Technologie wytwarzania implantów i narzędzi medycznych
Kierunek Technologie wytwarzania implantów i narzędzi medycznych obejmują wiedzę z zakresu inżynierii mechanicznej, biomedycznej i materiałowej jak również matematyki, fizyki i chemii.
Studenci poznają zagadnienia z obszaru inżynierskiego wspomagania procesów projektowych, przeróbki plastycznej, obróbki ubytkowej oraz przetwórstwa tworzyw sztucznych. Uczą się wykonywać pomiary różnych parametrów procesowych, kontrolować i sterować pracą maszyn i urządzeń. Zapoznają się z metodami posługiwania się nowoczesnymi narzędziami programistycznymi zarówno w zakresie projektowania jak i technologii oraz rozwiązywania złożonych problemów badawczych.
Studia realizowane są na poziomie pierwszego stopnia.
Absolwenci uzyskują tytuł licencjata.
Dla kogo studia na kierunku technologie wytwarzania implantów i narzędzi medycznych
Kierunek przewidziany jest dla osób zainteresowanych naukami inżynieryjno-technicznymi, związanymi z technologiami wytwarzania.
Program kształcenia na kierunku technologie wytwarzania implantów i narzędzi medycznych
Wykaz przedmiotów dostępny jest na stronie uczelni prowadzącej kierunek.
Do programu studiów został wprowadzony moduł związany z zarządzaniem, aspektami prawnymi, certyfikacją wyrobów medycznych.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku technologie wytwarzania implantów i narzędzi medycznych
Podczas rekrutacji punktowany jest:
- język polski
- język obcy
- matematyka
- jeden przedmiot wybrany spośród: fizyka, informatyka, biologia, chemia, technologia informacyjna.
Perspektywy pracy po kierunku technologie wytwarzania implantów i narzędzi medycznych
Absolwenci przygotowani są do podjęcia pracy w intensywnie rozwijających się gałęziach przemysłu związanych z technologiami wytwarzania oraz procesami produkcyjnymi w kraju jaki zagranicą.
Będą potrafili kierować zespołami inżynierskim lub zdobędą kompetencje do obejmowania kierowniczych stanowisk w niezwykle obecnie ważnych, intensywnie rozwijających się gałęziach przemysłu związanych z technologiami produkcji a w szczególności produkcji i certyfikacji implantów i wyrobów medycznych.
Opinie o kierunku technologie wytwarzania implantów i narzędzi medycznych
Studia są szansą na zdobycie bardzo poszukiwanej obecnie wiedzy w zakresie technologii produkcji ze szczególnym uwzględnieniem wysoko zaawansowanych technologii wytwarzania implantów i narzędzi medycznych.
Oferta studiów na kierunku Technologie wytwarzania implantów i narzędzi medycznych jest odpowiedzią na szereg wyzwań XXI wieku, związanych m.in.z koniecznością wzrostu innowacyjności w wielu gałęziach gospodarki w naszym kraju.
W ramach studiów Absolwent będzie mógł uzyskać certyfikat IPMA-Student poświadczający wiedzę w zakresie przygotowywania wniosków, analizy kosztów i korzyści oraz zarządzania projektami.