Socjologia w Białymstoku
Socjologia – studia w Białymstoku
Studia socjologiczne to dobry wybór dla osób, które chcą rozszerzyć swoje horyzonty, zgłębić podstawy relacji międzyludzkich, doskonalić swe działania komunikacyjne i warsztat metodologiczny, poznać prawidła psychologii i filozofii społecznej, działania grup i instytucji.
Studenci zdobywają praktyczne umiejętności, które będą rozwijane na studiach I stopnia poprzez moduły praktyczne oraz praktyki zawodowe, a na studiach II stopnia poprzez specjalizacje.
Socjologia – specjalności
Na studiach drugiego stopnia dostępne są ścieżki kształcenia:
- coaching z elementami psychologii społecznej,
- badanie opinii i zachowań rynkowych,
- nowe praktyki kulturowe,
- komunikacja i socjologia kognitywna.
Socjologia – przedmioty na studiach
W programie kształcenia znajdą się: wstęp do socjologii, etyka zawodowa i ochrona własności intelektualnej, antropologia społeczna, społeczeństwo obywatelskie, statystyka, metody statystyczne w socjologii, metody ilościowe, metody jakościowe, wprowadzenie do logiki, analiza danych zastanych, socjologia organizacji i instytucji, socjologia religii, socjologia edukacji, socjologia ekonomiczna, socjologia rynku pracy, socjologia polityki, makrostruktury społeczne, socjologia narodu, socjologia wsi i miasta, mikrostruktury – procesy grupowe, psychologia społeczna, zmiana społeczna – socjologia zmiany społecznej, przemiany współczesnego społeczeństwa polskiego, człowiek w sieci – socjopsychologiczne aspekty funkcjonowania Internetu, procesy ludnościowe, technologia informacyjna, zarządzanie informacją, wizualizacja danych, systemy informacji przestrzennej, historia myśli społecznej, klasyczne teorie socjologiczne, wprowadzenie do filozofii dla socjologów, socjologia kultury, socjologia sztuki, socjologia emocji.
Socjologia – rekrutacja w Białymstoku
Kandydaci wskazują jeden przedmiot zdawany na maturze, wybrany spośród: dowolny język obcy nowożytny, historia, język polski, wiedza o społeczeństwie.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Socjologię możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia na tym kierunku i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Socjologia – praca po studiach
Absolwenci socjologii mogą pracować przykładowo w:
- ośrodkach badań społecznych i marketingowych,
- mediach społecznościowych i tradycyjnych,
- instytucjach kultury,
- samorządach i innych instytucjach administracji publicznej,
- działach relacji publicznych oraz zarządzania zasobami korporacji,
- firmach szkoleniowych i doradczych,
- organizacjach pozarządowych.
Czy warto studiować Socjologię w Białymstoku?
Program studiów socjologicznych na Uniwersytecie w Białymstoku nakierowany jest na poszerzanie wiedzy specjalistycznej, rozwijanie umiejętności realizacji badań opinii i badań marketingowych, ćwiczenie umiejętności miękkich, takich jak pogłębianie samodzielności i refleksyjności, komunikatywności, autoprezentacji, umiejętności zarządzania zespołem a także na budowanie wyczulenia na kwestie społeczne.
Socjologia – opinie
Absolwenci białostockiej Socjologii podkreślają, że elastyczność i kompetencje miękkie wypracowane w trakcie studiów pozwalają odnaleźć się im w różnych miejscach pracy.
Ważnym atutem studiów na tym kierunku jest szeroki zakres przedmiotów, umożliwiający rozwijanie wielu zainteresowań.
***
Może zainteresują Cię również studia:
Socjotechnika i oddziaływanie społeczne
Poznaj inne kierunki społeczne
Przeczytaj o studiach społecznych
Fot. Freepik