Sztuka i wzornictwo szkła

Studia na kierunku Sztuka i wzornictwo szkła skupiają się na artystycznym aspekcie szkła, dostarcza informacji z zakresu wiedzy ogólnej i szczegółowej o szkle i jego zastosowaniach.

Kierunkowy profil kształcenia prowadzony jest w oparciu o takie dziedziny jak szkło użytkowe, szkło artystyczne, szkło w architekturze i witraż. Kompletny obszar nauczania obejmuje także wiedzę o człowieku w projektowaniu, metodykę projektowania oraz technologię szkła i materiałoznawstwo.

Student kierunku Sztuka i wzornictwo szkła nabywa wiedzę humanistyczną z zakresu historii i teorii sztuki. Wykazuje zrozumienie specyficznego miejsca wzornictwa w obrębie szeroko pojmowanej sztuki, wykorzystuje je w budowaniu własnej twórczości projektowej i artystycznej.

W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu rysunku, malarstwa, rzeźby, technicznego i technologicznego aspektu projektowania szkła oraz wykorzystywania warsztatu projektanta.

Absolwent kierunku Sztuka i wzornictwo szkła jest przygotowany do pracy jako projektant szkła użytkowego, może podjąć zatrudnienie w biurze projektowym, hucie szkła, jak również w instytucjach kultury. Zdobyta wiedza i umiejętności stwarzają mu możliwość samozatrudnienia poprzez założenie studia szklarskiego lub inną formę działalności gospodarczej. Znajdzie zatrudnienie w:

  • studiach projektowo-realizacyjnych
  • przemyśle szklanym użytkowym
  • szkolnictwie
  • muzeach
  • galeriach sztuki

Jakie uczelnie oferują kierunek Sztuka i wzornictwo szkła

W których miastach można studiować Sztuka i wzornictwo szkła

Wrocław

Uczelnie: 27
Kierunki: 274

Komentarze (0)

No comments found