Regionalistyka kulturowa
Przedmiotem badań kierunku Regionalistyka kulturowa jest obszar idei, który koncentruje się na koncepcjach teoretycznych dotyczących pojęcia regionu.
Kierunek został stworzony w celu kształcenia specjalistów, którzy wyjdą naprzeciw współczesnym zjawiskom zachodzącym w wielu dziedzinach życia społecznego, politycznego, a także kulturalnego.
Studia te mają interdyscyplinarny charakter i pozwalają na uzyskanie szczegółowej wiedzy z zakresu etnologii, antropologii kulturowej, filologii, historii, geografii, a także umiejętności praktycznych, które będą niezbędne w pracy zawodowej.
Dla kogo studia na kierunku regionalistyka kulturowa
To studia dla osób zainteresowanych zagadnieniami związanymi z kulturą, geografią oraz historią Polski i Europy.
Program kształcenia na kierunku regionalistyka kulturowa
Studia mają interdyscyplinarny charakter.
Program studiów jest obejmuje przedmioty z zakresu takich dyscyplin jak: etnologia i antropologia kulturowa, filologia, historia, geografia, które są uzupełnione o przedmioty, w ramach których student zdobywa umiejętności praktyczne.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku regionalistyka kulturowa
Zasady rekrutacji należy sprawdzać na stronach internetowych uczelni.
Perspektywy pracy po kierunku regionalistyka kulturowa
Absolwent kierunku regionalistyka kulturowa może podjąć pracę w charakterze wykwalifikowanego pracownika regionalnych instytucji kulturalnych, oświatowych, turystycznych oraz w mediach. Może pracować także jako pracownik urzędu miasta i gminy, czy instytucji europejskich.
Dodatkowo, po zdobyciu odpowiednich uprawnień, może również znaleźć pracę w szkolnictwie oraz jako dziennikarz.
Opinie o kierunku regionalistyka kulturowa
Studia pozwalają uzyskać wiedzę o głównych kierunkach rozwoju i najważniejszych osiągnięciach w obszarze regionalistyki, uzyskania kompetencji interkulturowych, umiejętności samodzielnego formułowania i analizy problemów badawczych, selekcjonowania informacji przy użyciu różnych sposobów i źródeł.