Inżynieria środowiska i energetyka (makrokierunek)
Studenci studiów międzykierunkowych Inżynieria środowiska i energetyka zdobywają wiedzę z zakresu racjonalizacji procesów wytwarzania i użytkowania energii oraz techniki inżynierii środowiska mających na celu minimalizację skutków działalności gospodarczej i komunalnej na przyrodę.
Taki profil kształcenia wpisuje się w filozofię zrównoważonego rozwoju, będącą powszechnie akceptowaną strategią budowania współczesnej gospodarki.Jaka praca po inżynierii środowiska i energetyce.
Dla kogo studia na kierunku inżynieria środowiska i energetyka (makrokierunek)
To propozycja dla kandydatów świadomych konieczności proekologicznych zmian w dziedzinie energetyki, osób o predyspozycjach technicznych, łatwości nauki przedmiotów ścisłych, którzy po ukończeniu studiów chcą zostać nowoczesnymi inżynierami.
Program kształcenia na kierunku inżynieria środowiska i energetyka (makrokierunek)
W programie studiów znajdą się przedmioty kształcenia ogólnego, inżynierskiego, a także te związane z kierunkiem studiów.
Studenci będą zgłębiać zagadnienia nauk o Ziemi, kwestie dotyczące odnawialnych źródeł energii, ekologicznych rozwiązań, zarządzania środowiskiem, gospodarowania zasobami, pozyskiwania, magazynowania i przesyłu energii.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku inżynieria środowiska i energetyka (makrokierunek)
Zasady rekrutacji należy sprawdzać na stronie internetowej uczelni realizującej studia.
Perspektywy pracy po kierunku inżynieria środowiska i energetyka (makrokierunek)
Absolwenci kierunku inżynieria środowiska i energetyka są przygotowani do pracy w:
- instytutach naukowo-badawczych,
- biurach projektowych,
- przedsiębiorstwach zajmujących się: ochroną atmosfery, zaopatrzeniem w wodę, usuwaniem ścieków, oczyszczaniem ścieków, gospodarką odpadami, rekultywacją terenów zdegradowanych
- urzędach administracji samorządowej i państwowej.
Opinie o kierunku inżynieria środowiska i energetyka (makrokierunek)
Problemy energetyki i środowiska to kwestie, które szczególnie zajmują nowoczesnych inżynierów. To dziedziny, które wymagają specjalistów, potrafiących stawić czoła zagrożeniom środowiska i wypracować proekologiczne sposoby gospodarowania ograniczonymi zasobami.