Język polski z historią
Język polski z historią to międzykierunkowe studia powołane dla kształcenia przyszłych nauczycieli języka polskiego i historii w szkole podstawowej czy średniej.
Adresowane są do absolwentów kierunków humanistycznych różnych typów szkół wyższych, posiadających co najmniej stopień licencjata i chętnych do poszerzenia i pogłębienia wiedzy w proponowanych kierunkach.
Studia trwają cztery semestry (po trzecim semestrze studenci otrzymują dyplom w zakresie jednego z realizowanych kierunków). Zajęcia odbywają się w dwudniowych sesjach - w soboty i niedziele, co dwa tygodnie (7 zjazdów w semestrze)
Dla kogo studia na kierunku język polski z historią
Kierunek wybierają osoby pragnące w przyszłości pracować w charakterze nauczyciela języka polskiego lub historii. To propozycja dla humanistów, osób z zamiłowaniem do literatury, jej powiązań z historią.
Program kształcenia na kierunku język polski z historią
Program łączy zagadnienia merytoryczne z zakresu języka polskiego i historii, jak i obejmuje przedmioty przygotowujące do nauczania języka polskiego i historii: metodykę, kursy pedagogiczne, elementy psychologii.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku język polski z historią
Warunkiem rekrutacji jest ukończenie studiów licencjackich. Szczegóły nabory należy sprawdzać na stronie internetowej uczelni.
Perspektywy pracy po kierunku język polski z historią
Celem kształcenia na kierunku jest przygotowanie do pracy w charakterze nauczyciela. Absolwenci pracować będą:
- w szkołach
- ośrodkach kultury
- instytucjach propagujących poznawanie historii.
Opinie o kierunku język polski z historią
Studia "dwa w jednym". Powiązanie literatury i historii jest niezaprzeczalne, to obszaru uzupełniające się, a tym samym możliwość zdobycia rozszerzonych uprawnień do nauczania".