• WSAIB Gdynia patronat medialny
 • Uniwersytet Medyczny Łódź Drzwi Otwarte
 • UTH im. Chodkowskiej Warszawa

Akademia Kaliska

uczelnia publiczna, woj. wielkopolskie, 62-800 Kalisz, Nowy Świat 4, (+62) 767 95 66, rekrutacja@pwsz.kalisz.pl

Akademia Kaliska im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego to publiczna szkoła zawodowa istniejąca od 1999 roku, dawniej znana jako Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu. Przez wiele lat zajmowała pierwsze miejsce w rankingach państwowych wyższych szkół zawodowych; ponadto jako jedyna szkoła zawodowa w kraju uzyskała możliwość nadawania stopnia naukowego doktora.

Rekrutacja na Akademię Kaliską obejmuje kilkanaście różnorodnych kierunków, głównie o profilu praktycznym, choć nie tylko. Można tutaj studiować m.in. kosmetologię, dietetykę, położnictwo, ratownictwo medyczne, zarządzanie, wychowanie fizyczne, informatykę, budownictwo, a nawet tak nietypowy kierunek jak lotnictwo i kosmonautyka. Jednak najpopularniejszym kierunkiem na Akademii Kaliskiej pozostaje pielęgniarstwo.


Ocena uczelni

3.09 / 10
424 głosów

Opinie (159)
Akademia Kaliska, AK Kalisz

Aaaa
Studiował ktoś budownictwo zaocznie?
27.01.2023
20.01.2023
Ona
Nie przepisują ocen.
Absolwent
Miejsce samoadoracji wielkich i wspaniałych, w swoim mniemaniu, wykładowców. Z perspektywy czasu, nie warto było studiować na obecnej AK, wcześniej PWSZ. Otrzymacie papierek, który tak naprawdę pracodawcy mają w głębokim poważaniu, a zdobyta wiedza nie ma zastosowania w rzeczywistości. Wątpię, żeby zmiana nazwy uczelni miała jakiś istotny wpływ na jej działanie. Marketing szkoła ma dobry, podobnie zresztą, jak i większość uczelni na rynku, które szukają jeleni, za których dostaną hajs od państwa. Szkoda czasu i energii.
23.12.2022
08.12.2022
anonim
ELEKTRORADIOLOGIA zaocznie/ polecacie? Da się znaleźć pracę po tym?
Piel
Tak, bardzo ciężko jest zdać egzaminy z pielęgniarstwa w pierwszym terminie. Szczególnie u Pani Doktor Koźlak i Cebulskiej. A że prowadzą przedmioty praktycznie na każdym roku studiów skutecznie utrudniają życie.
22.11.2022
15.10.2022
Ona
Czy ciężko jest na egzaminach ,,pielęgniarstwa,,? Dużo jest poprawek?
Ona
Witam Czy ciężko jest zdawać egzaminy na pielegniarstwie ?
15.10.2022
12.09.2022
Mariola
Od jakiej liczy osób otwiera się dany kierunek ?
Przyszły student
Witam, jaka opinia o studiach mechanika i budowa maszyn?
09.09.2022
05.09.2022
Studentka
Witam serdecznie czy jest ktoś ze Śremu lub okolic kto zaczyna studia na kierunku pielegniarstwo w Śremie?
Przyszła studentka
Jestem z Sycowa i od października zacznę studia weekendowe pielęgniarstwa w Akademii Kaliskiej. Czy jeszcze ktoś z okolic Sycowa wybiera się na te studia? Pytam, bo byłoby mi raźniej z kimś dojeżdżać 🙂
22.08.2022
18.08.2022
Ratmed
Jeśli chodzi o ratownictwo medyczne to jak to na wydziale nauk o zdrowiu, bałagan - ze zjazdami, z praktykami. Są pojedynczy super wykładowcy z powołaniem, ale zdecydowana większość poprostu "tępi" studentów, szczególnie Panie Pielęgniarki. Więc albo wielkie pokłady cierpliwości albo studia w innej placówce. Polecam to drugie.
Absolwentka 2013
Studiowałam na Akademii Kaliskiej w latach 2010-2013 na kierunku kosmetologia, następnie aplikowałam na UM w Poznaniu, gdzie przeprowadzane były egzaminy wstępne, wraz z koleżanką ( także absolwentką wtedy jeszcze PWSZ w Kaliszu) byłyśmy w pierwszej 10-tce. Uważam, że AK jest godna polecenia i osoby otwarte na edukacje mają tutaj ogromne szanse na zdobycie wiedzy, zarówno tej teoretycznej jak i praktycznej. Wykwalifikowana kadra, często z innych Uniwersytetów Medycznych (ale nie tylko) mniejsza ilość studentów aniżeli w większych miastach dawała większe możliwości proedukacyjne. Na każdej Uczelni są plusy i minusy, ale nie można patrzeć na poziom nauki przez pryzmat pojedynczych osób, które gorzej wypełniały swoje obowiązki, czy ankiet, które notabene służą temu by poznać problemy studenta i jego punkt spojrzenia na funkcjonowanie Uczelni po to, by wprowadzać pozytywne zmiany. Uważam, że negatywne opinie są krzywdzące w stosunku do osób, które wkładają ogromny trud w dbanie o wysoką jakość kształcenia i które w moim odczuciu są zdecydowaną większością.
04.08.2022
03.08.2022
Jo
Szukam opinii na dwa kierunki zaocznie ratownictwo medyczne/ wychowanie fizyczne . Warto, czy lepiej odpuścić? Który kierunek bardziej wymagający?
Xo
Hej, proszę o jakieś opinie na temat kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne niestacjonarnie. Czy skończę tę szkołę z ratalną wiedzą czy tylko z papierkiem?
31.07.2022
08.07.2022
Prawie były student
Całkowicie zgadzam się z opinią poniżej. To nie jest pro studencka szkoła. I to wypełnianie ankiet na siłę 😆 w punkt! Ktoś z samorządu chyba bardzo chce zaprzeczyć rzeczywistości. Ale niestety realia są jakie są - przynajmniej na WNOZ!!! Trzeba mieć stalowe nerwy żeby zdzierżyć ten burdel. Uważam, że wydział mógłby mieć potencjał gdyby dokonała się zmiana pokoleniowa. Niestety, na chwilę obecną kierownictwo (*tu z całym szacunkiem dla Pana Dziekana - świetny człowiek i wykładowca) leży w rękach emerytek. Miejmy nadzieję na zmiany, ale na chwilę obecną odradzam rekrutację tu... 😔 Szkoda zdrowia i nerwów.
