Studia nad buddyzmem

Jeśli interesujesz się Azji Wschodnią, Azją Południową i Azją Południowo-Wschodnią, tzw. orientalnymi kulturami i chcesz systematycznie poszerzać swoją wiedzę o buddyzmie - zainteresuje Cię ten unikatowy kierunek studiów, jakim są studia nad buddyzmem.

Studia nad buddyzmem to wyjątkowa specjalność, która pozwoli studentom: sprawnie poruszać się w wielokulturowym świecie, pracować w międzynarodowym środowisku, nauczyć się języka chińskiego, tybetańskiego lub sanskrytu (450 godzin lektoratu), poznać filozofię i historię buddyzmu, korzystać z bogatej oferty wymian międzyuczelnianych, podróżować po świecie i poznać ludzi z podobnymi pasjami.

W trakcie studia nad buddyzmem oprócz teorii (metodologia, antropologia, socjologia, religioznawstwo, filozofia indyjska, chińska) słuchacze poznają jeden z klasycznych dla tej dyscypliny języków (chiński, tybetański lub sanskryt).

Większość kursów kierunkowych dotyczy kultur poszczególnych krajów: Mongolii, Korei, Japonii, Tybetu, Indii, Chin.

Przed absolwentami studiów nad buddyzmem stoi kariera zawodowa oparta na prowadzeniu międzykulturowego dialogu, realizowaniu projektów kulturalnych i edukacyjnych w międzynarodowym środowisku lub zdobywaniu zagranicznych rynków.

Jakie uczelnie oferują kierunek Studia nad buddyzmem
Total 1 item.

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

31-007 Kraków, ul. Gołębia 24
+48 (12) 663 14 01, 663 14 08,
W których miastach można studiować Studia nad buddyzmem

Kraków

Kraków
Uczelnie: 29
Kierunki: 512
Komentarze (0)
No comments found