Pedagogika w Warszawie
Pedagogika - studia
Studia na Pedagogice są dwustopniowe, 3-letnie licencjackie i 2-letnie, pozwalające uzyskać tytuł magistra.
Kierunek Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna realizowany jest tylko w formie jednolitych, 5-letnich studiów magisterskich.
Wśród kierunków pedagogicznych na uwagę zasługuje także Pedagogika specjalna.
Pedagogika rekrutacja
Przyjęcia na uczelnie publiczne odbywają się na podstawie wyników uzyskanych na maturze z wybranych przedmiotów. Ubiegając się o indeks niepublicznej szkoły wyższej najczęściej wystarczy złożyć wymagane dokumenty.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Pedagogikę możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia pedagogiczne i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Pedagogika - specjalizacje
Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna najczęściej realizowana jest bez podziału na specjalności.Natomiast studia na pedagogice to szereg różnorodnych specjalizacji, które studenci wybierają w toku studiów. Przykładowe to: animacja społeczno-kulturowa, edukacja wczesnoszkolna, animacja społeczno-kulturowa z edukacją kulturalną, edukacja dorosłych i bhp, pedagogika informatyki i pedagogika zdolności, pedagogika wczesnoszkolna i korekcyjna, wychowanie przedszkolne z edukacją wczesnoszkolną, pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, edukacja medialna psychopedagogika kreatywności, terapia pedagogiczna i wspomaganie rozwoju dziecka, doradztwo zawodowe z personalnym i edukacja ustawiczna, pedagog szkolny z terapią pedagogiczną, pedagogika resocjalizacyjna, logopedia oświatowa, pedagogika rodziny, andragogika - edukacja dorosłych, pedagogika czasu wolnego (turystyka dzieci i młodzieży), psychoprofilaktyka i terapia pedagogiczna, edukacja informatyczna i medialna, pedagogika międzykulturowa.Pedagogika - przedmioty na studiach
Studenci zmagają się m.in. z takimi przedmiotami: psychologia ogólna, komunikowanie społeczne, historia myśli pedagogicznej, biomedyczne podstawy rozwoju, teoria wychowania, pedagogika społeczna, media w edukacji, andragogika ogólna, pedeutologia, metody badań pedagogicznych, pedagogika czasu wolnego, metodyka pracy dydaktycznej, muzykoterapia.
Czy warto studiować pedagogikę?
Jedną ze ścieżek zawodowych absolwentów studiów pedagogicznych jest praca w szkole.
Dowiedz się więcej o plusach i minusach zawodu:
Praca po pedagogice
Absolwenci pedagogiki mogą pracować przykładowo w:
- żłobkach,
- przedszkolach,
- szkołach,
- świetlicach,
- poradniach psychologiczno-pedagogicznych,
- gabinetach terapii pedagogicznej,
- placówkach opiekuńczo-wychowawczych,
- instytucjach interwencji i pomocy społecznej,
- placówkach kulturalno-oświatowych,
- organizacjach rządowych i pozarządowych,
- fundacjach.
Ile zarabia pedagog?
Mediana zarobków pedagoga to ok. 4000 zł brutto. Wynagrodzenia będą się różnić zależnie od statusu pracodawcy, zakresu obowiązków, wielkości firmy.
Pedagogika - opinie
Jeśli myślisz o pracy z dziećmi i młodzieżą, chcesz zajmować się doradztwem zawodowym, rozwiązywać problemy rozwoju kompetencji, resocjalizacji, interesujesz się działaniami socjalno-wychowawczymi, socjoterapią, psychologią, widzisz swój potencjał w pracy z osobami starszymi – to kierunek dla Ciebie.
***
Może zainteresują Cię szczególnie inne kierunki:
Oligofrenopedagogika z arteterapią
Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza
Zobacz typy studiów pedagogicznych.
Poznaj wykaz kierunków pedagogicznych.
Jakie uczelnie w Warszawie oferują kierunek pedagogika
(+) PL + 48 690 890 760 EN + 48 790873343
studia@wue.waw.pl