Ajajaj
Trochę jakiejś małej ilości teorii nauczą, ale czy rzeczywiście warto na to marnować 5, czy tam ileś lat? Z perspektywy czasu myślę, że mogłem te lata, poświęcone na studia, lepiej wykorzystać. Jeżeli chodzi o uczelnie, to nie daje żadnych większych profitów w życiu po studiach. Jedna z wielu państwowych uczelni, która funkcjonuje dla dotacji z budżetu państwa. Oczywiście, niektóre zajęcia są ciekawe, interesujące i jest to największy pozytyw tej szkoły. Jednakże... Mając obecna wiedzę, chyba nie powtórzyłbym edukacji w Kaliszu. Trochę też śmieszy podejście niektórych wykładowców, osób z elity uczelnianej, które traktują szkołę, jak nwm... niezwykle godne, elitarne miejsce, wywyższające ponad miernotę xd
22.06.2022
01.06.2022
Paulina
Hej czy ktoś z studiujących na kierunku dietetyka mógłby opowiedzieć jak jest na tym kierunku? Jak z wykładowcami ? czy warto wybrać Akademie Kaliską ? Zaczęły się rekrutacje i bardzo zastanawiam się nad tą uczelnią. Będę wdzięczna za odpowiedz.
Akademia Kaliska
odpowiedź dla Była studentka z dnia 30.05.2022
,,Hejt, czyli obrażanie, ośmieszanie czy poniżanie innych to jedna z form cyberprzemocy. Poczucie anonimowości w internecie nasila takie zachowania. Niektórzy internauci stosują pewnego rodzaju podwójne standardy, w sieci pozwalają sobie na zupełnie inne zachowania niż w bezpośrednich kontaktach. Częściowo takie zachowanie można wyjaśnić tzw.”efektem kabiny pilota”. Badania (Walrave i Heirman, 2009) pokazały, że piloci bombowców w trakcie II wojny światowej bombardowali miasta, nie ponosząc przy tym kosztów emocjonalnych (w przeciwieństwie np. do żołnierzy piechoty lądowej), ponieważ nie widzieli cierpienia swoich ofiar. Podobnie jest w przypadku hejtu w sieci. Hejter nie widzi krzywdy, którą wyrządza odbiorcy, często więc nie zdaje sobie sprawy jak bardzo raniące mogą być jej/jego słowa czy zachowania."
31.05.2022
30.05.2022
Była studentka
Jeśli zastanawiasz się czy wybrać Akademię Kaliską, lepiej wybierz jakąkolwiek inną uczelnię, bo wyjdziesz na tym dużo lepiej. 5 lat studiowania sprawiło, że poza ciągłymi nerwami i uzeraniem się z kadrą oraz działem socjalnym, dziekanatem czy osobami odpowiedzialnymi za praktyki nauczyłam się tylko tego, co sama znalazłam i się interesowałam. Całkowity brak szacunku do studenta i to uwaga nie tylko od władz czy wykładowców, również samorządu. Przymusowe ankiety, "musicie" "macie". Absolutnie nie polecam. Jedynie co dobrego to świetni studenci i niesamowicie zaangażowane panie z kosmetologii, które zaraziły swoją pasją. Wszyscy inni traktują cię jak głupiego, który nie dość że nie zapłacił nic to cokolwiek wymaga. Bardzo nie polecam.
L
Jak wygląda studiowanie na kierunku wychowanie fizyczne?
10.04.2022
02.04.2022
Maria
Czy można bez matury u was studiować?
Studentka AK
odpowiedź dla Przyszła studentka z dnia 13.01.2022
Jak najbardziej masz możliwość aplikowania na studia bez matury z tych przedmiotów. Kosmetologia jest bardzo fajnym kierunkiem, chociażby biorąc pod uwagę ogromną liczbę zajęć praktycznych. W tym roku Uczelnia zakupiła dodatkowy nowy sprzęt. Serdecznie polecam!
17.01.2022
13.01.2022
Przyszła studentka
Czy bez matury z biologii i chemii mam szanse dostać się na kosmetologie dziennie? Jak oceniacie ten kierunek?
Studentka
Nie wiem czy dobrze zrobiłam , bo zapisałam się na studia pomostowe dla położnych zacznie. Opinie mnie tutaj przerażają. Proszę o informację, jeżeli ktoś studiuje na podobnym kierunku zaocznie lub jest po. Z góry dziękuję
04.10.2021
01.10.2021
Nj
Jak oceniacie inżynieria środowiska
F
Witam Czy na akademii Kaliskiej odbywa się rekrutacja śródroczną
01.10.2021
01.10.2021
Orotez
Taka sama tragedia z planami zajęć na RM jak w zeszłym roku. Gdzie są Sylabusy?
Była studentka
Studiowanie w tym miejscu to jedna z najgorszych decyzji. Odradzam każdemu. To czas nerwów i użerania się z wykładowcami, którzy studentów mają za nic. Studia zaoczne od piątku do niedzieli to dość problematyczna sytuacja dla osób pracujących na cały etat. Proszenie się o wpisanie ocen… Sprawy administracyjne oraz odbywanie praktyk, które powinna zapewnić uczelnia również na poziomie zerowym. Dla mnie to czas stracony, gdyż wykładowcy którzy robią sobie kpiny ze studenta nie potrafili nas zbyt wiele nauczyć a szczególnie na nauczaniu zdalnym. Z opinii znajomych tylko Kalisz jest na tak zerowym poziomie :) powodzenia!
25.09.2021
06.09.2021
Dumny Absolwent
Skończyć szkółke to nie problem. Nauczyć się czegokolwiek to problem.
???
Opinie tak średnio zachęcające do studiowania. Ocena uczelni też. Faktycznie jest tak kiepsko, jak w wielu poniższych komentarzach?
