Finanse i ekonomia biznesu

Studia na kierunku Finanse i ekonomia biznesu to propozycja dla tych wszystkich, którzy preferują przedmioty ścisłe, po drodze im z matematyką, ale też szerzej patrzą na świat od strony biznesowej.

W trakcie studiów poznacie zagadnienia z zakresu statystyki, analizy matematycznej, czy makro- i mikroekonomii. Studenci uczestniczą w zajęciach z rachunkowości gospodarczej, poznają rynki inwestycyjne, ekonomię biznesu.

Dzięki studiom na kierunku Finanse i ekonomia biznesu dowiesz się, jak założyć, prowadzić i promować firmę, jak raportować, analizować i wykorzystywać w praktyce różnorodne zjawiska ekonomiczne, by kompleksowo dbać o rozwój i funkcjonowanie danej organizacji. Nauczysz się, jak aplikować o fundusze ze środków unijnych, przygotować biznesplan czy usprawnić funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

Gdzie i jaka praca po kierunku Finanse i ekonomia biznesu?

Absolwenci opisywanych studiów mogą znaleźć zatrudnienie w takich placówkach, jak: małe i duże przedsiębiorstwa, międzynarodowe korporacje, instytucje administracyjne, gdzie potrzebni są finansiści i ekonomiści biznesu.

Będą doskonale przygotowani do pracy w biurach doradztwa finansowego, w biurach podatkowych i urzędach administracyjnych. Mogą także prowadzić własną działalność gospodarczą o profilu pokrewnym studiom.

Jakie uczelnie oferują kierunek Finanse i ekonomia biznesu

W których miastach można studiować Finanse i ekonomia biznesu

Gdańsk

Uczelnie: 16
Kierunki: 211

Komentarze (0)

No comments found