Mathematics
2+2=4, niezależnie od języka, w jakim to wypowiemy. Ale studiowanie matematyki w języku angielskim łatwiej otwiera perspektywy dalszej kariery naukowej czy pracy w międzynarodowych firmach.
Anglojęzyczną matematykę prowadzi kilka uczelni w różnych zakątkach Polski. Studenci tego kierunku uzyskują wiedzę z zakresu klasycznych i nowoczesnych metod matematycznych oraz sposobów ich wdrażania w nauce i gospodarce. Potrafią posługiwać się metodami matematycznymi, umożliwiającymi interpretowanie i analizowanie procesów w gospodarce, ze szczególnym uwzględnieniem bankowości, ubezpieczeń i przemysłu. Poza przygotowaniem matematycznym posiadają wiedzę w dziedzinie nowoczesnych metod informatycznych oraz zastosowań matematyki w technice i gospodarce.
Dla kogo studia na kierunku mathematics
To studia dla osób, które lubią i potrafią liczyć – zarówno cyfry w słupkach, jak i… na siebie. Zdecydowanie dla kandydatów sprawnie władających językiem angielskim.
Program kształcenia na kierunku mathematics
W programie studiów zazwyczaj pojawiają się takie przedmioty jak:
- algebra liniowa
- geometria analityczna
- rachunek całkowy
- metody numeryczne
- matematyka finansowa
- ekonomia
- teoria gier
- rachunek prawdopodobieństwa
- programowanie liniowe.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku mathematics
Rzecz jasna najlepiej punktowanym przedmiotem maturalnym podczas rekrutacji jest matematyka. Do podjęcia studiów po angielsku niezbędne jest także zaświadczenie o znajomości tego języka.
Perspektywy pracy po kierunku mathematics
Absolwenci kierunku Mathematics mogą kontynuować karierę naukową lub znaleźć pracę w międzynarodowych firmach. Mogą pracować jako aktuariusze, wyceniać wartości ryzykownych projektów finansowych i szacować ryzyka. Odnajdą się także w ubezpieczeniach, firmach finansowych, inwestycyjnych, doradczych czy bankach. Mogą zajmować się analizą rynku, planowaniem finansowym, tworzeniem strategii albo pracować na giełdzie papierów wartościowych.