31.08.2021
09.06.2021
Wasza Kadra
Drodzy studenci,Zbliża się czas sesji egzaminacyjnych, pragniemy towarzyszyć Wam w tym czasie i chcemy Was wesprzeć modlitwą. Zapraszamy na mszę święta o dobrą sesję egzaminacyjną w Katedrze Kaliskiej 6,13,20 czerwca o godzinie 20:30.
Studia stac
Czy sytuacja na studiach stacjonarnych z organizacją też wygląda tak słabo jak na niestacjonarnych?
03.06.2021
06.05.2021
Paweł
Czy trudno dostać się na informatykę? A potem na studiach czy jest ciężko? Ktoś studiuje ten kierunek?
kandydatka
Biblistyka??? A coś bardziej praktycznego w kontekście zawodowym?
06.05.2021
25.04.2021
Pt
Nowym kierunkiem na naszej uczelni będzie Biblistyka.
kandydatka
Czy oferta na stronie jest wiążąca, czy możliwe są inne kierunki w nadchodzącej rekrutacji?
23.04.2021
19.04.2021
Dramat
Ewo Wystarczy zobaczyć plany zajęć. Są dostępne na stronie szkółki. Naprawdę na to nie wpadłaś?
Ewa
Podbijam pytanie o zjazdy na zaocznych. Czy faktycznie są również w piątki? W rzeczywistości, nie początkowych deklaracjach? Jak studiujecie?
14.04.2021
07.04.2021
Fizjoterapia
Czy trudno jest się dostać na fizjoterapię? Trzeba mieć bardzo wysokie wyniki z matur?
spadamy
Czy ktoś weryfikuje treści prekazywane studentom? Chyba nie. Politycznych jest najwięcej. Zwłaszcza Pisowskch typu: ciąża, aborcja, zarodki. pod ochroną.
05.04.2021
12.03.2021
Licealista
Odpowiedzcie mi na pytanie proszę. Skoro wszystkie uczelnie kształcą zdalnie to jaki sens ma studiowanie w Kaliszu skoro można to robić tak samo na Uniwerytecia Poznańskim, Warszawskim czy Jagielońskim? Ich dyplomy jednak są coś warte.
Wydział Nauk o Zdrowiu
Organizacja w tej szkole - poniżej krytyki, zwłaszcza w obecnym czasie kiedy zajęcia odbywają się online. Przepływ informacji między szkołą a studentem nie istnieje. Nikt nic nie wie, wieczny chaos, odsyłanie studenta od Pawła do Gawła, Panie notorycznie nie odbierają telefonów, jeśli ma się to szczęście i akurat trafi się w dobry humor pracownika, można załatwić sprawę telefonicznie, niestety zwykle graniczy to z cudem i trzeba osobiście pofatygować się na uczelnię. Ponad to Panie z dziekanatu nigdy nie są zorientowane w temacie, nie miłe, traktują studenta jak zło konieczne. Nie polecam. Napewno nie zostanę tu na II stopniu studiów.
10.03.2021
20.02.2021
Ala
Chaos jest wszędzie, ale na tej uczelni jest on wyjątkowy.
Luiza
Czy chaos w zjazdach zaocznych dotyczy wszystkich kierunków, czy konkretnego? Powtarzały się pewne opinie. Chcę zweryfikować, czy to jakiś większy problem organizacyjny, tym bardziej że planuję studia zaoczne.
03.02.2021
22.01.2021
Jola
Czy uczelnia teraz rekrutuje na jakieś studia? Na semestr letni?
Student
Przy składaniu dokumentów byłem informowany iż zjazdy w studiach zaocznych są co dwa tygodnie i tylko weekendy. A tu się okazuje że są co tydzień i w dodatku jeszcze zawsze w piątki. Nie mówiąc o tym ze plan zmienia się prawie cały czas oraz o błędach w nim. Radzę się dobrze zastanowić
14.01.2021
11.01.2021
Prof. Koźlak
Co za różnica jaki dyplom dostaniesz. Czesne masz płacić terminowo. I tyle.
o co chodzi?
Czy to jest w końcu PWSZ czy Akademia Kaliska? Na www inna nazwa, na mapie z lokalizacją inna. Jaka jest różnica dla studenta, czy uczy sie w szkole zawodowej czy na Akademii? Możecie mi w prosty sposób wytłumaczyć, dlaczego są PWSZ-ty i niby pwsz-ty, ale mają inne nazwy, że niby już nie zawodowe, ale są w tej kategorii przypisane.
06.01.2021
18.10.2020
VIOLETTA KOŹLAK
Szanowna Pani/ Szanowny Panie, Jest mi bardzo przykro, że dyskryminujecie grupę zawodową pielęgniarek, bez względu na jakim kierunku studiujecie. Proszę dokonać szczegółowej analizy obu prac i dopiero wtedy wydawać opinię dotyczącą plagiatu. Szkoda, że nie macie Państwo cywilnej odwagi , by na wskazany temat porozmawiać z osobami zainteresowanymi, chociaż sprawa spędza Państwu sen z powiek. Jestem na Uczelni codziennie, więc zapraszam do konstruktywnej rozmowy. Zmartwię Pana/ Panią, ale we wskazanej sprawie nie mam sobie nic do zarzucenia. Mimo wszystko serdecznie pozdrawiam. VIOLETTA KOŹLAK-TYLKO PIELĘGNIARKA
hucpa
Czy jak skończe medycyne w waszej uczelni to doktorat dostane od razu czy będę musiał troche poczekać. Panie pielęgniarki dziekan mają doktoraty na ten sam temat. Czy inni też tak mogą?
18.10.2020
16.10.2020
Zatroskana
Czy ciężko zaliczyć angielski? Bardzo się boje ze nie ogarnę chociaż mature zdałam bez problemu
Naiwny?
Studenci zaoczni proponują aby za zajęcia które się nie odbyły nie pobierać czesnego. To chyba uczciwe jest nie mówiąc już o odszkodowaniu.
05.10.2020
29.09.2020
Admin
Post usunięty - naruszenie regulaminu.
Zofija
Czy w Kaliszu jest medycyna i czy można się jeszcze zapisać?
29.09.2020
28.09.2020
Admin
Komentarz usunięty - naruszenie regulaminu.
studentka.
