Studia marynistyczne

Studia marynistyczne to unikatowe w skali kraju studia, oferujące kształcenie dla osób pragnących związać swoją przyszłość zawodową z Pomorzem i gospodarką morską.

Są to studia praktyczne, co oznacza, że w ramach wielomiesięcznych praktyk student będzie miał okazję poznać różne branże w obszarze usług i gospodarki morskiej i zdecydować, w jakim kierunku powinien doskonalić swoją wiedzę i umiejętności praktyczne.

Studia marynistyczne będą realizowane w specjalności: Obronność i wychowanie morskie, a w sytuacji ich dużego powodzenia jest również przygotowana druga specjalność: Edukacja dla Pomorza.

W skład Rady Interesariuszy Zewnętrznych, która wspiera Katedrę Marynistyki w realizacji przedmiotowych studiów wchodzą: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego; Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego; Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego; Miasto Gdynia; Burmistrz Helu; Burmistrz Miasta Jastarni; Wójt Gminy Puck; Liga Morska i Rzeczna-Zarząd Główny; Muzeum II wojny światowej w Gdańsku; Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni; Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku; Polska Izba Turystyki – Oddział Pomorski w Gdańsku; Polski Klaster Morski; Urząd Morski w Gdyni; Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.; Telewizja Kablowa „Chopin"; Biovento Sp. z o. o.; Svanvid Sp. z o. o.; Okulski Grand – Rozewie.

Absolwenci kierunku Studia marynistyczne mogą podjąć pracę w instytucjach wskazanych wyżej lub pokrewnych, w których jako studenci odbędą praktyki. Dynamiczny rozwój sektora morskiego powoduje, że będzie on poszukiwał dobrze przygotowanych absolwentów kierunku studia marynistyczne.

Uczelnie, na których możesz studiować wybrany kierunek

No results found.

Komentarze (0)

No comments found