Studia euroazjatyckie
Studia euroazjatyckie zajmują się poznawaniem i badaniem systemów politycznych, historii oraz aktualnej sytuacji ekonomicznej, społecznej i kulturowej państw poradzieckich: Rosji, państw Europy Wschodniej, Azji Centralnej i Kaukazu oraz państw Bliskiego Wschodu.
Są to stacjonarne stadia II stopnia dla osób z tytułem zawodowym licencjata, inżyniera, magistra dowolnego kierunku studiów.
Dla kogo studia na kierunku studia euroazjatyckie
Studia adresowane są głównie do absolwentów kierunków politologicznych i studiów międzynarodowych. To kierunek dla osób interesujących się problematyką gospodarczo – polityczną obszaru Rosji i Europy Wschodniej, Azji Centralnej i Kaukazu oraz Bliskiego Wschodu.
Program kształcenia na kierunku studia euroazjatyckie
W programie studiów znajdziemy takie przedmioty jak:
- Cywilizacje Wschodu i Zachodu
- Nurty badań politologicznych
- Dzieje ZSRR
- Kultura popularna na obszarze euroazjatyckim
- Myśl polityczna wschodu
- Transformacja polityczna w państwach euroazjatyckich
- Polityka gospodarcza i społeczna w państwach euroazjatyckich
- Polska i Wschód
- Biznes i turystyka na obszarze euroazjatyckim.
Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku studia euroazjatyckie
Kandydaci są przyjmowani na podstawie wyniku rozmowy kwalifikacyjnej przeprowadzonej na podstawie wybranego przez kandydata artykułu naukowego (wykaz artykułów dostępny jest na stronie Instytutu).
Perspektywy pracy po kierunku studia euroazjatyckie
Studia na tym kierunku kształcą specjalistów doskonale zorientowanych w sytuacji poszczególnych państw regionu, potrafiących trafnie diagnozować zagrożenia w sferze politycznej i gospodarczej.
Są odpowiedzią na rosnące potrzeby Polski i Unii Europejskiej, które poszukują specjalistów w zakresie kontaktów z krajami Europy Wschodniej i Azji.
Absolwent Studiów euroazjatyckich jest przygotowany do pracy eksperta i doradcy oraz komentatora życia politycznego. Znajdzie zatrudnienie w dyplomacji, administracji państwowej, organizacjach międzynarodowych, firmach prowadzących interesy w Europie Wschodniej i Azji oraz firmach azjatyckich działających w Europie.
Opinie o kierunku studia euroazjatyckie
Osoby zainteresowane tym kierunkiem powinny odwiedzić stronę https://rekrutacja.wnpism.uw.edu.pl/, gdzie poznają opinie absolwentów.