Wykładowcy w większości w porządku, ale organizacja jest pod wszelką krytyką. Nagminne błędy w planach zajęć, ciągłe zmiany i plan zjazdu wstawiany na ostatnią chwilę. Do tego zjazdy zaoczne co tydzień obejmujące też piątek od popołudnia i brak wyrozumiałości w związku z faktem, że studenci pracują. Mimo zaocznych studiów wiele osób stanie przed wyborem 'albo studia albo praca'. Radzę dobrze się zastanowić...
14.09.2020
12.08.2020
Joanna
Kierunek fizjoterapii!!! Jak oceniacie ten kierunek i czy trudno się dostać?
Kaszel
Jest epidemia. A Rektor Epidemiolog co robi?
02.03.2020
10.02.2020
Mgr zdrowia Pała Jan
Uwaga Kolegi ,,Stud" jest ze wszech miar słuszna i uzasadniona. Nie ma kiedy się uczyć przy tak ułożonym planie zajęć. Ja jestem Magistrem Zdrowia i całe życie nie miałem kiedy się uczyć i w końcu zostałem tym Magistrem Zdrowia. A może to właśnie dlatego, że nie miałem kiedy? No teraz mam wątpliwości. Ale kasa z etaciku jest i jest wporzo.
Tuchajbej
Baczność! Ja jako wybitny Profesor uważam, że zajęcia powinny odbywać się góra jeden raz w miesiącu. I tak zdążyłbym przekazać całą swoją wiedzę. Spocznij!
07.02.2020
07.02.2020
Stud
Nie wydaje wam się, że zjazdy zaocznych są za często? Na innych uczelniach przeważnie jest co dwa tygodnie, a tutaj co tydzień i jeszcze piątki. Kiedy tu się uczyć!?
Belfer
No nie wiem. Wiem kiedy Olimpiada będzie.
03.02.2020
27.01.2020
Kto to powiedział belfry?
,,Mądrej głowie dość dwie słowie"
Zainteresowny
Jaka uczelnia taka różnica. Ciężko na konkretną odpowiedź. Kierunek jest odpowiedzi brak tragedia.
24.01.2020
24.01.2020
Asia
Czy teraz jest nabór do uczelni? Jakie kierunki? Kiedy?
cztery kończyny to podstawa
Kierunek i Akademia to jednak różnica.
24.01.2020
23.01.2020
Zainteresowny
Na PWSZ Kalisz widnieje kierunek Wychowanie fizyczne. Dlatego pytam o wymogi i itp.
Tańczący na rurce.
Polecam AWF Warszawa, Poznań, Łódź, Wrocław. W Kaliszu nie ma AWF.
20.01.2020
18.01.2020
Zainteresowany
Pytanie o Wychowanie Fizyczne czy zajęcia na tym kierunku też są przekladane/odwoływanie i jak później są odrabiane? Jak profesorzy podchodzą do zaliczeń zajeć typowo fizycznych? Jestem w klasie maturalnej i interesuje się tym kierunkiem na paru uczelniach również tej.
STud
Zajęcia w lachonarium bardzo ciekawe i zajmujące.
14.01.2020
11.01.2020
Ciekawski
Też jestem ciekawy jak oceniacie informatykę zaoczną.
Stud zaocz
Jak oceniacie studia zaoczne z Informatyki?
09.01.2020
07.01.2020
sTUD
Znów zajęcia odwołane. Za co my płacimy. Takiego bałaganu dawno nie widziałem.
Stud zaocz
Zajęcia są nagminnie odwoływane lub skracane. Ktoś panuje nad tym?
14.11.2019
09.11.2019
Powodzenia
Jeśli chodzi o studia zaoczne, czyli studia w weekend dlatego, że normalny człowiek pracuje w tygodniu, a później chce się edukować, spotkałem się z sytuacja, gdzie wykładowca mówi: „trzeba wybrać albo praca, albo studia”. Ponadto, osoba ze złamaną nogą, która nie może prowadzić słyszy: „są samochody z automatyczną skrzynią biegów”. Więc stwierdzam, że lipa - lekko mówiąc 🙃
stud
Przeczytaj wpisy. Mało jest w nich info?
08.11.2019
07.11.2019
Ada
Napiszcie coś konkretnego. Jakie są zastrzeżenia? Planuję studiować dietetykę.
Były studentv
Te pochlebne opinie o pwsz pisze chyba sam dziekan . Bo poziom nauczania prze mgr z pielęgniarstwa masakra treść z książki na pamięć wyjęta żadnej wiedzy praktycznej tylko to co w książce. To są nauczyciel. Byle zniszczyć studentów A pizatem to świadczy o uczelni jedli wykładowca mówi student nie nitka nie zerwie się. A tu proszę w tym roku poziom pwsz masakra brak studentów. Nikt tam nie pójdzie
28.10.2019
18.10.2019
fallFalluci
Myślę, ze nie ma się czego przyczepić.. Zajęcia na bardzo wysokim poziomie. Wykładowcy po 16 latach zdawania specjalizacji. Znaczy, ze umieją. Panie dziekan z doktoratami zdanymi tego samego dnia i na ten san temat w tym samym instytucie. No po prostu wszystko legal. .
Admin
Komentarz usunięty.
14.10.2019
06.10.2019
Stud zaocz.
Studęci mają prośbę żeby w końcu w Kaliszu powstała Akademia Medyczna, a jak nie Medyczna to chociaż Tańca.
Student 6 roku
Dzięki za info. Woda w wino też się przeistacza.
02.10.2019
28.09.2019
student 3 roku
Niestety PWSZ (kaszubska-tyle mi wiadomo) ma się nadal przeistoczyć w akademię, także potrwa póki studenci będą się zapisywać. A plan niestety bedzie jak znam życie będzie środa może czwartek. Także z planami na przyszłość trzeba jeszcze poczekać, bo panie z dziekanatu dopiero układają. :((( Niestety uroki PWSZ-tu.
Pytanie do Dziekanów
Czy ktoś może wie coś o planie zajęć w Kaliszu? Za cztery dni początek roku akademickiego , a planu ani ani. Czy tą Szkołę już rozwiązali, czy jeszcze to trochę potrwa?
26.09.2019
21.09.2019
Kierownik czwartej zmiany
Tego w tej Uczelni nie wie nikt. I tak będzie do czerwca.
Zarządzanie logistyką
Proszę o opinie na temat kierunku zarządzanie logistyką ( niestacjonarne) Czy zajęcia odbywają się w każdy weekend od piatku do niedzieli jak jest napisane w harmonogramie? Czy co 2 tygodnie?
