Trener zdrowia
Studia drugiego stopnia na kierunku Trener zdrowia trwają 4 semestry.
Zajęcia odbywają się w formie wykładów, seminariów i ćwiczeń, w tym ćwiczeń praktycznych w laboratoriach i pracowniach kształcenia kierunkowego pod nadzorem wykładowcy oraz praktyk zawodowych.
Studia te dedykowane są dla studenta pragnącego zdobyć pogłębioną wiedzę, kompetencje i umiejętności z zakresu kształtowania prozdrowotnego stylu życia, w tym ustalania celów oraz planów działania w zakresie poprawy zdrowia jednostek i społeczności, co daje możliwość pogłębionego i szerokiego kształcenia odpowiadającego wymogom współczesnego rynku pracy w Polsce i na świecie.
Program studiów umożliwia studentowi przygotowanie do działania na polu zawodowym oraz sprostanie wyzwaniom stawianym przez współczesność. Ponadto studia gwarantują uzyskanie wiedzy i umiejętności z zakresu metodologii badań naukowych, dzięki czemu absolwent kierunku Trener zdrowia będzie także posiadał kompetencje do dokonywania samodzielnych, pogłębionych analiz i syntez procesów zachodzących w życiu publicznym.
Dla kogo studia na kierunku trener zdrowia
O przyjęcie na studia mogą ubiegać się kandydaci posiadający tytuł licencjata, inżyniera, magistra lub równorzędny dowolnego kierunku studiów. Przyjęcia kandydatów odbywać się będą na podstawie średniej ocen uzyskanej z przebiegu ukończonych studiów.
Program kształcenia na kierunku trener zdrowia
Skontaktuj się z Działem Rekrutacji uczelni, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat programu studiów.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku trener zdrowia
Szczegółowe zasady rekrutacyjne należy sprawdzać na stronie uczelni.
Perspektywy pracy po kierunku trener zdrowia
Absolwent studiów może świadczyć usługi zarówno dla konsumentów i przedsiębiorców na rynku prywatnym, jak i jednostek sektora publicznego, takich jak:
- urzędy gmin, powiatów i województw,
- placówek oświatowych,
- służb więziennych,
- służb zbrojnych.
Absolwenci kierunku Trener zdrowia będą mogli wspierać organizacje non-profit w realizacji ich celów statutowych, powiązanych z zadaniami z zakresu zdrowia publicznego.