Inżynieria i systemy gospodarowania rolniczego (makrokierunek)
Inżyniera i systemy gospodarowania rolniczego to makrokierunek będący połączeniem dwóch bloków tematycznych: produkcji roślinnej i mechanizacji rolnictwa. Kierunek łączy w sobie zagadnienia właściwe dla kierunków rolniczych z przedmiotami charakterystycznymi dla studiów technicznych.
Dla kogo studia na kierunku inżynieria i systemy gospodarowania rolniczego (makrokierunek)
To propozycja dla tych, którzy swoją przyszłość zawodową wiążą z rolnictwem, zarządzaniem gospodarstwem rolnym. Dla kandydatów o predyspozycjach technicznych.
Program kształcenia na kierunku inżynieria i systemy gospodarowania rolniczego (makrokierunek)
Przykładowe przedmioty realizowane podczas kształcenia na kierunku inżynieria i systemy gospodarowania rolniczego: agrometeorologia, gleboznawstwo i inżynieria środowiska, grafika inżynierska, mechanika techniczna, rynki rolnicze, maszynoznawstwo rolnicze i ogrodnicze, programy strukturalne i obsługa subwencji rolniczych, inżynieria rolniczych surowców energetycznych, teoria eksperymentu i elementy statystyki opisowej, gospodarka energetyczna, praktyka eksploatacyjna maszyn i urządzeń technicznych.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku inżynieria i systemy gospodarowania rolniczego (makrokierunek)
Zasady rekrutacji należy sprawdzać na stronach internetowych uczelni.
Perspektywy pracy po kierunku inżynieria i systemy gospodarowania rolniczego (makrokierunek)
Absolwent będzie posiadać podstawową wiedzę biologiczno-chemiczną i ekologiczną oraz z zakresu ekonomiki i zarządzania produkcją rolniczą. Zdobędzie także rozległą wiedzę inżynierską z zakresu eksploatacji i użytkowania obiektów technicznych oraz nadzorowania procesów, systemów produkcyjnych i eksploatacyjnych dotyczących technologii produkcji surowców rolniczych, zwłaszcza roślinnych i przetwórstwa rolno-spożywczego. Absolwent makrokierunku inżynieria i systemy gospodarowania rolniczego znajdzie zatrudnienie w dużych, zmechanizowanych przedsiębiorstwach rolniczych.