21.09.2019
20.09.2019
Student rat. med.
W skrócie kierunek rat. med. zaocznie spoko ale tą uczelnie na kaszubskiej omijać szerokim łukiem !!!
zaocz
Jest 16 wrzesień. Zajęcia zaczynają się 1 października, nie ma planu zajęć. nic nie wiadomo. Jak zaoczni mają sobie zaplanować pracę i naukę. Kasę chcecie terminowo, a co dajecie w zamian?Jeden wielki bałagan.
16.09.2019
11.09.2019
ratownik
Na studiach zaocznych ratownictwa medycznego bywa tak, że mając 15-16 zjazdów w SEMESTRZE, przyjeżdża specjalnie na te weekendy jedna - dwie grupy z tego kierunku, a reszta uczelni jest pusta. W te weekendy nie ma dostępu do zakupienia żywności gdyż sklepik nie będzie specjalnie otwarty dla jednej, dwóch grup i trzeba głodować przez cały dzień. A zjadło by się ciepły posiłek, żeby można było móc słuchać niektórych wykładowców, którzy przez 4/5 godziny zegarowe czytają ze slajdów lub książki. Poza tym kwestia ilości zjazdów. Na ogólnodostępnym harmonogramie jest wypisanych 12 zjazdów, a nasza szkoła na kierunku ratownictwa medycznego daje 15-16 zjazdów, niektóre kierunki na innych uczelniach mają tyle zjazdów na rok. A zgodnie z umową, którą podpisywaliśmy powinno ich być tyle ile w harmonogramie. Nasz rocznik po oficjalnym rozpoczęciu roku studenckiego we wrześniu miał już zjazd i zajęcia. Kierunek sam w sobie jest ciekawy ale nie na tej uczelni. Po skończeniu pierwszego roku miałem wrażenie, że nie studiuję ratownictwa tylko jestem w szkole średniej i uczę się jakiś przedmiotów nie związanych z tym kierunkiem. Podsumowując można studiować ratownictwo ale na innej uczelni, gdzie szanują studenta i dają podstawowe możliwości, żeby student ukończył tą uczelnię np. czas na pracę, ponieważ studia zaoczne nie są bezpłatne w tym kraju.
Admin
Komentarz usunięty.
10.09.2019
07.09.2019
ratstud
Student Ratownictwa. Kompletna porażka :/ Żeby studiować ZAOCZNIE na tej uczelni trzeba mieć dużo pieniędzy i nigdzie nie pracować, gdyż czas który mógłby być poświęcony na pracę przeznacza się na przyjeżdżanie na cotygodniowe zjazdy. W skrócie bardzo ciężko będzie pogodzić pracę ze studiami. Gdybym mógł cofnąć czas i przerwać to bym to zrobił, ale za dużo pieniędzy włożyłem w tą szkołę.
Piel
Piguly nie praktykujący uczą Cię treści która wcale nie przydaje ci się w życiu i w pracy . Szkoła porażka nie chce się ani mówić jeżeli decydujesz się na studia w tej chorej szkole musisz mieć mocną psyche bo zniszczą Cię psychicznie
22.08.2019
07.08.2019
Pati
Czy ktos wybiera sie moze w tym roku na dietetyke w trybie zaocznym? Moze jest tu kyos kto skonczyl ten koerunek na tej uczelni? Jakies opinie?
inzynieria srodowiska II stopnia niestacjonarne
witajcie, odnośnie Inżynierii srodowiska pwsz kalisz. Jaki jest stopien trudności? np. w porownaniu do polibudy poznanskiej. Czy będzie tutaj lżej? Czy zajęcia zaoczne naprawdę są juz w piątek?
05.08.2019
09.07.2019
pęknięte ambu jest dobre
Żle to mało powiedziane. Kaszana pełna, zamiast wykładowców jakieś pielęgniary złośliwe i zawzięte. Koszmar
pęknięte ambu jest dobre
Żle to mało powiedziane. Kaszana pełna, zamiast wykładowców jakieś pielęgniary złośliwe i zawzięte. Koszmar
09.07.2019
29.06.2019
Niko
Mam problem, bo znajomi odradzają mi studia tutaj. Mi byłoby bliżej i wygodniej. Jak jest według Was? Naprawdę źle?
Sut7dencik 01
Wykładowcy myślą że są bogami bo mają tytuły mgr lub dr nie umieja przekazać wiedzy często siedzą i czytają książki z audiobuuka . Nie majac zaliczonych podstaw pielegniarstwa wypuszczaja cie na praktyki na szpital gdzie dochodzi do roznych nieporzadanych zdarzen .
20.06.2019
20.03.2019
Studenciak
Masakra i dramat :) Kierunki może i fajne, jest wybór, można znaleźć coś dla siebie, ale na tym kończą się zalety tej uczelni. Plan masakra. Zjazdy dla studentów zaocznych są w piątki i to od godziny 15:30 zawsze! Zaoczne studia wybierają w większości osoby pracujące, ale niestety trzeba się nastawić na to, żeby z pracy się zwalniać albo brać wolne, bo piątkowe zjazdy są normą :/ Sprawy organizacyjne kolejny dramat. Dziekanat, sekretariat i wszystkie inne "biura", w których trzeba coś załatwić czynne do 14:00 od poniedziałku do piątku, czyli znów studenci zaoczni nie mają szansy nic załatwić. Chciałam oddać jakieś papiery i usłyszałam,: "ale to TYLKO w pokoju 115 w tygodniu do 14:00" :( Jako studiująca zaocznie mam zwalniać się w tygodniu z pracy i 120 km jechać po to, by zostawić jedną kartkę, bo w weekend nieczynne. Na prośbę, czy mogę zostawić w dziekanacie, odpowiedź była, że nie ma takiej możliwości. Zaświadczenie o tym, ze studiuję w tej uczelni, drukuje się 2 minuty, a pani w dziekanacie kazała przyjść za 2h (gdy przyszłam po tym czasie zaświadczenie nadal nie było gotowe). Problemy z wpisywaniem ocen w USOS. Gdyby miała drugi raz wybierać nie poszłabym do tej uczelni. Utrudnienia, utrudnienia i jeszcze raz utrudnienia, przynajmniej dla osób studiujących zaocznie.
lulu
Tomasz Kiczkowiak czy ktoś może wypowiedzieć się na temat tego wykładowcy? Podobno jest z Koszalina.
