Technologie proekologiczne i zarządzanie środowiskiem
Kierunek Technologie proekologiczne i zarządzanie środowiskiem oferuje studentom studia łączące wiedzę z zakresu trzech obszarów kształcenia a ponadto chemii ogólnej, analitycznej, fizycznej, nieorganicznej, organicznej oraz przedmiotów specjalistycznych związanych z wiedzą o przetwarzaniu surowców i wytwarzaniu półwyrobów i wyrobów, a także metod ich wytwarzania oraz technologiami ich wykorzystania i utylizacji po zakończonym okresie użytkowania.
Studia na kierunku Technologie proekologiczne i zarządzanie środowiskiem zapewniają studentom zdobycie wiedzy z obszaru nauk przyrodniczych, poznanie zasad analizy i zarządzania środowiskiem. Duża ilość zajęć laboratoryjnych oraz odbycie semestralnych praktyk zawodowych gwarantuje zdobycie praktycznych umiejętności wysoko cenionych na rynku pracy.
Dla kogo studia na kierunku technologie proekologiczne i zarządzanie środowiskiem
To propozycja dla kandydatów świadomych zagrożeń środowiska, którzy w swojej pracy zawodowej chcą aktywnie działać na rzecz jego poprawy.
Studia wymagają predyspozycji technicznych, a także zainteresowania naukami przyrodniczymi.
Program kształcenia na kierunku technologie proekologiczne i zarządzanie środowiskiem
Oprócz przedmiotów kształcenia ogólnego, studenci uczestniczą w zajęciach kierunkowych.
Realizowane są praktyki zawodowe.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku technologie proekologiczne i zarządzanie środowiskiem
Zasady rekrutacji należy sprawdzać na stronie internetowej uczelni.
Perspektywy pracy po kierunku technologie proekologiczne i zarządzanie środowiskiem
Absolwent kierunku technologie proekologiczne i zarządzanie środowiskiem jest wykształcony w trzech obszarach kształcenia, posiada wiedzę z zakresu funkcjonowania środowiska, jego analizy oraz metod, technik i technologii prowadzących do jak najmniejszej eksploatacji i dewastacji środowiska naturalnego. Zna techniki zachowawcze.
Posiada podstawowe informacje, dotyczące aspektów inżynierskich. Jest osobą kompetentną do prawidłowego sporządzenia raportu oceny oddziaływania na środowisko. Osiągnięte efekty kształcenia, semestralna praktyka zawodowa oraz unikalne trójobszarowe umiejscowienie kierunku w zakresie kształcenia, dają ogromną szansę na rynku pracy oraz niezwykłe doświadczenie wynikające z dużej liczby zajęć praktycznych.