Animacja

Kierunek studiów Animacja jest wymarzoną propozycją dla tych wszystkich, którzy mają zainteresowania artystyczne, umiejętności plastyczne, z łatwością obsługują programy graficzne, są kreatywni, a jednocześnie z nostalgią wspominają czasy dzieciństwa, bajek i wielkich Disnayowskich produkcji.

W programie studiów na kierunku Animacja przewidziano zajęcia z podstaw animacji, animacji komputerowej, rysunku, malarstwa, projektowania graficznego, animacji multimedialnej. Są też przedmioty, dzięki którym staniesz się prawdziwym ekspertem w dziedzinie animacji.

Po ukończeniu studiów na kierunku Animacja, absolwenci posiadają wiedzę w zakresie:

  • artystycznych dyscyplin typu: malarstwo, grafika,rysunek
  • znajomości i przestrzegania praw autorskich i współtwórców filmów i projektów
  • znajomości technik animacji tradycyjnych oraz cyfrowych
  • realizacji ścieżek dźwiękowych
  • wiedzy o nowoczesnych urządzeniach komputerowych przeznaczonych do tworzenia projektów graficznych
Gdzie praca po studiach z Animacji?
Możliwości pracy jest wiele. Możesz zatrudnić się jako: animator 2D i 3D, projektant scenografii do filmów animowanych, reżyser filmów animowanych, kompozytor utworów audiowizualnych, produkcjach telewizyjnych, pracownik agencji specjalizujących się w tworzeniu różnego rodzaju projektów internetowych, edukacyjnych, pracownik ośrodków edukacji artystycznej.

Możesz pracować w agencjach reklamowych, firmach produkujących filmy edukacyjne, informacyjne czy popularno-naukowe. Możesz podjąć pracę animatora lub stać się członkiem zespołu odpowiedzialnego za przygotowywanie scenografii do filmów animowanych.

Jakie uczelnie oferują kierunek Animacja

W których miastach można studiować Animacja

Gdańsk

Uczelnie: 16
Kierunki: 211

Poznań

Uczelnie: 25
Kierunki: 326

Komentarze (1)

  • wiem, że w CK Zamek jest TV Studio Filmów Animowanych, ale jak się orientuje to kokosów tam się nie zarabia. Gdzie najlepiej płacą?
    11/21/18