07.02.2019
29.01.2019
Osiem
Powiem tak, wykładowcy są w porządku choć jak wszędzie są wyjątki, jeśli chodzi o organizacje dla studentów niestacjonarnych (zaocznych) to jedna wielka klapa. Zero jakichkolwiek informacji, kazdy zjazd zaczyna się w piątek... i to w godzinach pracy... godziny nie są w ogóle przystosowane pod studentów studiując zaocznie. Ja wiele jestem w stanie zrozumieć, ale nie po to się idzie na studia zaoczne, żeby potem w tygodniu jechać specjalnie żeby móc coś załatwić w dziekanacie, bo ten oczywiście w sobotę otwarty tylko do 14.
Xc
Pwsz ma być akademia to jest się jakich mało kadra nie wyuczona cieszą się że dziekan zrobił zapis w dokumentacji że po mgr można tam uczyć Planu nie znasz wykładowcy dzwonią do studentów jaki jest plan zajęć porażka odradzam tą uczelnię
22.01.2019
28.08.2018
Tawisz
Może ktoś wypowiedzieć się na temat kierunku "Bezpieczeństwo Wewnętrzne"?
Xxxx
Czy studia stacjonarne sa platne?
10.07.2018
08.07.2018
Niunia
To prawda. Kierownikiem wydziału jest ginekolog, a żaden nauczyciel nie ma specjalności z medycyny ratunkowej. Same pielęgniarki i lekarze bez specjalności. Pojęcie o pracy na sorze mgliste. Cyrk jakiś.
robercik
Ratownictwo to dramat. Strata czasu i pieniędzy.
07.07.2018
19.06.2018
Adrianka
Witam, chciałam uslyszec opinie na tej uczelni o dietetyce niestacjonarnej, jak wygladaja zajecia i czy jest wysoki poziom, jak ktoś chce sie podzielic swoja opinią, piszcie prosze pod: adribork@wp.pl ;)
Angela20
Czy ktoś może wyrazić swoją opinię na temat kosmetologii w trybie niestacjonarnym ? Z jakich przedmiotów wymagają najwięcej ? Jak jest częstotliwość zjazdów i czy zajęcia odbywają się już w piątki ?
06.09.2017
04.09.2017
Akademia Kaliska? od kiedy?
słyszałem że PWSZ ma się stać Akademią Kaliską, co to oznacza dla obecnych, zaczynających od teraz naukę studentów? kiedy będa kończy studia to jaki dyplom odbiorą? będzie wpisana nowa nazwa uczelni, Akademia??? czy stara, gdy zaczynali - pwsz? przepisy to jakoś rozstrzgają?
xxx
Czy moze ktos sie wypowiedziec na temat zarzadzania ? Waham sie miedzy PWSZ a WSFI w Kaliszu
21.08.2017
10.08.2017
Pitu
Najlepszy kierunek obronnosc panstwa mozzarella po tym kierunku stac sie zolnierzem obrony terytorialnej jest zarowno I I II stopien
Pitu
Najlepszy kierunek obronnosc pants was I I II stopien
10.08.2017
19.09.2016
młody
Witam szukam opinii na temat bezpieczeństwa wewnętrznego zaocznie czy to trudny kierunek
informatyka ok
potwierdzam - kierunek Informatyka jest oczkiem w głowie dla władz PWSZ w Kaliszu. Naprawdę jest dobrze prowadzony, nie ma się czego czepić. Jak na innych kierunkach - nie wiem.
17.08.2016
22.06.2016
michalina
proszę o opinie na temat kierunku zarządzanie w Kaliszu chciałabym tam iść tylko nie wiem czy warto a może zmienić kierunek
sam
Proszę o opinie na temat kierunku elektroradiologii oraz ogólnie o wydziale medycznym, jakieś szczegółowe informacje, opinie.
05.06.2016
05.04.2016
Ananas
PWSZ to ściema
Kiki
Nie polecam stopie dziennych z pielęgniarstwa magisterskie, brak słów , płakać mi się chce, żałuję że poszłam tam 2 raz i znowu rezygnacja przez jedną wykładowcy nie na tym kierunku, moim zdaniem szkoda mojego zdrowia, nerwów i stresów którez nnią przeszłam, nic tylko w media puścić .
22.02.2016
19.02.2016
aa
Mam pytanie czy ciężko jest się dostać na kierunek fizjoterapia zaocznie ?
informatyka
Bardzo dobre opinie słyszałem o kierunku Infrormatyka na PWSZ w Kaliszu. Ze taki ich sztandarowy kierunek, którym się chwalą, że wysoko w rankingach, że kadra z Politechniki Poznańskiej. Jak by się mogli studenci do tego odnieść, byłoby miło :-)
04.02.2016
27.01.2016
Student PWSZ
Wydział Medyczny - porażka pod każdym względem!!
B
Nie wiem kto tutaj pisze te pochlebne opinie. Jeśli ktoś myśli o fizjoterapii lub kosmetologii na tej uczelni to odradzam. Bardzo mało osób, które ukończyły tam te kierunki pracuje później w zawodzie. Jeszcze mniej jest zadowolonych z uczelni. Z dziekanatem nie ma prawie kontaktu. Często się zdarza, że nawet nie odpisują na oficjalne pisma. Panie w dziekanacie są niekompetentne. Nigdy nic nie wiedzą i nie mają potrzeby czegokolwiek się dowiedzieć. Siedzą tam i same nie wiedzą po co. Na uczelni jest sprzętu sporo, ale się go nie używa bo lepiej żeby zepsuł się z starości niż żeby go studenci zużyli. Ogólnie tragedia i z tego co wiem nic się nie zmieniło odkąd ukończyłem "naukę" na uczelni.
12.11.2015
22.10.2015
biniu
kurcze, no ja też mam o nich dobre zdanie, choć interesuję się tylko Informatyką, Rozmawiałem z paroma ludkami, mówią że spox, wykładowcy z Polibudy Poznańskiej przyjeżdzają, ogólnie w porządku, nie ukrywam że sam rozważam studia tutaj, dlatego jeśliby się mogli wypowiedzieć studenci Informatyki ze starszego rocznika - chętnie poczytam wasze uwagi,
sławka
Witam. Jak wyglądają studia na kierunku pielęgniarstwo?
