Mongolistyka i tybetologia

Studia na mongolistyce i tybetologii dają możliwość poznania kultury i języka klasycznego i współczesnego mongolskiego, klasycznego i współczesnego tybetańskiego, literatury, historii i religii Mongolii i Tybetu.

Studenci uczą się: dziejów regionu lub kraju będącego przedmiotem studiów, od starożytności do czasów współczesnych, zagadnień społeczno-kulturowych regionu, wiedzy o literaturze i kulturze kraju, wiedzy o sztuce regionu, wiedzy o filozofii i religiach regionu i kraju.

Absolwent dodatkowo będzie miał wiedzę z zakresu historii filozofii, teorii kultury i antropologii kultury. Kończąc studia absolwenci mają opanowany język orientalny na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację, potrafią czytać proste tekstów źródłowych w języku orientalnym.

Perspektywy pracy po ukończeniu mongolistyka i tybetologia

Zdobyta wiedza pozwoli absolwentowi na poprawne poruszanie się i wypowiadanie w sferze ogólnych zagadnień dotyczących dziejów, literatury, kultury, sztuki, religii i innych kwestii społeczno-politycznych regionu/kraju będącego przedmiotem studiów. Absolwent jest przygotowany do pracy w instytucjach upowszechniania kultury oraz w administracji publicznej.

Jakie uczelnie oferują kierunek Mongolistyka i tybetologia
Total 1 item.
W których miastach można studiować Mongolistyka i tybetologia

Warszawa

Warszawa
Uczelnie: 73
Kierunki: 607
Komentarze (0)
No comments found