Ekologia miasta
Kształcenie na kierunku Ekologia miasta uwzględnia m.in. takie aspekty jak ekosystem miasta, projektowanie proekologiczne, klimat, faunę, florę miasta, jego bioróżnorodność, farming miejski, agrokulturę, gospodarkę odpadami.
Studenci uzyskują holistyczne spojrzenie na miasto jako system ekologiczny. Uczą się łączyć harmonijnie rozwiązania przestrzenne i urbanistyczne oraz społeczno-gospodarcze z wszystkimi elementami przyrody.
Dla kogo studia na kierunku ekologia miasta
Jeśli hasła: zielone miasta, ogrody na dachach, miejski farming nie są Ci obce, to z pewnością zainteresuje Cię kształcenie na kierunku Ekologia miasta.
To propozycja dla osób świadomych współczesnych zagrożeń środowiska, o podejściu proekologicznym, kreatywnych, zaradnych, aktywnych.
Program kształcenia na kierunku ekologia miasta
Program studiów obejmuje m.in. takie przedmioty:
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku ekologia miasta
Podczas rekrutacji punktowane są:
- język obcy
- jeden przedmiot wybrany spośród: biologia, matematyka, chemia, fizyka i astronomia, informatyka, geografia, historia, wiedza o społeczeństwie, historia sztuki.
Perspektywy pracy po kierunku ekologia miasta
Absolwent mogą pracować w:
- jednostkach administracji państwowej i samorządu terytorialnego
- firmach, instytucjach, stowarzyszeniach i organizacjach pozarządowych zajmujących się projektowaniem nowoczesnych rozwiązań proekologicznych oraz działających na rzecz miasta.