06.09.2015
09.06.2015
patrycja
Witam, interesuje mnie informatyka, a konkretnie zaoczne studia, czy czegoś się nauczę, czy przepuszczają byle przebimbać jakoś 3 lata..? Jest ktoś zadowolony z zaocznych, czy żałuje?
kinga
Studenci ZAOCZNI mają egzaminy w tygodniu na godziny 10 lub 12 bo tak Pan Profesor sobie wymyślił. Fizjoterapia (ZAOCZNI) musi robić praktyki w szpitalu w tygodniu w godzinach 8-16!!!! Nikogo nie obchodzi, że ludzie pracują!
08.06.2015
02.09.2014
kasia
polecam wychowanie fizyczne w PWSZ w Kaliszu, dużo ciekawych i rozwijających zajęć, super kadra, ta uczelnia bardzo przypadła mi do gustu ;)
lucy
Ja również polecam :) podpisuję się pod komentarzem pod spodem :) może nie zawsze wszystko jest super, ale w całokształcie polecam uczelnię :)
25.08.2014
12.08.2014
połoznictwo
witam, studiuję położnictwo w PWSZ w Kaliszu i z czystym sumieniem mogę polecić ten kierunek, jeśli chodzi o rodzaj zajęć to połowa godzin realizowanych na tym kierunku to zajęcia praktyczne i praktyka zawodowa co daje bardzo dobre przygotowanie do zawodu, dodatkowym plusem jest też możliwość wyboru języka obcego, w dzisiejszych czasach bez znajomości chociaż jednego nie masz za wielkich szans w pracy...
kamila
proszę o opinię o kierunku położnictwo w PWSZ w Klaliszu, czy praktyki są ustalane odgórnie czy studenci wybierają sobie szpital? jak wyglądają zajęcia pod kątem ilości teorii do praktyki?
26.07.2014
26.06.2014
kkwp zarządzanie pwsz
ja obecnie uczę się do obrony na tej uczelni ogólnie jestem bardzo zadowolona trafiłam na bardzo fajną panią promotor, bardzo pomagała. a co do poziomu to uczyc się trzeba szczególnie na koła i w sesji. fajnie plan układają, jeden dzień w tygodniu jest kompletnie wolny :) szczerze polecam i to bardzo
aniaania
Co do kosmetologii osobiście nie mam zastrzeżeń, bardzo ciekawy kierunek, całkiem dobrze prowadzony na PWSZ, można po nim znaleźć nawet nieźle płatną pracę, jeśli załapiesz się do dobrego salonu ;)
02.04.2014
26.02.2014
xxx
PWSZ w Kaliszu... Na kierunku wychowanie fizyczne jest jeden wielki syf. Gołym okiem widoczne jest niestety jakie trzeba mieć układy i komu herbatę należy parzyć. Wykładowcy niestety mieli się z powołaniem. Mówiąc bardzo ale to bardzo obiektywnie nie polecam.
patryk
wydaje mi się, że lepiej coś wynająć, Kalisz stosunkowo nie jest drogim miastem, w dobrym stanie da sie znaleźć małe mieszkanie za niedużą forsę a paliwo cały czas drożeje i nigdy nie masz pewności czy dojedziesz na zajęcia( zaspy chociażby)
02.12.2013
25.07.2013
asior
co sie Kaliszu dzieje w sensie miasta? lepiej dojezdzac 50 km czy cos wynajac?
Ola
Jeśli się ktoś wybiera to proszę o kontakt na nr gg: 47411189
16.07.2013
16.07.2013
Ola
Może ktoś wybiera się na kosmetologię stacjonarną do PWSZ w Kaliszu?
inżynieria środowiska
kto studiuje na Inżynierii Środowiska? jak jest? skad wykladowcy? jaki poziom? polecacie czy odradzacie?
23.06.2013
22.05.2013
laaalaaa
Co myślicie o fizjoterapii? Chciałam się na to wybrać, ale jest obowiązkowa fizyka, a ja nie jestem dobra w te klocki..;/
mariusz
Dobra uczelnia, fajne kierunki, wszystko jak trzeba... Ale żeby nie było tak pięknie - trzeba za to wszystko płacić... Życie bywa niesprawiedliwe
08.05.2013
29.04.2013
Monika
Potrzebujesz pomocy w napisaniu pracy? A może Twoja praca wymaga tylko korekty? Jesteśmy uczciwymi i twórczymi ludźmi! Na naszej stronie również porady dla maturzystów dot. kierunków studiów i wiele innych ciekawych informacji!!! Zapraszamy! www.written4you.pl e-mail : written4you@poczta.fm
grycjan
gram na gitarze, ziemniaki parzę. Gdy nie pójdziesz na kosmetologię to się nie obrażę :) moim zdaniem kierunek ciekawy 5 lat temu. życzę sukcesów w salonie kosmetycznym z solarium... Bo takiej przyszłości oczekujesz?
29.03.2013
29.03.2013
damian
kosmetologia to przeżytek, tak uważam osobiście. Jeśli chcesz zakładać paznokcie dziewczyną to poucz się w domu i to rób :) a szkołe zrób z czegoś bardziej ambitnego.
magda
łatwo jest się tutaj dostać? Co powiecie o kosmetologii? bardzo proszę o opinie, chętnie się czegoś dowiem :))
20.03.2013
12.03.2013
monia
Ja nie mam zbyt dobrych wyników w nauce , dlatego długo zastanawiałam się jaką uczelnie wybrać... I wtedy wpadła mi w ręce ulotka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta S. Wojciechowskiego w Kaliszu. Pomyślałam, że to może być uczelnia dla mnie i tak też się stało. Poziom jest zadowalający dla mnie, z ludźmi z roku szybko złapałam kontakt także polecałabym tą szkołę wszystkim, którzy chcą się uczyć :)
natalia
no niestety, tak wygląda szkolnictwo w Polsce. Uczysz się przez tyle lat , bardzo często rzeczy zbędnych, a później jest problem ze znalezieniem pracy. zdarza się tak, że trzeba jeszcze robić dodatkowe kursy... Mogłoby się trochę zmienić to wszystko i dzieci już od najmłodszych lat powinny uczyć się rzeczy pożytecznych!
