na poziomie B2 (niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego lub chińskiego); w przypadku braku udokumentowanej znajomości drugiego języka obcego kandydata obowiązuje rozmowa kwalifikacyjna w danym języku, na podstawie której zweryfikowane zostaną umiejętności językowe kandydata (co najmniej na poziomie B2); z konieczności udokumentowania znajomości danego języka zwolnieni są absolwenci studiów kierunków filologii obcych w zakresie wyżej wymienionych języków.
Perspektywy pracy po kierunku specialized english for business
Wśród wykonywanych potencjalnych stanowisk, na jakie rekrutować może absolwent kierunku, wymienić można przykładowo: specjalista z językiem angielskim w Dziale Zobowiązań – Centrum Usług Wspólnych, pracownik administracyjno-biurowy z językiem obcym, specjalista ds. obsługi klienta, asystent dyrektora, pracownik / koordynator działu współpracy z zagranicą, specjalista ds. obsługi klientów kluczowych (np. w korporacjach finansowych, przedsiębiorstwach logistycznych itp.). Zaznaczyć należy, iż nazwy zawodów lub stanowisk pracy podlegają w obecnych czasach znacznym i częstym zmianom wynikającym z dynamicznie rozwijającego się rynku pracy, dlatego przy tak szeroko zakrojonym spektrum możliwości zatrudnienia opis sylwetki absolwenta celowo wskazuje raczej na sektory gospodarki i charakter pracy, a nie na konkretny zawód. Tym bardziej że nazwa tego samego stanowiska pracy jest często różnie formułowana, np. keynote manager / specjalista ds. klientów kluczowych / doradca klienta kluczowego / koordynator ds. klientów kluczowych. Program studiów zakłada, iż absolwent uzyska wiedzę z zakresu specjalistycznego języka biznesu, a także podstaw aktywności biznesowej w dobie zmieniających się realiów globalizacji, pozwalających na podjęcie pracy w ww. sektorach gospodarki i doskonalenie umiejętności w środowisku zawodowym.
Studia stanowią optymalną ofertę dla studenta polskiego i zagranicznego pragnącego zdobyć pogłębioną̨ wiedzę, kompetencje i umiejętności z zakresu języka angielskiego w biznesie, z uwzględnieniem praktycznego zastosowania wybranych wątków z obszaru nauk humanistycznych i społecznych, odpowiadające wymogom współczesnego rynku pracy w Polsce i w innych krajach. Program studiów umożliwia studentowi sprostanie wyzwaniom w zmieniającym się świecie, przygotowując go w sposób praktyczny i skontekstualizowany do pracy zawodowej w międzynarodowym środowisku.