13.12.2012
22.11.2012
polozna
szkola sama w sobie ok. ale ktora potwierdzi ze jako studentka poloznictwa i po dyplomie majaca pozwolenie na prace w zawodzie odebrala choc polowe porodu. niedpouszczalne jest aby studentka tegoz kierunku porodu nie odebrala i nie zabadala pacjentki. zenada poprostu!!!!!!!!!!!!!!!!!!
racja
potwierdzam, pwsz kalisz ma dobra opinie, nie tylko w regionie, ale oreintowalem sie w rankingach, wiadomo, ze nie mozna ich porownac do politechnik czy uniwerkow, bo to nie ta polka, ale te parametry co sie je ocenia, maja wysokie i na tle innych szkol zawodowych wyrozniaja sie bardzo na plus+
04.09.2012
16.08.2012
mercedes
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prezydenta S. Wojciechowskiego w Kaliszu bardzo sobie dobrą opinię wyrobiła w moim środowisku. Jestem z Kalisza i ludzie ogólnie chwalą sobie studia w pwsz. Nie ma raczej osób niezadowolonych z kadry, planu zajęć. Trochę ludzi których znam tu studiuje i ja też się wybieram.
yola
no kalisz bardzo przyjemny, podoba mi się studiowanie tutaj, jest miło i sympatycznie, nie za ciężko, poza sesją no ale to wszędzie. kadra ok, da się przeżyć, choć jak wszędzie czasem nie wiadomo czego wymagają od studentów itd.
02.06.2012
30.05.2012
witro
5 to zaledwie połowa skali, więc nie wiem, czy tak na pewno wg. Ciebie wszystko gra.. natomiast wg mnie jak najbardziej podoba mi się tutaj, opinie też chodzą raczej dobrze, a Kalisz to przyjazne miasto ( jestem przyjezdny)
Piateczka
Uczelnia na 5, wszystko gra jak należy. Dobra ogranizacja studiów, Studiuję fizjoterapię (odnowa biologiczna) i jest super. kierunek ciekawy, po zakonczeniu studiów planuję otowrzyć wlasny gabinet
11.04.2012
01.04.2012
klisza
Nie no, moim zdaniem, to 9 w pełni zasłużone. Osiem trochę za mało, a na dziesiątkę musieliby jeszcze sporo popracować, ale uczy się tu dobrze, problemów nie miałem żadnych, także mogę polecić
łosiem
Wbrew "pozorom" bardzo porządna szkoła, z której wynosi się dużo umiejętności praktycznych. Tzn. nie wiem jak na innych kierunkach, aczkolwiek ratownictwo naprawdę wysoko ! Daję ósemkę w pełnej skali
20.03.2012
06.03.2012
FIZJOTERAPIA
kto studiuje kierunke fizjoterapia w PWSZ w Kaliszu? chcialabym sie dowiedziec cos wiecej o samym kierunku, specjalnosciach, kto zajceia prowadzi, jak sa wyposazone gabinety, czy praktyki szkola organizuje, czy samemu sie szuka, i ogolnie, jaki poziom, jaki klimat?
lolo
zgadzam sie z `Tomi` ze Kalisz wypada najlepiej w porównaniu do innych Wyższych Szkół zawodowych w okolicy, mam tu na myśli Leszno, Piłę czy Gniezno, również pod względem kierunków
25.01.2012
25.01.2012
dobik
staraja sie, to fakt, znajomy u nich studiuje na inzynierii srodowiska, bardziej narzeka ze sporo nauki jest, bo nie traktuja ich prowadzacy ulgowo, ale o organizacji w szkole ma dobra opinie,
Tomi
w Wielkopolsce jesli chodzi o państwowe wyższe szkoły zawodowe Kalisz jest najlepszy, szczególnie dobrze jest prowadzony Wydział Politechniczny, naprawde uznanie i szacunek dla kadry, poziomu cwiczen i organizacji zajec, polecam
09.12.2011
 • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
 • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie
 • Uniwersytet Szczeciński
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu Wydział Ekonomiczny w Szczecinie
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
 • Akademia Zamojska
 • Collegium Humanum we Wrocławiu
 • Politechnika Morska w Szczecinie
 • Politechnika Lubelska
 • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie
 • Akademia im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku
 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Politechnika Łódzka
 • Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Wydział Zamiejscowy w Chorzowie
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
 • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
 • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
 • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie
 • Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa w Warszawie - grupa Vistula
 • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Bytomiu
 • Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie
 • Uniwersytet Zielonogórski
 • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
 • Akademia Mazowiecka w Płocku
 • Akademia Pomorska w Słupsku
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Lubelska Akademia WSEI
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
 • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania im. Prof. T. Kotarbińskiego
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni
 • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
 • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
 • Akademia Śląska w Katowicach
 • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
 • Collegium Da Vinci w Poznaniu
 • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
 • Coventry University Wrocław
 • Wyższa Szkoła Integracji Europejskiej w Szczecinie
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych, Wydział Międzyuczelniany w Gdańsku
 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
 • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
 • Uniwersytet SWPS Katowice
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych im. J.A. Komeńskiego w Lesznie
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Staropolska Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach
 • Powiślańska Szkoła Wyższa w Kwidzynie
 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT
 • Akademia Ateneum w Gdańsku
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
 • Politechnika Poznańska
 • WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie
 • Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
 • Uniwersytet Morski w Gdyni
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
 • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
 • Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu
 • Collegium Humanum w Rzeszowie
 • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
 • Bydgoska Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
 • Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • Collegium Civitas w Warszawie
 • WSHiU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu
 • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego, Filia w Lubinie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
 • Collegium Humanum w Warszawie
 • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
 • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
 • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
 • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 • Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu
 • Uniwersytet Opolski
 • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Wałczu
 • Politechnika Częstochowska
 • Uczelnia Nauk Społecznych Filia Nowy Targ
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy
 • Gdańska Szkoła Wyższa
 • Collegium Humanum w Poznaniu
 • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
 • Uniwersytet Gdański
 • Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, Wydział Ekonomiczny w Opolu
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
 • Akademia Ignatianum w Krakowie
 • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu
 • Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
 • Pedagogium Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Warszawie